Analiza pliku Excel dla bezwładności domowej?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ELECTRO-BOBMARIN
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/06/07, 14:21

Analiza pliku Excel dla bezwładności domowej?




przez ELECTRO-BOBMARIN » 01/08/07, 11:22

witam,
Przyjaciel pożyczył mi trójdrożną jednostkę akwizycji temperatury i ciekawy z natury nabyłem swój dom w sposób ciągły: Mianowicie
1 sonda pod kalenicą (kalenica umieszczona na szynie pionowej na sucho)
(Pokrycie listew) Czerwona mechaniczna dachówka z terakoty.
1 sonda na moim poddaszu
1 sonda na korytarzu

Czy na tym stwierdzeniu można znaleźć główne trendy?
Aby obliczyć termiczne koło zamachowe mojego domu?
Niszczyć izolację? Wydajność cieplna „bezwładność”?
Dziękuję za odpowiedzi od lekarzy
Z poważaniem Stéphane
https://www.econologie.com/fichiers/partager/inertie.xls
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 01/08/07, 20:46

Uważam te wypowiedzi za bardzo interesujące, ale nie jestem w stanie ich dokładnie przeanalizować.

Przyjaciel, który pożyczył ci materiał, powinien być w stanie pomóc w tym sensie, prawda?

Jedno jest pewne: Twój dom jest odizolowany i ma dość wysoką bezwładność ...

Musiałbyś znaleźć inne podobne krzywe do porównania, znowu twój przyjaciel nie miałby takiego?
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 03/08/07, 07:06

Tak, z krzywych temperatur można określić bezwładność cieplną i straty wynikające z izolacji.

Potrzebujesz sondy podającej temperaturę zewnętrzną, sondy podającej temperaturę strychu i sondy podającej temperaturę korytarza jak najbliżej ściany, bez dotykania jej.
Bezwładność cieplna to czas reakcji między temperaturami w korytarzu i temperaturą na poddaszu. Twoje ciągłe straty to straty w ustabilizowanych temperaturach zawsze między tymi samymi sondami. Będziesz także mógł zobaczyć te same wyniki między poddaszem a powierzchnią zewnętrzną.

Z drugiej strony wynik będzie ważny tylko dla lokalizacji instrukcji, a zatem radzę, abyś wykonał kilka instrukcji w różnych miejscach ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/08/07, 15:37

Tak,

są to odczyty, które należy wykonać zimą ze znaczną różnicą T ° między wnętrzem a zewnętrzem (większa precyzja)

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie 2 sond:
- 1 na zewnątrz
- 1 wnętrze w pozycji środkowej

w środku zimy, gdy temperatura wewnątrz jest ustabilizowana, a najlepiej w nocy, aby temperatura zewnętrzna była stabilna
przerywasz ogrzewanie na okres 2 lub 4 godzin

otrzymasz współczynnik bezwładności w ° C na godzinę zgodnie z Delta T Int / Ext, który Cię interesuje, aby wykonać automatyczny restart ogrzewania

ogólnie określenie skuteczności izolacji jest bardziej skomplikowane, ponieważ ściany i meble zgromadziły energię, a ich kwantyfikacja jest skomplikowana.

jedynym sposobem, jaki znam, jest obliczenie za pomocą arkusza kalkulacyjnego, który utworzyłem dla mojej pracy, link poniżej

https://www.econologie.info/share/partag ... de_PMA.xls

i mierzyć temperatury powierzchni za pomocą termometru kontaktowego

Miłej zabawy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 215