Wełna skalna czy wata celulozowa?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
samos29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 05/10/08, 19:56

Wełna skalna czy wata celulozowa?




przez samos29 » 05/10/08, 20:13

Witam,
Mieszkam w domu wybudowanym w 1964 roku, kiedy oszczędzanie energii nie było priorytetem. Dzisiaj chcę (ponownie) zaizolować, szczególnie na (niewykończonym) poddaszu, układając płatki (kamień, celulozę itp.) na wysokość co najmniej 200 mm. W pierwszej chwili odruchowo (jak to często bywa w przypadku projektów typu „zrób to sam”) chciałem zrobić to sam, ale biorąc pod uwagę pewne kwestie (ulga podatkowa, przesunięcie terminów), niemal równie korzystne byłoby zlecenie tego profesjonalistom.

Przejdźmy do faktów: w moim dziale (Finistère) jest wielu profesjonalistów, którzy działają metodą wdmuchiwania, ale mają do czynienia tylko z dwoma produktami: wełną mineralną lub watą celulozową. Ta druga jest droższa w przeliczeniu na metr kwadratowy, ale z zebranych tu i ówdzie informacji wynika, że ​​przy tej samej grubości wata celulozowa miałaby lepszą izolacyjność. Czy to potwierdzasz?

Z drugiej strony, wata celulozowa to w zasadzie tylko papier, zastanawiam się, czy materiał ten jest w stanie trwale wytrzymać, zwłaszcza wilgoć, w przypadku mostka termicznego w niektórych miejscach (co nie jest rzadkością) w starym domu). Dla twojej informacji, mieszkam w Finistère, które nie jest znane z bardzo suchego klimatu!!
Czy mógłbyś mnie uspokoić w tej kwestii?

Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/08, 10:11

Flokowanie chemiczne będzie Cię kosztować więcej niż wata celulozowa.

Dla mnie nie ma nawet chwili wahania: bardziej ekonomiczna i ekologiczna jest wata celulozowa!

Sami zainstalowaliśmy kilka na strychu w styczniu ubiegłego roku:

https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

Nakręciłem nawet mały filmik:

https://www.econologie.com/isoler-avec-d ... -3767.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
clarilau
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/10/08, 21:24
Lokalizacja: Wandea




przez clarilau » 06/10/08, 20:31

to prawda, że ​​watolina jest najlepsza pod względem ekologii i wilgoci, ale ja wezmę watę szklaną, tańszą i trochę lepiej izolującą, zdaję sobie sprawę, że jest to minus ekologia, ale budżet jest zbyt napięty. :płakać:
0 x
samos29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 05/10/08, 19:56




przez samos29 » 06/10/08, 20:59

Dziękuję za odpowiedź...jednak za metr kwadratowy i przy zatrudnieniu firmy, która wykonałaby wdmuchnięcie, wata celulozowa kosztuje o 10 € więcej niż wełna mineralna. Tak czy inaczej czekam na porównanie sprzedawców z 2 firm.

Jeszcze mały szczegół na temat „flokalizacji”: przeczytałem (ale nie wiem dokładnie), że skuteczną techniką wytwarzającą niewielką ilość pyłu jest wkładanie grubych kawałków z bel waty do dużego kosza na śmieci i mieszanie wszystkiego mikserem do farb przymocowany do końca wiertła. System ten byłby zarówno wydajny, jak i emitował niewielką ilość pyłu... może warto przetestować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/08, 21:28

samos29 napisała:Dziękuję za odpowiedź...jednak za metr kwadratowy i przy zatrudnieniu firmy, która wykonałaby wdmuchnięcie, wata celulozowa kosztuje o 10 € więcej niż wełna mineralna. Tak czy inaczej czekam na porównanie sprzedawców z 2 firm.


10 € więcej za m² ???? Co to za szalone ceny?? Bo jest zielono to zawyżamy ceny? : Evil: : Evil: : Evil:

Poza tym nie rozumiem dlaczego wata jest droższa skoro flokulowana wełna skalna jest droższa od waty!!!

Oto ceny jakie zapłaciłem BEZ instalacji! Nie ma powodu, dla którego instalacja waty miałaby kosztować więcej niż instalacja flokulowanej wełny skalnej! To ta sama technika!

Zobacz tutaj, aby poznać szczegóły: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

A) CAŁOŚĆ łącznie z podatkiem (wata celulozowa): 586.83 za około 44 m² tj. 13.37 € za m² w R 6,5!
(...)

B) Luźna wełna mineralna jest droższa od celulozy, patrz zdjęcie (katalog LM) poniżej: przy równoważnym oporze cieplnym uzyskujemy więcej 20€/m² za wełnę mineralną luzem!
Obraz

https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

Wskazówka: podajesz te liczby swoim dwóm profesjonalistom i pytasz ich, co myślą. To są prawdziwe liczby (jeśli chcesz fakturę, mogę ją znaleźć). Możesz nawet wydrukować tę stronę, jeśli profesjonalista nie jest zadowolony, że przyszedł tutaj, aby złożyć skargę...
0 x
samos29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 05/10/08, 19:56




przez samos29 » 06/10/08, 21:52

Nie ma problemu, pokażę im (zwłaszcza temu, który sprzedaje watę celulozową). Jak tylko zobaczę oba, dam znać.

Udam się także do dwóch lokalnych sprzedawców materiałów, u których mogę zaopatrzyć się w materiały, jeśli chcę wykonać prace samodzielnie.
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 06/10/08, 21:55

clarilau napisała:to prawda, że ​​watolina jest najlepsza pod względem ekologii i wilgoci, ale ja wezmę watę szklaną, tańszą i trochę lepiej izolującą, zdaję sobie sprawę, że jest to minus ekologia, ale budżet jest zbyt napięty. :płakać:

1/ Wełna szklana nie izoluje lepiej niż wata celulozowa: sprawdź dane fizyczne, nie słuchaj, co mówi Ci portfel lub sprzedawca
2/ Komfort w lecie będzie dużo lepszy przy watolinie niż przy wełnie szklanej (lepsze przesunięcie fazowe)
3/ Wełna szklana ma znacznie krótszą żywotność i źle znosi wilgoć.

Krótko mówiąc, jest to zła kalkulacja.
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 06/10/08, 22:17

Dobry wieczór,
Potwierdzam ceny Christophe'a, jestem w trakcie wykonywania tych samych kroków (celuloza/ldr/ldv) do prac zaplanowanych na tę zimę (wata 1 punkt)
Pomijając cenę, należy wziąć pod uwagę inne aspekty:

- Aspekt zdrowotny: wata jest ekologiczna, ldv/ldr nie. Wełny te zaliczane są do kategorii 3 (niepokojącej dla ludzi ze względu na możliwe działanie rakotwórcze, ale dla której dostępne informacje nie pozwalają na zadowalającą ocenę). Znając lobbing, oceny nie są na jutro, ale teraz liczy się dla mnie zdrowie (wata 2 punkty)

-Aspekt komfortu w lecie:

Obraz

[/img](3-punktowa wata)

No cóż, w Finistère nie jest super gorąco, ale fala upałów jest dla każdego 8) 8)

Wynik: wata celulozowa 3, ldr/ldv 0!!!

Krótko mówiąc, absolutnie nie widzę nie argument na rzecz ldv/ldr :?

@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/08, 22:31

: Arrow: Na koniec, aby zadać ostateczny cios temu badziewiowi, jakim jest ldv/ldr... Należy zauważyć, że są one produkowane w fabrykach i piecach w bardzo wysokich temperaturach (bardzo energochłonne) i że korzystamy z nich niezależnie od pory dnia. spalić inne wysoce toksyczne lub zanieczyszczające śmieci, które chcemy, aby „zniknęły”... W ten sposób odkrylibyśmy, między innymi, radioaktywne ldv/ldr... : Evil:

Takie rzeczy są znacznie mniej prawdopodobne w przypadku waty celulozowej... :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234