Stary vs. nowy piec na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Vincentt
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/03/08, 15:44

Stary vs. nowy piec na drewno




przez Vincentt » 27/03/08, 17:21

Witam,

Unikalny forum jest ekscytujące!
Chcę zainstalować piec na drewno w bardzo starym rustykalnym domu. Otrzymałem wiele ostrzeżeń od moich znajomych na temat starych pieców z przeszłości.
Czy możesz mi wyjaśnić przewagę zakupu nowego pieca na drewno w porównaniu ze starym piecem?
Czy jest zupełnie inna wydajność? (wydaje mi się, że najnowsze kuchenki nie mają podwójnego spalania)

Dziękuję za odpowiedzi.

Vincent
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 27/03/08, 21:58

Mam 2 kuchenki, jedna stoi w salonie (zastępuje wkład o katastrofalnej wydajności) i druga w kuchni, w której jest przyzwyczajona
ogrzej dom i gotuj.

Pierwszy w salonie to ogród różany z 1909 roku (mniej więcej).Bardzo
estetyczny, prawdopodobnie przeznaczony do węgla, ale działa
bardzo dobrze radzi sobie z drewnem. Ogrzewa salon i używam go do robienia żelu.
jabłko podczas oglądania telewizji podczas długich zimowych wieczorów.
Sok jabłkowy przygotowuje się jesienią i umieszcza w zamrażarce.
Druga kuchenka to Godin z 1970 roku. Przeznaczony do drewna/węgla. Nie jest to zbyt ładne, ale działa bardzo dobrze.
chociaż używamy go do gotowania.Odkąd go mam (2 lata)
kuchenka gazowa jest bezrobotna, zużywa bardzo mało ale
podobnie jak pierwszy potrzebujesz małych kłód o średnicy 30 cm.

La Rosiere nie daje zbyt dobrego plonu, drewno szybko się zużywa.
Do ogrzewania potrzeba dwa razy więcej drewna niż Godin
znacznie niższy.

Tę różnicę tłumaczę tym, że Godin jest szczelny, wszędzie są łączenia, Rosiere nie ma łączenia.

Gdybym miał zainwestować w kuchenkę, kupiłbym nową
marka Godin.Inne marki z pewnością są równie dobre
ale ich nie znam.

Jeśli mogę Ci doradzić, weź kuchenkę z bojlerem.
pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu wody użytkowej i
pozwoli lepiej rozprowadzić ciepło w domu.W tym temacie
żeby lepiej ogrzać dom muszę trzymać piekarnik uchylony,
Dotyczy to obu kuchenek.
Ostatnio edytowane przez Lapin 01 / 10 / 08, 22: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Vincentt
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/03/08, 15:44




przez Vincentt » 28/03/08, 14:24

Dziękuję za odpowiedź Króliku. Nie zdawałem sobie sprawy, że może być taka różnica w działaniu pomiędzy starą kuchenką a nowszą!!!

Jeśli mogę Ci doradzić, weź kuchenkę z bojlerem.
pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu wody użytkowej i
pozwoli lepiej rozprowadzić ciepło w domu.


Jest to dom z XVI wieku, w którym planuję się osiedlić za kilka lat i nie ma tam centralnego ogrzewania... tym bardziej grzejników (na razie tylko konwektory elektryczne m... zamontowane przez moich rodziców 16 lat temu). Biorąc pod uwagę mój budżet, nie wyobrażam sobie inwestowania w taką instalację.

Jeśli ktoś z Was ma dobre (lub złe) doświadczenia z piecem na drewno, jestem zainteresowany!
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 01/12/08, 14:39

Od 1 roku (a właściwie trochę więcej) używamy pieca na drewno Rosiere, który był przeznaczony głównie na węgiel.
W rezultacie polana są cięte na małe kawałki, a ponieważ są to małe kawałki, szybko się spalają.

Stare są ciekawe ze względu na swoją masę (żeliwo), jednak trzeba zwrócić uwagę na wielkość drewna jakie można w nie włożyć. Jest też design, który nie ma nic wspólnego z najnowszymi ;).
Nowe mają tę zaletę, że są lżejsze (ciekawe przy konieczności montażu, dlatego ważne 1 dzień w dowolnym terminie ;)) i dla większości (do sprawdzenia) mają podwójne spalanie ;). Jego dużą wadą jest to, że jest nowy i jak każdy nowy produkt, cena ;).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170