Prezentacja: Korekty kotły Firma ÖkoFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine

Prezentacja: Korekty kotły Firma ÖkoFEN




przez manet42 » 09/10/12, 14:44

Myślę, że rozpoczęcie nowego posta, w którym właściciele umieszczają swoje ustawienia, byłoby interesujące.

Maneta 42:
Lotaryngia (minimalna temperatura zewnętrzna -15°), 135m2, grzejniki przewymiarowane, średnia izolacja, duża bezwładność, zbiornik buforowy jako uzupełnienie energii słonecznej.
Granica komfortu 18°
Zmniejszona granica 12°
Krzywa grzania: nachylenie 28° 0,8
Kompensacja: 5
Histereza: 0,5°
Oczekiwanie na 120
Maksymalny przepływ T° 62°
Minimalny przepływ T° 20°

Dwa programy, dzięki którym słońce będzie opłacalne.
-Środek sezonu: Harmonogram komfortowy 9:30 - 18:48 Mini zbiornik T° 52°, maksymalny zbiornik T° XNUMX°.
Atmosfera 19°3; zmniejszona o 17°5.
-Zima: Harmonogram Komfort 7:30-21:30
Atmosfera 19°5; obniżony o 18°. Brak redukcji od -12/-13° zew.
Temperatura minizbiornika 62°; Maksymalna temperatura 66°5
-Latem: kocioł wyłączony, ciepła woda z paneli solarnych
Śledzić inne instalacje?
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02

Re: Prezentacja: Ustawienia kotła Okofen




przez garania » 16/10/12, 17:37

Bardzo dobry pomysł. Życzę wszystkim udanego sezonu!

Garania:
Loire (minimalna temperatura zewnętrzna -20°), 140 m2, 3 obwody: nr 1 podgrzewana podłoga 80 m2, nr 2 grzejniki 60 m2 i ciepła woda użytkowa, nowa izolacja z wełny szklanej 100 mm, niska bezwładność.

Obwód 1
Granica komfortu 16°
Zmniejszona granica 11°
Krzywa grzania: nachylenie 20° 0,6
Kompensacja: 2
Histereza: 1°
Oczekiwanie 180min
Maksymalny przepływ T° 45°
Minimalny przepływ T° 20°
Atmosfera 19°5; obniżony o 19°

Obwód 2
Granica komfortu 16°
Zmniejszona granica 11°
Krzywa grzania: nachylenie 22° 0,8
Kompensacja: 0
Histereza: 0,5°
Oczekiwanie 0min
Maksymalny przepływ T° 45°
Minimalny przepływ T° 20°
Atmosfera 19°; obniżony o 16°


Harmonogram komfortowy od 5:30 do 8:17 i od 21:XNUMX do XNUMX:XNUMX T°

-Latem: kocioł wyłączony, ciepła woda użytkowa

Pytania: Właśnie zauważyłem, że gdy kocioł osiągnie 60°C, uruchamia się ponownie z zamkniętymi zaworami 3-drogowymi, a te otwierają się dopiero, gdy osiągnę 66°C. Czy wiesz jak je otworzyć w temperaturze 60°C lub 61°C?

Kolejna rzecz, zauważyłem, że w moim obwodzie grzejnikowym zbyt niska temperatura wody, 22°C i 0,6, powoduje, że ograniczam nastawę do 31°C. Jednak we wzorze obliczeniowym nie powinien znajdować się pułap?
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 17/10/12, 10:11

W menu chronionym istnieją dwa ograniczenia:
-Trochę gorąco. 60°
-T limit pompy sprawdź, czy wynosi 66°? i ustaw na 61°.
Jeśli chodzi o granicę krzywej, nie widzę.
JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 17/10/12, 11:36

manet42 napisał:W menu chronionym istnieją dwa ograniczenia:
-Trochę gorąco. 60°
-T limit pompy sprawdź, czy wynosi 66°? i ustaw na 61°.
Jeśli chodzi o granicę krzywej, nie widzę.
JC


Meric, już szukałem, ale nie mogę znaleźć. Masz numer?
Mam P281 przy 60°, ten uruchamia pompę obiegową, ale zawory pozostają zamknięte. Minąłem 283 z 5° na 2°, bez zmian.
Czy u Was otwierają się dobrze pod kątem 60°?
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 17/10/12, 13:02

P281 przeznaczony jest dla tych, którzy mają podłączoną pompę obiegową do UW ładującą zbiornik buforowy. To nie musi być Twój przypadek?

Dwa parametry, o których mówię, dotyczą regulacji bieli:
- Mini hot T: Minimalna temperatura kotła, przy której zawory mieszające mogą się otworzyć.
-T limit pompy: Temperatura aktywacji cyrkulatora. Nie mogą działać poniżej.
W instalacjach bez buforów buforowych wartości te nie mogą być niższe niż 60° (unikać zimnych powrotów).

Nawiasem mówiąc, z krzywą 22°/0,8; T° odlotu wynoszące 31° odpowiada w przybliżeniu zewnętrznemu T° wynoszącemu XNUMX°. Może nie jest wystarczająco zimno?
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/10/12, 18:07

garania napisał:Meric, już szukałem, ale nie mogę znaleźć. Masz numer?
Mam P281 przy 60°, ten uruchamia pompę obiegową, ale zawory pozostają zamknięte. Minąłem 283 z 5° na 2°, bez zmian.
Czy u Was otwierają się dobrze pod kątem 60°?


Rzeczywiście łączy w sobie kilka rzeczy:

- płyta (nie regulacja), zarządza maksymalną temperaturą (a P2xx, muszę zajrzeć do instrukcji); cokolwiek otrzymuje jako „rozkaz”, przestaje…

- regulacja zarządza minimalną temperaturą, od której w celu ochrony kotła zamyka V3V

- to też daje sygnał "potrzeby" (jeśli temperatury zewnętrzne mieszczą się w granicach grzewczych, jak już nie wiem co...).

Lato minęło. Będę musiał wrócić do instrukcji, zwłaszcza do Pelltronica, którego nie znam (ale nawet TEM, nie pamiętam wszystkiego!).

I faktycznie, parametr P281 jest powiązany z portem UW, do którego podłączony jest cyrkulator ładowania w przypadku zespołu przechodzącego przez bufor. Ten port jest na płycie. Zatem ten parametr steruje przesyłaniem ciepłej wody z kotła do bufora.

Parametry są wyświetlane nawet wtedy, gdy nie jest do niego podłączona żadna pompa obiegowa! Możesz umieścić co chcesz, to niczego nie zmieni!
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 17/10/12, 21:04

Witam Okofenistów,

Dobry pomysł na tę dyskusję, nie ma wątpliwości, że ten zbiór informacji będzie przydatny dla wielu osób.

Jeśli można, to niemal konieczne byłoby podanie także średnich czasów cykli grzewczych oraz ilości załączeń i uruchomień kotła, co pozwoliłoby zorientować się, jakie ustawienia będą najwłaściwsze w danej sytuacji... (idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie wartości całkowitego zużycia energii elektrycznej...)

Cóż, to tylko pomysł...

+ ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 17/10/12, 21:25

dzięki za odpowiedzi. Właściwie mam pompę obiegową z małym zbiornikiem buforowym (około 20 l?). WIĘC port UW jest dobrze używany.
Na próbę zmodyfikowałem P263 z 67° na 62°, zobaczę, co to da.
Zobaczę, czy znajdę „T mini hot”, jak mówi Manet, ale to dla mnie nic nie znaczy, naprawdę nie wiem, gdzie go znaleźć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 17/10/12, 22:12

cóż, właśnie zweryfikowałem, brak wpływu P263.

Znalazłem odpowiedź na mój sufit przy temperaturze 31°C na grzejniku obwodu 2, był to minimalny start T...
Natomiast moja historia o otwieraniu zaworów przy 66°C; nie mam pojęcia, w menu Pelletmatic mam parametry:
- ECS++: 10°
- T min gorąca: 60°C
- T maks. gorąco: 95°C
- Czas pompy: 60°C

Co odpowiadają Hyst1, hyst 2 i hyst3, które wynoszą odpowiednio 2°, 5° i 3°C?

Mam parametry otwarcia V3V:
-Fct V3V 5 sek
- V3V pauza 10 sek
- Temperatura stała 5°C

Natomiast znalazłem 2 parametry przy 6°C, może dodam je do 60°C:

Zakres rejestracji TC 10°, TD 6° dla obiegu 1, TC 10° i TD 10° dla obiegu 2.

Co odpowiada:
Wzrost ETC 2,5°, zakres ETC 6°C, tempo ETC 1 min????????

TD dla temperatury wylotu???

Z góry dzięki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 17/10/12, 22:21

Rzeczywiście dobry pomysł!
Muszę zdobyć się na odwagę, żeby któregoś wieczoru pójść do piwnicy i jeszcze raz zanotować ustawienia, nie będę pamiętał!
Być może moglibyśmy rozszerzyć to również na kotły inne niż Okofen, ponieważ cytowane parametry są zasadniczo parametrami określonymi w przepisach, które można znaleźć w przypadku różnych marek, czasami pod różnymi tytułami, ale oznaczającymi to samo (np. stały punkt i stopa krzywej). .
Dzięki cechom domu może rzeczywiście stanowić dobry punkt wyjścia i pozwolić nowicjuszom na mniejsze grzebanie.
Cordialement
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 182