czas pracy ogrzewania rok

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Flotintin59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/07, 15:34

czas pracy ogrzewania rok




przez Flotintin59 » 09/03/07, 22:56

Witam, chciałbym wiedzieć ile średnio konwektor pracował przez rok .. to w celu ustalenia zużycia w kw / h mojego konwektora 11200 w ciągu roku: szok:

merci d'Avance
Flo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/03/07, 01:00

Cześć flo,

Cóż, zależy to od strat twojego pokoju lub domu, wkładu wewnętrznego (ludzie, telewizor, piekarnik ...), wymiany powietrza i ujednoliconych dni studiów nadawanych przez Météo France

Zasadniczo zależy to od izolacji i pogody, parametrów jest wiele

najlepiej zmierzyć to rzeczywiste zużycie
na przykład z najnowszym miernikiem EDF (wyświetlacz LCD), który poda zużycie w kW.h w danym okresie.

lub przez watomierz (sprzedawany na tej stronie w sklepie) :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Czas ogrzewania przez cały rok




przez Andre » 11/03/07, 01:47

Halo
Flotintin59 napisał:Witam, chciałbym wiedzieć ile średnio konwektor pracował przez rok .. to w celu ustalenia zużycia w kw / h mojego konwektora 11200 w ciągu roku: szok:

merci d'Avance
Flo


Jeśli naprawdę chcesz poznać godziny chodzenia swojego żywiołu
zrób tak, jak ja, znajdź horametr na 220v i podłącz go równolegle z elementem
Wziąłem licznik godzin pracy ciągnika rolniczego 12 V DC z transformatorem i mostkiem diodowym, mierzę czas pracy pompy ciepła i wystarczy sam lub raz w roku odczytać godziny. to daje mi wyobrażenie, jak długo wytrzyma sprężarka.

André
0 x
Flotintin59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/07, 15:34




przez Flotintin59 » 11/03/07, 16:55

Dziękuję za odpowiedzi, wypowiedź i że nie mogę zrobić badania w domu (chciałbym, ale brakuje mi czasu), nie wiedziałem patrząc na wszystkie parametry, które się biorą pod uwagę, liczba wejście do mojego gabinetu jest już dość pokaźne, potrzebowałbym dużej średniej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/03/07, 22:11

cóż, to niemożliwe bez znajomości strat w swoim pokoju lub domu

wyobraź sobie, że zależy to również od tego, ile razy otwierasz drzwi i okna
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Flotintin59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/07, 15:34




przez Flotintin59 » 12/03/07, 17:53

Nie jestem na godzinę, nawet 100 h, dla projektu wzięliśmy jako przykład dom mieszkalny o powierzchni 140m², jest to jedyny brany pod uwagę parametr, czas nasłonecznienia domu, nie ma znaczenia gdzie to jest, potrzebowałbym "dużej" średniej, liczby godzin w roku lub moich 11200 watów ogrzewania ciepła


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11099




przez Christophe » 12/03/07, 18:08

Twoje pytanie jest delikatne, ponieważ zasadniczo zależy od nastawy temperatury, którą im podasz ...

Oto 3 metody, które przyszły mi do głowy, od najdokładniejszej do najmniej precyzyjnej:

1) Jeśli jeden z twoich konwektorów ma "wolne" wyjście, możesz użyć PM 230 i będziesz mieć wyobrażenie o liczbie godzin pracy i całkowitym rocznym zużyciu (zakładając, że wszystkie są ustawione na tę samą wartość zadaną i że straty są stałe):
https://www.econologie.com/shop/economet ... prise.html

2) Możesz to również oszacować dzięki swoim rachunkom, odejmując "inne" zużycie (do oszacowania, na przykład biorąc te za miesiące, w których NA PEWNO nie masz ciepła od czerwca do września)

3) Możesz to oszacować w sposób globalny w odniesieniu do swojego położenia geograficznego, izolacji domu i wewnętrznej temperatury otoczenia. Musi mieć karty „godzin ogrzewania w roku” na stronie internetowej Ademe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 12/03/07, 18:21

Flotintin59 napisał:J czas nasłonecznienia domu, nie ma znaczenia gdzie się znajduje,


Cześć

przestań mówić bzdury: w domu będzie 0 w Bretanii x w Sabaudii na 2400 m npm ......

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/03/07, 18:49

w rzeczywistości jest to bilans cieplny typu RT 2005, który chcesz sporządzić na podstawie obliczeń (szacunków) rocznego zużycia energii.

Musiałem to powiedzieć od razu!

Potrzebujesz tylko:
plany budowlane
skład ścian
skład oszklenia
Kompozycja podłóg, sufitów, dachu
Wystawa w budynku
Rodzaj rolet lub rolet
Współczynnik wymiany świeżego powietrza
Rodzaj zastosowanego ogrzewania
wpłaty wewnętrzne lub bezpłatne
Panele słoneczne czy nie
Kanadyjczyk dobrze czy nie
Elewacja budynku
Sektor geograficzny (dla podstaw obliczeń)
i inne, które w tej chwili nie przychodzą mi do głowy

inne pytania?? :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Flotintin59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/07, 15:34




przez Flotintin59 » 12/03/07, 19:36

Dziękuję za cały profesjonalizm, wiem bardzo dobrze, że brane są pod uwagę dziesiątki parametrów, ale już mój projekt jest pokaźny i nie stać mnie na dodawanie setek obliczeń :zaszokować:

Zrobiłem to dla swojego tpe, żeby dojść do wniosku co do kosztu instalacji solarnej i innej w 100% elektrycznej, nie mogę uwzględnić wszystkich istniejących parametrów, jest to niemożliwe, a to nie jest nie miałby żadnego interesu, ponieważ nie może być generałem
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148