KWLC 350: Problem z silnikiem

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
beduin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 124
Rejestracja: 21/10/09, 22:38
Lokalizacja: Górna Sabaudia
x 2

KWLC 350: Problem z silnikiem




przez beduin » 28/10/23, 22:10

Witam,

Posiadam dwuprzepływową pompę VMC Helios KWLC 350 EH ze studnią kanadyjską.
Działało bardzo dobrze przez 10 lat.
Obydwa silniki to silniki EC na prąd stały, które mają być ciche, trwałe i ekonomiczne.

Ostatnio silnik pobierający powietrze ze studni kanadyjskiej w celu wdmuchnięcia go do domu nie działa prawidłowo.
Drugi silnik odprowadzający powietrze nadal działa normalnie.

Silnik to ebmpaps G1G140-AW31-42

Objawem jest to, że albo silnik gaśnie, albo po lekkim naciśnięciu palcem uruchamia się ponownie, ale zawsze pozostaje na zmniejszonych obrotach.
Czasami ma tendencję do ponownego uruchamiania się z prędkością nominalną, ale wydaje się, że nie kręci się „w kółko”, szarpiąc, a następnie albo zatrzymuje się, albo powraca do zmniejszonej prędkości.

Zdemontowałem i sprawdziłem płytkę sterującą znajdującą się w silniku oraz wymieniłem wszystkie pionowe kondensatory cylindryczne, ale problem nadal występuje.
Zdaję sobie sprawę, że pozostały dwa płaskie, żółte kondensatory, których nie zauważyłem jako takich i które nie zostały wymienione, ponieważ nie wiedziałem, że to kondensatory... a także dlatego, że wizualnie wyglądają OK.
Zmierzyłem te dwa kondensatory omomierzem *bez ich demontażu* i wydaje się, że ładują się, a następnie rozładowują.

Sprawdziłem ponownie całe okablowanie (zasilacz + PWM + tacho) i wszystko jest OK.
Dotarłem do końca tego, co umiem i szukam pomocy, aby móc iść dalej.
Nie da się kupić samej karty sterującej, trzeba kupić cały blok silnika, a ja otrzymałem wycenę za 1200 €!

B.
1 x
Karawana mija ...

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 180