Izolacja termiczna utraconych poddaszy: mostek termiczny?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
LeoAltair
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/06/08, 11:54

Izolacja termiczna utraconych poddaszy: mostek termiczny?




przez LeoAltair » 03/06/08, 14:31

Witam wszystkich,

Oto strychy domu, który właśnie kupiłem, w ich obecnym stanie:
Obraz
Obraz

Obecnie dom ogrzewa całą okolicę... Zaznaczę, że jestem nowy w dziedzinie ociepleń, dlatego zadaję sobie pytania, które mogą być bardzo głupie lub bardzo oczywiste.

Myślałem o posprzątaniu strychu, usunięciu starej wełny mineralnej, która już nie wytrzymuje i wypełnieniu skrzynek utworzonych przez legary Thermoflocem (watą celulozową). Zaleta: niedrogi i można go postawić nawet w pozycji leżącej (zauważyłeś zawrotną wysokość sufitu...).

Zadaję sobie dwa pytania:
1 - okładka: Boję się, że celuloza odleci, myślałam, żeby stare deski niedokładnie przykryły skrzynki, zwłaszcza na krawędziach dachu. Obawiam się też, że nie będzie oddychać i stąd „niedoskonałe krycie”. Czy myślisz, że jeśli dobrze wszystko uwzględnię, zmieni to coś w zakresie oddychania? Czy mój pomysł jest dobry?

2 - mostki termiczne: czy belki nie tworzą świetnych mostków termicznych i czy nie powinienem docelowo pokryć wszystkiego (idealnie) płytą wiórową i/lub wełną xxx?

Moim celem jest posiadanie dobrej izolacji za niezbyt duże pieniądze i niezbyt duży wydatek.

Dziękuję za sugestie/odpowiedzi na moje pytania itp.

Eleonora
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/06/08, 14:49

: Arrow: O drewno się nie martw, nie spowoduje mostków termicznych... :D

Temat był już poruszany na łamach forum, mój przepływ jest zbyt powolny, abym mógł dać ci dzisiaj link... :|

Zalecamy unikać kontaktu izolacji z płytkami (punkt rosy). Zawsze należy pozostawić wolną przestrzeń pomiędzy izolacją a płytkami.

Możesz dodać tyle waty celulozowej, ile chcesz. : Chichot:
Bardzo dobrą izolację stanowi 22 do 25 cm waty celulozowej. Wtedy będziesz mieć pewność, że możliwe są mostki termiczne spowodowane przez Twoje belki. : Chichot:

Jeśli chodzi o oddychanie, nie martw się o watę celulozową. : Mrgreen:

Na koniec, aby ustabilizować watolinę i zapobiec jej przesuwaniu się podczas przeciągów, rozwiązaniem jest spryskanie jej wodą (za pomocą opryskiwacza ogrodowego). : Arrowl:
Powoduje to powstawanie powierzchniowej „skorupy”, która zapobiega odpryskiwaniu izolacji. 8)
0 x
LeoAltair
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/06/08, 11:54

Celuloza




przez LeoAltair » 04/06/08, 10:32

Merci !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/06/08, 10:36

Nie można instalować celulozy w takiej postaci, w jakiej jest. Najpierw musisz poważnie potępia wszelkie przecieki i przeciągi (wyciek jest znacznie gorszy niż przeciąg).

Któregoś dnia Twoje poddasze było nadal ocieplone, nie jest „aż tak źle”, wciąż są domy z 0 ociepleniem.

Nie wyrzucaj go, ale trzymaj wełnę szklaną/kamienną, która jest nadal w dobrym stanie (tzn. nie jest zbyt mokra ani pognieciona), zawsze zapewni ci dodatkową izolację... za darmo! W najgorszym przypadku możesz flokulować ręcznie ten, który jest zbyt uszkodzony.

W styczniu ubiegłego roku ociepliliśmy (w 100% domowej roboty) nasze poddasze celulozą, oto dokładny plik raportu, który powinien Ci pomóc: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html
z małym filmem jako bonus: https://www.econologie.com/isolation-ave ... -3768.html

ps: jeśli to konieczne, przerób prąd PRZED lub zapewnij dodatkowe przewody, ponieważ po zainstalowaniu celulozy nie będziesz w stanie wiele zrobić bez wznoszenia „ton” kurzu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240