Ogrzewanie pompą ciepła powietrze/powietrze

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Bullitt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 10/08/05, 21:38
Lokalizacja: Le Mans

Ogrzewanie pompą ciepła powietrze/powietrze




przez Bullitt » 12/07/06, 07:23

Witam,

Wczoraj złożyłem wycenę wymiany mojego centralnego ogrzewania na gaz ziemny na system odwracalnej pompy ciepła powietrze/powietrze.

Koszt inwestycji wynosi 10000 4 euro, a współczynnik COP w przypadku ogrzewania wynosi ponad XNUMX.

Szukam opinii użytkowników tego systemu, żeby mieć trochę więcej informacji niż sprzedawca.

Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Ogrzewanie pompą ciepła powietrze/powietrze




przez Christophe » 12/07/06, 11:33

Bullitt napisał:Witam,

Wczoraj złożyłem wycenę wymiany mojego centralnego ogrzewania na gaz ziemny na system odwracalnej pompy ciepła powietrze/powietrze.

Koszt inwestycji wynosi 10000 4 euro, a współczynnik COP w przypadku ogrzewania wynosi ponad XNUMX.

Szukam opinii użytkowników tego systemu, żeby mieć trochę więcej informacji niż sprzedawca.

Dziękuję za odpowiedzi.


Temat już szeroko omawiany, COP wynoszący 4 to w najlepszym przypadku scenariusz, więc jest to komercyjny badziew i nie ma nic wspólnego z realnymi i przeciętnymi warunkami w ciągu roku...

Tutaj jest niedawny temat, w którym już jest o tym mowa:
https://www.econologie.com/forums/infos-ther ... t2023.html
0 x
Bullitt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 10/08/05, 21:38
Lokalizacja: Le Mans




przez Bullitt » 13/07/06, 10:58

Dziękuję za informację, rzeczywiście istniał poświęcony i bardzo ciekawy temat, ale go nie znalazłem.

Pozostawiam modom usunięcie tego tematu.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217