Ekokonstrukcje na południu Francji

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Zwycięzcy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/05/08, 13:27

Ekokonstrukcje na południu Francji




przez Zwycięzcy » 09/05/08, 21:32

Dobry wieczór,

Zastanawiam się,

Mieszkam na południu Francji i zaczynam interesować się ekokonstrukcją.

Widziałem, że domy pasywne miały jak najwięcej okien na południe.
Ale skoro na południu zima trwa tylko miesiąc, co dzieje się latem?

Czy istnieje coś takiego jak przegrzanie w domu?
Czy istnieją naturalne, skuteczne i niedrogie rozwiązania klimatyzacyjne?

Ostatecznie poszukałem w sieci ale znalazłem jedynie przewodniki po domach pasywnych dla regionów gdzie klimat jest zupełnie inny niż na południu Francji. Czy znasz konkretny przewodnik dotyczący ekokonstrukcji w klimacie śródziemnomorskim?

dziękuję
0 x
jef8484
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/05/08, 15:53

latem słońce jest wyżej




przez jef8484 » 23/05/08, 16:01

Zbudowałem aktywno-pasywny dom fotowoltaiczny w Prowansji (Haute Provence w Vaucluse) 24 lata temu, więc mam małą perspektywę
słońce wpada do domu (całkowicie przeszklonego od południa) zimą oraz poza sezonem (wrzesień-październik i marzec-kwiecień), ponieważ słońce jest niżej na horyzoncie i pozwala na znaczne oszczędności w ogrzewaniu.
Latem słońce jest wyżej na niebie i nie może do niego wejść dzięki nawisom wystającym ponad otwory. Dodatkowo w lecie oferujemy rolety zaciemniające.
dzisiaj u mnie w domu bez czujników które ogrzewają dom (są odłączone)... na słońcu jest 22°C.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Ekobudowle na południu Francji




przez drwal » 23/05/08, 18:47

Zwycięzcy napisali:Dobry wieczór,

Zastanawiam się,

Mieszkam na południu Francji i zaczynam interesować się ekokonstrukcją.

Widziałem, że domy pasywne miały jak najwięcej okien na południe.
Ale skoro na południu zima trwa tylko miesiąc, co dzieje się latem?

Czy istnieje coś takiego jak przegrzanie w domu?
Czy istnieją naturalne, skuteczne i niedrogie rozwiązania klimatyzacyjne?
Dom bioklimatyczny dąży do maksymalizacji pasywnego zysku energii słonecznej, jednocześnie chroniąc się przed dominującymi wiatrami. Ale to nie znaczy, że musisz coś zrobić!
Wszelkie rozważania na temat pasywnych zysków energii słonecznej muszą uwzględniać także zwisy dachowe, daszki i inne osłony, które zapobiegną uderzaniu słońca w godzinach szczytu w szybę.
Ponadto, aby zachować dobry komfort latem, konieczna jest bardzo dobra izolacja (a to przecież cecha wszystkich domów pasywnych) i dom o dobrej bezwładności cieplnej. wewnątrz izolacji.
Oznacza to, że dobrze zaprojektowany dom nie potrzebuje klimatyzacji, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w dobrze zbudowaną prowansalską studnię.

Zwycięzcy napisali:Ostatecznie poszukałem w sieci ale znalazłem jedynie przewodniki po domach pasywnych dla regionów gdzie klimat jest zupełnie inny niż na południu Francji. Czy znasz konkretny przewodnik dotyczący ekokonstrukcji w klimacie śródziemnomorskim?

dziękuję
Nie znam „konkretnego przewodnika”, ale wiem, jak można odwiedzić ekologiczny dom (i samowystarczalny energetycznie dzięki energii słonecznej) w pobliżu Awinionu... ( : Arrow: PW, jeśli jesteś zainteresowany)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 23/05/08, 19:40

Masz rację Krysiu

Drwal powrócił... i warto zboczyć z drogi
Styl bezpośredni
Serdeczne zaproszenie
Przyjazna propozycja
Idź, zabij mnie następnym postem Obraz
0 x
PIF PAF POUM

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270