Zamknięte paleniska i oddawane ciepło, optymalizacja?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
seb-19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/03/08, 19:35

Zamknięte paleniska i oddawane ciepło, optymalizacja?




przez seb-19 » 05/03/08, 19:50

Witam,

Jestem nowy w forum które znalazłem szukając pytań do mojego problemu!!!

W moim mieszkaniu jest kominek z paleniskiem zamkniętym, drewno dobrze się pali, ale ciepło pochodzi z przewodu kominowego :|

Widziałem, że w przewodzie była osłona ze stali nierdzewnej, ale w kominie nie ma blachy zamykającej, a okap nie jest ocieplony i nie ma otworu na gorące powietrze.

Następnie wyciąłem blachę ze stali nierdzewnej z rockflamem na wierzchu, którą umieściłbym w kominku, aby ciepło nie uciekało???

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem!!!

Zamieszczę zdjęcia, aby lepiej zrozumieć problem.
0 x
życie codzienne nie jest łatwe
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/03/08, 13:04

Cześć Seb

W zasadzie powietrze krążące wokół wkładu nagrzewa się i będzie dążyło do wznoszenia się w okapie
Oczywiście, jeśli nie ma otworu z boku okapu, gorące powietrze będzie uciekać do przewodu kominowego wokół rury ze stali nierdzewnej, która sama w sobie jest bardzo gorąca.
Muszą być gotowe okiennice, aby uniknąć tego problemu
Niemniej jednak będziesz musiał wykonać otwory w okapie, aby umożliwić cyrkulację powietrza, w przeciwnym razie istnieje ryzyko przegrzania i bezpieczeństwo instalacji może zostać zakwestionowane.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/03/08, 13:06

Przykład izolacji komina i okapu

http://www.turbofonte.com/v2/pages_fr/i ... atique.php

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 06/03/08, 14:39

Dobra robota! I bez wentylatora :)
Uważajcie, jeśli Jonule zobaczy, że wróci, bo to nie słoma!!! : Mrgreen:

Z drugiej strony nie do końca rozumiem, jak krąży gorące powietrze, nie jest to zbyt jasne:

Obraz

W przeciwnym razie przypuszczam, że problem SEB-a polega na tym, że jest to wkład, który został włożony do klasycznego kominka… więc bez tej „optymalizacji” przepływów… Na pewno łatwiej byłoby mu więc postawić rekuperator:

Obraz

http://www.turbofonte.com/v2/pages_fr/chauff_recup.php
0 x
seb-19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/03/08, 19:35




przez seb-19 » 07/03/08, 07:42

W rzeczywistości w okapie znajduje się ceglany przewód kominowy, który schodzi do dołu, więc okap jest tylko dekoracyjny : Evil: .

Wrzucam zdjęcia w dzień, żebyście zrozumieli
0 x
życie codzienne nie jest łatwe

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 286