Film słoneczny na szybach przed przegrzaniem w lecie?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
pico
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/11, 09:49

Film słoneczny na szybach przed przegrzaniem w lecie?




przez pico » 30/06/11, 11:55

Witam,
Szukam opinii na temat folii solarnych. To plastikowe folie, które przyklejają się do okien i mają odpychać letnie upały na zewnątrz (mam 2 okna od strony południowo-zachodniej z pojedynczą podwójną szybą i to 2 radiatory!) Czy to działa? Czy tracimy jasność? .... widziałem wiele ofert w internecie, ale wszystkie informacje pochodzą od producentów i sprzedawców ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 30/06/11, 12:02

Nie znam dobrze tych filmów: czy można je usunąć? W przeciwnym razie, czy ograniczy to zyski energii słonecznej również zimą? Podejrzewam, że to właśnie umieściliśmy na wewnętrznej stronie tak zwanego przeszklenia 4 pory roku? Problem polega właśnie na tym, że zyski energii słonecznej zimą są ograniczone.

Więc roleta lub zasłona mogą być lepsze, prawda?

W domu w tej chwili po południu zostawiam zasłony okien wykuszowych zachodnich ... poza tym wieczorem na górze jest ponad 30 ° ...


:|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 30/06/11, 13:04

folie te na ogół zawierają metaliczne mikrocząstki, które częściowo odbijają światło.

Dlatego jasność trochę spada.

Zimowe zyski energii słonecznej są również zmniejszone, ale żaluzje / żaluzje są zamknięte, odblaskowy charakter folii zatrzymuje nieco więcej promieniowania podczerwonego emitowanego przez wnętrze budynku ...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 30/06/11, 13:39

W przypadku mniejszych okien (takich jak okno dachowe) możesz wybierać spośród filmów w sklepie samochodowym.
Zwykle istnieje wybór odcienia i specyfikacji na opakowaniu.
Muszę sprawdzić, czy ceny są zgodne ...
To trzyma się wody lub wody z mydłem i ściągaczki.

8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 30/06/11, 14:02

Ach, dom dostrojony przez Gegyx !! Klasa !!

Gdzie stawiamy Bass Megabooster? : Mrgreen:
0 x
pico
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/06/11, 09:49




przez pico » 30/06/11, 14:18

Dziękuję za odpowiedzi.
Żadnych okiennic, ponieważ są to stałe wnęki, których nie mogę otworzyć.
Ponadto ma 2 wąskie i bardzo wysokie okna (1.20 m, 0.60 szerokości), więc nie ma rolety powyżej, to byłoby naprawdę zbyt brzydkie.
Najlepiej byłoby zwisać z dachu (jak namiot imprezowy), ale cała fasada będzie kosztowna!
Wiem, że trochę stracę zimą, ale mam inne okna na wschód i południe, więc nic wielkiego
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 30/06/11, 14:25

pico napisał:Najlepiej byłoby zwisać z dachu (jak namiot imprezowy), ale cała fasada będzie kosztowna!


Uh, czy to nie jest to, co nazywamy sklepem? Są nawet zdejmowane i zmotoryzowane (czy to przez 40 lat?)! :D Mamy jeden na południowej fasadzie ... dobrze działa, aby ograniczyć przegrzanie!

Po tym jest pewne, że jest droższe niż przyklejenie folii ...

Ale roleta wewnętrzna (styl wenecki) niekoniecznie jest taka ... po tym jest pewne, że roleta wewnętrzna przesłania więcej niż folia, ale będzie też znacznie bardziej skuteczna !!

Moim zdaniem, jeśli za pomocą folii ograniczysz zysk z nasłonecznienia maksymalnie do 20-30%, to w tym przypadku pozostanie na tym samym poziomie około 500W na m² oszklenia !! Co doktorzy mówią o sprzedawcach?

Więc to zależy od Ciebie, ale moim zdaniem będziesz musiał wybierać między światłem a ciepłem ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 06 / 11, 14: 59, 2 edytowany raz.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 30/06/11, 14:35

Nadal będziemy mówić, że się spieram, ale markiza to kute żelazo, a szklana nasadka nie jest najbardziej odpowiednia.
Lepiej pergola ....


Dla żaluzji nie jest to najbardziej efektywne. Najlepiej jest zablokować promieniowanie, zanim wejdzie.
W przypadku rolety wewnętrznej bezwzględnie należy wybrać taką, która odbija promieniowanie na zewnątrz (w górnej części aluminiowej lub w kolorze białym).
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 30/06/11, 14:57

Tak, lepsza markiza zewnętrzna na lato, ale znacznie droższa!

Na zimę żaluzja może w skromny sposób przyczynić się do poprawy izolacji zimą poprzez stworzenie dodatkowej przestrzeni powietrznej w oknie! Zobacz ten temat: https://www.econologie.com/forums/ameliorer- ... t8696.html

aerialcastor napisał:W przypadku rolety wewnętrznej bezwzględnie należy wybrać taką, która odbija promieniowanie na zewnątrz (w górnej części aluminiowej lub w kolorze białym).


No cóż, to właśnie ja osobiście nazywam żaluzją z poziomymi odchylanymi listwami.

Niektóre mają różne właściwości / kolory twarzy (jedno lato i jedna zima).

W każdym razie możesz przechylać, jak chcesz ...

http://fr.wikipedia.org/wiki/Store_v%C3%A9nitien
0 x
dobrotliwy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/08/07, 22:57
Lokalizacja: żyronda 33




przez dobrotliwy » 08/07/11, 09:36

Uważaj na folie, oczywiście tracą jasność, ale jest też czynnik zwierzęcy, który należy wziąć pod uwagę, jeśli okna są dla nich dostępne. Rzeczywiście, kot lub pies często rysują szyby i istnieje duże ryzyko rozerwania folii. Resztę pozwoliłem sobie wyobrazić, kiedy znaleźli nową grę, kiedy zaczęli wypuszczać małe kawałki ...
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203