Piec na drewno + kocioł + grzejnik + CET

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Piec na drewno + kocioł + grzejnik + CET




przez twentymak » 11/09/19, 23:40

Witam wszystkich, chciałbym wykonać instalację kombinowaną pieca na drewno z kotłem, zbiornikiem buforowym, dwoma grzejnikami i termodynamicznym podgrzewaczem wody z wymiennikiem.

A więc bardziej szczegółowo: Dom na 1 piętrze. 67m² na piętrze, salon 40m² z piecem pośrodku, dwie sypialnie, których drzwi będą otwierane tak często, jak to możliwe, aby skorzystać z ciepła z pieca.

A na parterze sypialnia 22m² z łazienką 6m2.

Piec będzie Invicta Argos o optymalnej mocy 12 kW, regulowanej w zakresie od 8 do 18 kW.

Zastanawiam się nad dodaniem takiego modułu zaraz przy wylocie z pieca:

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2009122914

I podłącz go do zbiornika buforowego zgodnie z tym schematem:

http://www.maisoneco.com/spip.php?article420

Co do zbiornika buforowego, czy zbiornika hydroakumulatora, jeszcze nie wiem. Jest bardzo drogi jak na prosty izolowany zbiornik. Kusiłoby mnie, żeby odzyskać stary cumulus i go odizolować, ale czy 200L wystarczy? Zobacz 2x200L w //?

Następnie planuję ponownie wykorzystać trzy stare żeliwne grzejniki, które są już w domu, jeden będzie ustawiony przy kuchence, jeden w sypialni na parterze, a drugi w łazience na parterze.

Oraz zasil termodynamiczny wymiennik podgrzewacza wody.

Jako wydajność chciałbym uzyskać to, żeby termodynamiczny podgrzewacz wody zużywał w zimie prąd bliski zera, miał ogrzewanie na parterze i utrzymywał dobrą temperaturę w całym domu przez kilka godzin po wygaśnięciu płomienia.

Tutaj czekam na Twoją opinię na temat mojego pomysłu, wyboru kotła i recyklingu starych cumulusów.

Dziękuję.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9917
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2715

Re: Piec na drewno + kocioł + grzejnik + CET




przez sicetaitsimple » 12/09/19, 12:40

twentymak napisał: i utrzymuj dobrą temperaturę w całym domu przez kilka godzin po ugaszeniu pożaru.


Nie jestem pewien, czy zrozumiałem topografię Twojego domu (salon 40 m2 na piętrze?).

„Kocioł” to dobry sposób na transport ciepła tam, gdzie w naturalny sposób nie przedostałby się on przez cyrkulację powietrza, ale jeśli planujesz robić tylko rozbłyski, nawet długie, to zasobnik o pojemności 200 l po prostu „wygładzi” określoną liczbę parametrów, ale szybko stanie się „pusty”, jeśli nie będziesz już zasilał swojego pieca.
Z doświadczenia wynika, że ​​jeśli chcemy, aby tego typu ogrzewanie (piec) nie stało się udręką, a dawało pewien komfort, to ważne jest, aby wybrać taki piec (i drewno!), który pozwoli nam utrzymać „minimum techniczne” przez długo.” pozwalający spędzić noc lub dzień w pracy bez całkowitego wyłączenia, może ten, który rozważasz na to pozwala, nie mam pojęcia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216