Pomysły na udoskonalenie instalacji grzewczej poprzez przekierowanie istniejących

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Talawan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/09/17, 19:01
Lokalizacja: Górna Sabaudia

Pomysły na udoskonalenie instalacji grzewczej poprzez przekierowanie istniejących




przez Talawan » 07/09/17, 21:08

Dobry wieczór,

Właśnie się w tym zarejestrowałem forum z którymi regularnie konsultuję się „anonimowo”. Od 7 lat w ramach remontu naszego domu uczestniczymy w globalnym projekcie autonomii energetyczno-żywnościowej. Wyjaśnienie tego w wątku byłoby zbyt długie i być może nudne dla tych, którzy chcą i mają trochę czasu, aby temu poświęcić: http://www.letalave.com ; talabve menu->produkcja ciepła dla tematu, który nas dotyczy.

Ten dom to domek położony na „odosobnionym miejscu” na wysokości 1200 m w Górnej Sabaudii. Wraz z nadejściem jesieni chcę unowocześnić swoją instalację grzewczą bez ponoszenia zbyt dużych kosztów (brak budżetu, ponieważ obecnie zajmuję się instalacją ogrodniczą w mikromarkecie). Oto schemat istniejącego:
Obraz

Ponieważ poradzimy sobie bez ciepłej wody z kranu, chciałbym wykorzystać mój zbiornik na ciepłą wodę do zrobienia małego eksperymentalnego bufora. Jest to Cordivari Bolly 1. Obecnie ciepło wytwarzane jest w piecu opalanym drewnem (kuchenka Godin Chatelaine 5155) i magazynowane bezpośrednio w suchej masie (głównie w ścianach grzewczych). Daje nam to trochę bezwładności, zwłaszcza w nocy, ale chciałbym nieco zwiększyć tę bezwładność, a przede wszystkim móc dodać inne źródła produkcji ciepła. Myślałem o zastosowaniu wymiennika wewnętrznego z, na jesień, samodzielnie zbudowanym panelem termicznym.
Na pozostałych przyłączach tj. wlocie/wylocie wody+odpływie+recyrkulacji myślałem o dodaniu mojej kuchenki i małej grzałki wannowej lub bojlera gazowego w celu opróżnienia obecnego zbiornika propanu (który chcę zwrócić do dostawcy gazu), a później dodania samodzielnie skonstruowaną jednostkę piko-metanizacji. Wszystkie manipulacje dotyczące regulacji, regulacji i parametrów będą początkowo zarządzane ręcznie. Jeśli doświadczenia będą rozstrzygające, miejmy nadzieję, że instalacja będzie ewoluować w kierunku bufora o odpowiedniej wielkości i niewielkiej automatyzacji opartej na Arduino lub innym. Dużym ograniczeniem jest zarządzanie zasobami elektrycznymi. Potrzebowałbym systemu, który jest idealnie pasywny lub bardzo oszczędny pod względem watów. Cyrkulator to Wilo Pico Stratos 1-6.
Zastanawiam się nad wymianą zbiornika wyrównawczego na zamknięty.

Nie robię diagramu tego, co sobie w tej chwili wyobrażam, ponieważ wszystkie moje pomysły mają wady, które są dla mnie trudne do usunięcia. Wolę zaoferować ci pustą stronę i pozostać otwartym na inne perspektywy. Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tego posta oraz jestem wdzięczny i zachwycony odkryciem Twojego możliwego wkładu.
dziękuję
0 x
O autonomię energetyczną i żywnościową oraz jej dzielenie się
www.letalave.com
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google [Bot] i goście 226