Regulacja regulacji zaworu 3 lub 4-drogowego Centratherm ZG 254 do ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Regulacja regulacji zaworu 3 lub 4-drogowego Centratherm ZG 254 do ogrzewania podłogowego?




przez Christophe » 19/11/07, 12:39

„Trochę” mam problem ze zrozumieniem działania regulacji naszych podłóg grzewczych, która steruje zaworem z siłownikiem (3 lub 4 sposoby).

Z tego, co zrozumiałem, oczywiście zależy od T ° płynu, T ° na zewnątrz (2 czujniki są nadal na miejscu, ale czy nadal działają?) Ale także inne ustawienia. Rzeczywiście, w naszym rozporządzeniu są 4 „współczynniki” dostosowania do dostosowania i w tym właśnie jestem zagubiony.

Oczywiście nie ma już instrukcji ...

Załączam zdjęcie, które właśnie zrobiłem, jeśli pomoże to koneserom.

Moje pytanie dotyczy głównie ustawienia współczynników P1, A, B i C ... kézako ??

Obraz

Edycja: odpowiedź, oto dokument w języku francuskim https://www.econologie.com/fichiers/par ... 3eIEqL.pdf
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 10 / 08, 07: 32, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 19/11/07, 12:41

Podobno źle szukałem, oto 2 instrukcje użytkowania i montażu:

https://www.econologie.info/share/partag ... luMou4.pdf
https://www.econologie.info/share/partag ... NR0djs.pdf

Najwyraźniej kupił go honeywell ...

ps: część TIMER jest całkowicie nieczynna (karta elektroniczna „przecięta” na 2).
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 10 / 08, 18: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 19/11/07, 13:00

Spojrzałem na drugiego doktora, oto co zrozumiałem o współczynnikach. :

A = krzywa temperatury, zależy od konfiguracji domu (to jest nasza największa niewiadoma). Im wyżej, tym najwyraźniej szybciej się nagrzewa? Wartość domyślna: 1.6. Ustawię ją na 0.8 w naszym przypadku i wrócę, jeśli to nie wystarczy.

B = ustawienie temperatury otoczenia, jest to delta w stosunku do 20 ° C Jeśli chcesz 18 ° C, musisz ustawić -2, jeśli chcesz 22, musisz ustawić +2.

C = nastawa temperatury nocnej w stosunku do 20 ° C. Jeśli chcesz 14 ° C w nocy, musisz ustawić -6.

P1 = Czułość czujnika T °, ​​zalecane ustawienie domyślne na 10 i jeśli kiedykolwiek będzie zbyt niestabilne, wartość musi zostać podniesiona ... Dlatego ustawię na 10, aby "zobaczyć"

To coś więcej niż „czekać” ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Dostosowanie regulacji ogrzewania podłogowego?




przez jean63 » 19/11/07, 14:51

Christophe napisał:„Trochę” mam problem ze zrozumieniem działania regulacji naszych podłóg grzewczych, która steruje zaworem z siłownikiem (3 lub 4 sposoby).

Oczywiście nie ma już instrukcji ...

Załączam zdjęcie, które właśnie zrobiłem, jeśli pomoże to koneserom.).
Obraz

To nie to samo, co moje (veltatherm / AEG).
Część zegarowa jest identyczna.
W tym temacie widzę, że masz zaprogramowane 2 obniżenia temperatury (jedna od 21:8 do 12:17 a druga od XNUMX:XNUMX do XNUMX:XNUMX).
Ten program działa tylko wtedy, gdy twoje rozporządzenie działa, co nie ma miejsca w przypadku ciebie, ponieważ twoje rozporządzenie już nie działa.
czy ten zegar tyka?
Z tego, co zrozumiałem, oczywiście zależy od T ° płynu, T ° na zewnątrz (2 czujniki są nadal na miejscu, ale czy nadal działają?) Ale także inne ustawienia. Rzeczywiście, w naszym rozporządzeniu są 4 „współczynniki” dostosowania do dostosowania i w tym właśnie jestem zagubiony.

Czujniki mogą działać bardzo dobrze, ale jeśli regulator jest niesprawny, jest bezużyteczny.

Kiedy mój zepsuł się kilka lat temu, udało mi się go naprawić za 1000 franków (150 euro), ale spędziłem 2 zimy bez regulacji.
Nowością było 8000 franków w latach 90-tych, ponieważ konieczna była zmiana zewnętrznych czujników t ° C, z gorącej EA na PC i z powrotu z PC do temperatury ° C.

Tak właśnie robiłem: w zależności od temperatury zewnętrznej ręcznie regulowałem otwarcie zaworu 3-drogowego, patrząc na temperaturę początkową podgrzewanej podłogi i temperaturę wewnętrzną w salonie / kuchni (bez przegrody).

Jedynym rozwiązaniem na razie dla Ciebie jest odłączenie silnika sterującego zaworem 3-drogowym i sterowanie nim ręcznie. Jeśli nie masz gniazda PC i wskaźnika temperatury powrotu temperatury na rurach, musisz go założyć.

W domu, przy bardzo zimnej pogodzie (0 ° do -10 ° C), temperatura początkowa wynosi około 30 ° C, a temperatura powrotu około 25 ° C, ale jeśli masz większą bezwładność w płycie (4 do 6 godzin na ogrzewanie ald 2 godziny w domu) jest taka, że ​​rury są mniej gęste lub głębsze.

Im większa bezwładność, tym mniej korzystne jest zbyt duże obniżenie temperatury.

Czy silnik elektrozaworu działa? Czy twój zawór 3-drogowy zamyka się, gdy temperatura zewnętrzna wzrasta, tak jak dzisiaj?

Tutaj temp. Zewnętrzna = 11 ° C => mój zawór trójdrogowy jest praktycznie zamknięty, ciepło zgromadzone w płycie obraca się w pętli przy 3 ° C, aw domu jest 23 ° C, jest to spowodowane temp. temp ext tej nocy i przy bezwładności płyty)?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 19/11/07, 15:18

Christophe napisał:Spojrzałem na drugiego doktora, oto co zrozumiałem o współczynnikach. :

A = krzywa temperatury, zależy od konfiguracji domu (to jest nasza największa niewiadoma). Im wyżej, tym najwyraźniej szybciej się nagrzewa? Wartość domyślna: 1.6. Ustawię ją na 0.8 w naszym przypadku i wrócę, jeśli to nie wystarczy.

B = ustawienie temperatury otoczenia, jest to delta w stosunku do 20 ° C Jeśli chcesz 18 ° C, musisz ustawić -2, jeśli chcesz 22, musisz ustawić +2.

C = nastawa temperatury nocnej w stosunku do 20 ° C. Jeśli chcesz 14 ° C w nocy, musisz ustawić -6.

P1 = Czułość czujnika T °, ​​zalecane ustawienie domyślne na 10 i jeśli kiedykolwiek będzie zbyt niestabilne, wartość musi zostać podniesiona ... Dlatego ustawię na 10, aby "zobaczyć"

To coś więcej niż „czekać” ...


- W domu krzywa wynosi 0,4 (niskie nachylenie, ponieważ dobra izolacja i duża gęstość rur w płycie, zwłaszcza w pobliżu okien), ale zależy to od bezwładności płyty i izolacji domu. To do Ciebie należy znalezienie odpowiedniego nachylenia, monitorując ewolucję temperatury zewnętrznej i temperatury wewnętrznej.

B - To nie jest 20 ° C, to zależy od zaprogramowanego nachylenia. Jest to liczba stopni mniejsza w porównaniu z temperaturą w okresie „dziennym” Twojego zegara (między korkiem czerwonym a niebieskim), ale ponieważ minutnik nie działa ... jest bezużyteczny !!

Na mojej jednostce sterującej znajduje się obrotowy kursor z pozycją „zegar”, pozycją „dzień”, pozycją „noc”, pozycją „góra” (otwarcie zaworu) i pozycją „dół” (zamknięcie zaworu).

Jest też taki jak Twój korektor temperatury na dzień i jeden na noc, mam ustawione na „0” (dzień) i „-8” (noc), a zegar przestawia się na noc o 22:5, a w dzień o 21 rano, ale wrócę o 6 wieczorem / XNUMX rano

W twoim przypadku zaprogramuję nachylenie (A), następnie ustawię kursor (B) na 0 (zero) ..... i to wszystko.

I tam obserwujesz, co się dzieje ...

Aby sprawdzić, czy zawór elektromagnetyczny działa:

1 - zwiększ nachylenie (A)

2 - stopniowo zwiększaj stopnie w + on (B)

=> zawór 3-drogowy musi się otworzyć i odwrotnie, musi się zamknąć, w przeciwnym razie:

- silnik jest niesprawny (najpierw do przetestowania).
- albo transmisja informacji (wysłanie „soku”) nie jest wykonywana ze skrzynki sterowniczej.

Jest tylko tymczasowe rozwiązanie : wyreguluj otwarcie zaworu 3-drogowego „ręcznie”, monitorując 3 temperatury wspomniane w moim pierwszym poście. W moim przypadku wieczorem trochę zamknąłem furgonetkę i otworzyłem ją ponownie rano (+ lub - w zależności od temperatury zewnętrznej), ale jest to „na podstawie osądu” i tylko temperatura wewnętrzna może Cię prowadzić.

Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno : Mrgreen:
1 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 29/11/07, 21:30

Dziękuję Jean za te bardzo interesujące szczegóły :)

2 szczegóły:

1) Regulacja działa, zegar jest niesprawny (płytka łącząca zepsuta w 2 ale odlutuję to jest 4 sunt do włożenia).

2) Silnik EV działa, ale wydaje się, że różni się bardziej w zależności od temperatury płynu niż sonda zewnętrzna ... ale to wrażenie, że mogę się mylić.

3) W przypadku A proponujecie przyjąć jaką wartość przy pierwszej próbie? Domyślnie jest oznaczony jako 0.6 w powyższej uwadze, ale nie jest to ten sam zakres wartości ...

Pfff dodatkowo mam teraz Deom na "manewr"! Wkrótce kupię sobie sonar do środowiska dźwiękowego

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 30/11/07, 18:16

3) W przypadku A proponujecie przyjąć jaką wartość przy pierwszej próbie? Domyślnie jest oznaczony jako 0.6 w powyższej uwadze, ale nie jest to ten sam zakres wartości ...

Pfff dodatkowo mam teraz Deom na "manewr"! Wkrótce kupię sobie sonar do środowiska dźwiękowego

tak 0.6 ..... muszę spróbować to dobre dla mojego komputera jest poprawne ..... możemy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zwłaszcza gdy temperatura na zewnątrz znacznie spada na dłużej niż kilka dni (-5 do -10 ° C) .

Dlaczego sonar? wiedzieć, kiedy naładować Deom lub w celu wyeliminowania hałasu ulicznego? niezrozumiane ......
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/11/07, 18:20

Tak, postawiłem na 0.6, wszystko będzie dobrze.

Dla sonaru był to humor, tylko ze względu na „hałas” :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1

regulacja nachylenia podgrzewanej podłogi




przez momotopo » 09/01/08, 22:12

wzór na obliczenie nachylenia jest następujący:

(maksymalne t ° rozruchu - t ° otoczenia) / (t ° otoczenia - zewn. t °)

przykład:

maksymalne t ° początkowe: 45 °
t ° otoczenia: 20 °
t ° zewn .: -10 °

nachylenie wynosi (45 - 20) / (20 - (- 10)) =

25/30 = 0.83.

Aby zostać dostosowanym, wzór zawsze pozostaje aktualny.

Twój regulator znał między nami babcię : Chichot:
1 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: regulacja nachylenia podgrzewanej podłogi




przez jean63 » 09/01/08, 23:59

momotopo napisał:wzór na obliczenie nachylenia jest następujący:

(maksymalne t ° rozruchu - t ° otoczenia) / (t ° otoczenia - zewn. t °)

przykład:

maksymalne t ° początkowe: 45 °
t ° otoczenia: 20 °
t ° zewn .: -10 °

nachylenie wynosi (45 - 20) / (20 - (- 10)) =

25/30 = 0.83.

Aby zostać dostosowanym, wzór zawsze pozostaje aktualny.

Twój regulator znał między nami babcię : Chichot:

Dzięki za formułę.

Na maksymalnym zejściu mam 35 °, T ° amb 20 °, a moje nachylenie jest na 0,4 (a nie 0,6) .. Właśnie sprawdziłem.

Faktycznie mam czujnik zewnętrzny, przepływ do PC i powrót z PC, ale żadnego czujnika pokojowego.

Przy nachyleniu 0.4 zaczynam = 30 °, powracam = 25 °, zewn = 3 ° C, a temperatura otoczenia wynosi 20 °.

Czy istnieje formuła określająca czas powrotu i brak temperatury pokojowej?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216