Izolować betonowe ściany wewnętrzne?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
matematyka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/09/08, 22:37
Lokalizacja: w Owernii!

Izolować betonowe ściany wewnętrzne?




przez matematyka » 02/09/08, 22:44

Bonjour a tous

właśnie się dowiedziałem forum zastanawiając się, jak zaizolować ściany zewnętrzne domu, który zamierzam kupić.

Oto moje pytanie, inni na pewno podążą : Chichot: dom, który kupujemy, nie jest w ogóle odizolowany, a chcielibyśmy coś zrobić : Chichot: , na strych myślę o zrobieniu tego z watą celulozową, ale z drugiej strony nie wiem, jak wykonać ściany bez zbytniego zmniejszania pomieszczeń !!!
Po usunięciu tkaniny szklanej i bardzo cienkiego polistyrenu (2 mm) ściana będzie wykonana z szorstkiego betonu

Więc jeśli mógłbyś mi pomóc, pasowałoby mi to, ponieważ nic nie znajduję :|

Merci de votre aide
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 02/09/08, 23:53

Jeśli naprawdę nie chcesz zmniejszać przestrzeni, musisz zaizolować ją od zewnątrz.
W przypadku pustaka działa, ale ma dużą wadę: jest bardzo drogi ... :?

W przeciwnym razie izolujesz od wewnątrz, tworząc ramę przymocowaną do ścian, dzięki czemu możesz mieć izolację (co najmniej 10 cm) i okładzinę z przodu.

Bardzo dobre rozwiązanie, wata na strych! : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 02/09/08, 23:53

Twoja wiadomość jest zdezorientowana: chcesz zaizolować od wewnątrz czy od zewnątrz?

+1 dla Ouate, moje osobiste doświadczenie: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html
0 x
matematyka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/09/08, 22:37
Lokalizacja: w Owernii!




przez matematyka » 03/09/08, 08:59

dziękuję za odpowiedź.

z drugiej strony nie chodzi o to, że nie chcę zmniejszać pomieszczeń
, po prostu chciałbym stracić jak najmniej miejsca, bo to nie jest zamek : Chichot:
A co jest najlepsze od środka?

Z zewnątrz rzeczywiście musi być super drogie !!
0 x
matematyka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/09/08, 22:37
Lokalizacja: w Owernii!




przez matematyka » 03/09/08, 09:01

Christophe napisał:Twoja wiadomość jest zdezorientowana: chcesz zaizolować od wewnątrz czy od zewnątrz?

+1 dla Ouate, moje osobiste doświadczenie: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html


Świetny post Widziałem go wczoraj Obraz
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/09/08, 10:27

witam,
do izolacji z zewnątrz masz zieloną ścianę, naprawdę nieźle, tanio i bardzo ładnie;
ocieplenie od wewnątrz można zastosować pustaki + tynk wapienny, jest to przykład pustaków zatrzymujących warstwę powietrza.

na strych zabieram walizkę na strych w celu ocieplenia poddasza (remont od wewnątrz) włożyłam wiązki słomy: w oczekiwaniu na wykonanie prac tej zimy buty kładzie się na ziemi ma grubość 35cm (R = 5), można po niej chodzić; Poradzono mi posypać wapnem, aby uniknąć gryzoni, ale nie mam i moja sytuacja jest tymczasowa.

czyste lato strop nie jest już taki gorący (jest w pustakach z płyt gk), zimą byłbym „pod kołdrą”!

jeśli chcesz zdjęcia renderowania to jest możliwe ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/09/08, 10:45

Math napisał:
Z zewnątrz rzeczywiście musi być super drogie !!


Jest młoda para, która buduje w mojej wiosce i zaizoluje z zewnątrz styropianem o grubości 100 mm: dom o wymiarach około 20 mx 10 m na ziemi bez podłogi, kosztuje 6000 euro, wszystko razem z izolacją + tynk. się.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/09/08, 10:52

mmh 6000 € plastiku ściany muszą dobrze oddychać! Roll:

inaczej masz szczegóły, to znaczy zostawiają warstwę powietrza dla ścian do oddychania, gdzie przyklejają ten plastik bezpośrednio do ścian?
0 x
matematyka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 02/09/08, 22:37
Lokalizacja: w Owernii!




przez matematyka » 03/09/08, 11:41

bham napisał:
Math napisał:
Z zewnątrz rzeczywiście musi być super drogie !!


Jest młoda para, która buduje w mojej wiosce i zaizoluje z zewnątrz styropianem o grubości 100 mm: dom o wymiarach około 20 mx 10 m na ziemi bez podłogi, kosztuje 6000 euro, wszystko razem z izolacją + tynk. się.


jak to wygląda na tynku?

Wszędzie czytałem, że styropian jeszcze nie był straszny :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/09/08, 12:35

Aby odpowiedzieć Jonule:
No tak, jest dobrze przyklejony i przymocowany do ściany bez przestrzeni powietrznej; dobrze dla oddychania ściany odcień, VMC OBOWIĄZKOWE!
Powiedziałem im o słomce Jonule, ale tak łatwo jest iść do sklepu i kupić to, co jest, a dodatkowo wyjaśnimy, jak to zrobić .....

do matematyki: na styropianie nakładamy podkład, potem ramę z włókna szklanego i tynk: niemiecka firma STO najwyraźniej robi to bardzo dobrze:
http://www.sto.fr/evo/web/sto/32262_FR- ... eb82c67166
Płyty styropianowe są wpuszczane na pióro, aby zapobiec powstawaniu mostków termicznych, myślę, że to polistyren ekstrudowany.
Kiedy mówisz „nie straszne”, co masz na myśli? ekologicznie? pod względem wydajności cieplnej?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240