Zbuduj dom

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
emilie3009
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/03/08, 23:04

Zbuduj dom




przez emilie3009 » 05/03/08, 23:26

Bonjour à tous,

Zdecydowałem się na budowę domu. Zależy mi żeby było bardzo dobrze zaizolowane i mam mnóstwo pytań odnośnie wody, prądu, ogrzewania...
Mój przyjaciel, który jest inżynierem chłodnictwa, chciałby zainstalować pompę ciepła. Ze swojej strony mam mnóstwo pytań odnośnie różnych paneli fotowoltaicznych. Będziemy mieszkać w osłonie (przynajmniej przez większą część dnia) wzgórza i kilka metrów od kościoła. Dowiedziałem się, że panele słoneczne na dachu nie zostaną zaakceptowane przez francuskie zabytki. Ponadto promieniowanie słoneczne w departamencie Oise wynosi niecałe 1750 kWh/rok, a skocznia nie ułatwia jego wykorzystania. Czy istnieje sposób na obejście zakazu dotyczącego pomników Francji? Czy naprawdę opłaca się instalować panele, jeśli promieniowanie nie występuje często?

Ponadto chcielibyśmy zamontować zbiornik do gromadzenia wody deszczowej. W związku z tym chciałbym "ponarzekać" na temat programu E=M6, który utwierdził tysiące ludzi w przekonaniu, że gromadzenie wody deszczowej pozwoli im się kąpać, prać i myć naczynia, pić, używać jej do spłukiwania toalet, ogrodu.. całkowicie legalnie!
Jak możemy obejść zakaz lub jakie jest rozwiązanie, aby nie odprowadzać już odzyskanej wody do sieci uzdatnionej wody?

Jeśli chodzi o Kanadyjczyka, przeczytałem sporo bardzo interesujących artykułów na Waszej stronie. Ale muszę przyznać, że nie wiem, jakiego sprzętu będziemy potrzebować, aby zainstalować taki w naszym przyszłym domu. Zamierzamy wybudować dom o powierzchni około 150 m2 podpiwniczony. Wiedząc, że mieszkamy w Oise i że temperatury mogą wahać się od -5 do -10° w nocy zimą do 35° w dzień latem, czy system ten będzie naprawdę korzystny?
Czy powinieneś wybrać specjalną grę tube?

Pragnę zaznaczyć, że nie chcemy w miarę możliwości podgrzewanych podłóg i zastanawiamy się nad montażem cegły Monomur. Czy w związku z tym konieczne jest zapewnienie dodatkowej izolacji wewnętrznej?
W mediach dużo mówi się obecnie o ociepleniu zewnętrznym domu. Czy to jest drogie? Jakie izolatory należy zastosować?

Wreszcie ostatnio zainteresowałem się toaletami suchymi. Nawet jeśli nadal mam trudne zadanie przedyskutowania tego pomysłu z przyjacielem, ponieważ jestem bardziej ekologiczny od niego, jest to system, który mógłbym rozważyć zainstalowanie pod warunkiem, że nie będzie wydzielał nieprzyjemnych zapachów i że widok nad „popo” będzie obrzydliwy. Czy masz jakieś rady?

Z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/03/08, 12:36

Witaj Emilio

Aby spróbować odpowiedzieć na wiele poruszanych tematów:

Zbudowanie idealnego domu jest niemożliwe, szczególnie jeśli nie wybrałeś idealnej lokalizacji i orientacji
Izolacja rozpoczyna się od projektu domu, a także wyboru ogrzewania.
Zdecydowanie zaleca się wykonanie izolacji zewnętrznej, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Dlaczego nie zastosować ogrzewania podłogowego, skoro w nowym budownictwie jego zalety nie są już widoczne? Zwłaszcza jeśli chcesz zainstalować pompę ciepła lub ogrzewanie niskotemperaturowe, takie jak energia słoneczna.


Panele słoneczne można zintegrować z dachem, podobnie jak okna dachowe (typu VEL..)
Oczywiście, jeśli orientacja nie jest mniej więcej na południe i przez większość dnia jest cień, wydajność będzie ograniczona, a całkowita powierzchnia dachu może nie wystarczyć do zaspokojenia Twoich potrzeb, nawet przy dobre słońce

W sprawie zużycia wody deszczowej należy zapoznać się z tematem forum


A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/03/08, 13:11

Oto link do naturalnych izolatorów

https://www.econologie.com/les-isolants- ... -3168.html

A+
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/03/08, 14:06

tak, z tą różnicą, że nie ma słomy, produkowanej dzisiaj ze sprasowanych paneli ze słomy:
http://www.cd2e.com/CD2E/ecoMateriaux/EM_materiau?id_mat=150&type=consult&flag=rec

a także panele trzcinowe:
http://www.akterre.com/akterre_Technique/pdf/30%5B1%5D.010__020__panneau_roseau6.01.pdf
0 x
Suisse
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/03/08, 13:50
Lokalizacja: Hilsenheim [Alzacja]




przez Suisse » 06/03/08, 18:38

Dobry wieczór,


za mój pierwszy post na forum : krótka prezentacja, Cyrille, 22-letni student nowych energii i zrównoważonego rozwoju.

Jeśli chodzi o izolację zewnętrzną, nie ma nic lepszego.
zapobiega to mostkom termicznym: ucieczce ciepła tam, gdzie nie ma izolacji: balkon, płyta pierwszego piętra.

z pewnością stanowi to dodatkowy koszt, ale dom zyskuje bezwładność cieplną. zimą ciepło będzie pochłaniane przez cegły, a latem zewnętrzna izolacja zapobiega przedostawaniu się ciepła.

w celu dalszej poprawy wydajności budynku: otwory (okna, drzwi) również muszą być dobrej jakości (podwójne szyby z argonem i ramy izolacyjne).

Zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe. (wylot kotła 40°C zamiast 55°C dla konwencjonalnych grzejników.), więc ponownie zaoszczędzisz energię, a uczucie ciepła będzie bardziej obecne w przypadku podgrzewanej podłogi niż w przypadku grzejnika.

Wydaje mi się, że można odpocząć od toalet i podlewania ogródka. i to bez niezbędnego zezwolenia.

tutaj, w Alzacji, mamy około 1100 kWh nasłonecznienia rocznie, co pozwala zapewnić 40 do 70% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.
jak powiedział Looping, jeśli panele nie otrzymają wystarczającej ilości światła słonecznego, będą miały zmniejszoną wydajność i musimy zweryfikować pomysł instalacji..


do Państwa dyspozycji w celu uzyskania dalszych porad.
0 x
emilie3009
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/03/08, 23:04




przez emilie3009 » 06/03/08, 18:50

Dziękuję za wszystko powyższe.

Jakiego materiału należy użyć do izolacji zewnętrznej?

Jeśli chodzi o podgrzewaną podłogę, bardzo źle wspominam tę w mieszkaniu rodziców (ciężkie nogi, źle rozprowadzane ciepło pomiędzy pokojami...). Dodatkowo przeczytałam w innym poście, że pod parkietem nie zaleca się ogrzewania podłogowego. Z drugiej strony, jeśli technologia uległa poprawie, co należy zainstalować na piętrze? Jak można zoptymalizować instalację, aby wykorzystać bezwładność, wiedząc, że godziny pozaszczytowe przypadają na noc?

Czy w przypadku komputerowego systemu powietrzno-wodnego można wymienić zbiornik w celu zastąpienia podgrzewanej podłogi? Jeśli tak, to jaką pojemność i czy możemy wykorzystać bezwładność?
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

WPR




przez fthanron » 06/03/08, 19:00

Cześć,

Więcej informacji na temat WPR można znaleźć w najnowszym magazynie „La maison ecoologique”.

W celu odzyskiwania/wykorzystania wody można wykonać podwójne podłączenie... potem jesteś w domu, podłączasz albo zbiornik, albo sieć. Mówię to, ale rób, co chcesz! Widziałem to już wcześniej, ale ze studnią! o)

Podłogi podgrzewane są teraz niskotemperaturowe, więc lepiej sprawdzają się niż te, które mają 25/30 lat, a jeśli podłoga nadal Ci nie odpowiada, przeprowadź przewody przez ściany!

@+

PS: jeśli nie wiesz, istnieje doskonała forum gdzie możesz zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi od architektów i innych specjalistów budowlanych: http://batirsain.free.fr/
0 x
Frederic
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/03/08, 09:24

w izolacji zewnętrznej na wsi, którą widziałem, cała północna elewacja była pokryta łupkami.

należy zatrzymać deszcz i zimne wiatry, ale pozostawić warstwę powietrza do wentylacji/oddychania/odprowadzenia wilgoci z oddychających ścian.

(ech, jeśli jest powłoka betonowa lub cementowa, to nie warto ;-)
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 07/03/08, 09:53

Ponieważ lokalizacja znajduje się na obszarze „Zabytki Francji”, powinieneś – jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – zacząć od skontaktowania się z nimi (lub ratuszem), aby uzyskać ich specyfikacje i w ten sposób uniknąć marnowania czasu, rozważyć techniki, które zostaną odrzucone w każdym razie do ciebie.

Następnie dowiesz się tego – zawsze w Monuments de France, ale także w innych serwisach zajmujących się dziedzictwem, aby poznać tradycyjne techniki stosowane w Twoim regionie. Techniki te są na ogół naturalne i wykorzystują lokalne surowce: nie trzeba daleko szukać, aby być przyjaznym dla środowiska.

Na koniec spotkaj się z architektami, rzemieślnikami, firmami w Twoim regionie, aby dowiedzieć się, jakie jest ich know-how, czy są w stanie zrozumieć Twoje wybory i je wdrożyć. Być może zacznij od rozmowy z sąsiadami, którzy niedawno wybudowali lub odnowili mieszkanie w tej samej okolicy, aby dowiedzieć się, jakie napotkali trudności i z kim współpracowali.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 300