Domowy regulator temperatury

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38

Domowy regulator temperatury




przez gus_air » 03/02/12, 15:40

Witam wszystkich, chciałbym wykonać małą instalację w domu w celu ujednolicenia temperatury otoczenia.
Mój dom składa się z parteru 1 z sypialniami 2 i częścią dzienną na piętrze z klimatyzacją + kominkiem.
Obecnie różnice temperatur wynoszą około 3 ° C między poziomami 2. Dlatego staram się ujednolicić zarówno temperaturę zimową, jak i letnią za pomocą prostego systemu do konfiguracji i niedrogiego.
Podejrzewam, że nie jestem pierwszym, który wpadł na ten pomysł, ale potrzebuję twojej porady na temat wykonalności rzeczy i porady na temat wdrożenia.
Schemat rzeczy:
Obraz

Zapewniając możliwość zamknięcia obwodu w zależności od sezonu.
Czekam na twoje opinie, dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 03/02/12, 16:02

Cześć, to dobry pomysł, ale możesz to zrobić podczas odzyskiwania kalorii opuszczających VMC przez przyklejenie wymiennika ciepła (vmc DF) i zarządzanie wejściami i wyjściami systemu między dolną a górną częścią.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/02/12, 16:12

Myślę, że nie potrzebujesz wejść / wyjść 4. dwa są wystarczające.
zimą podłoga jest cieplejsza niż parter, więc bierzesz powietrze z sufitu podłogi i wstrzykujesz je na parter
latem parter jest chłodniejszy niż pierwsze piętro, więc używasz tego samego obwodu do góry nogami: wzięty na parterze i wychodzący na sufit pierwszego piętra
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38




przez gus_air » 03/02/12, 16:15

antoinet111 napisał:Cześć, to dobry pomysł, ale możesz to zrobić podczas odzyskiwania kalorii opuszczających VMC przez przyklejenie wymiennika ciepła (vmc DF) i zarządzanie wejściami i wyjściami systemu między dolną a górną częścią.

Witam i dziękuję za udział.
Jak powiedziałem w swoim przesłaniu, celem jest stworzenie prostego i niedrogiego systemu.
0 x
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38




przez gus_air » 03/02/12, 16:20

Dirk Pitt napisał:Myślę, że nie potrzebujesz wejść / wyjść 4. dwa są wystarczające.
zimą podłoga jest cieplejsza niż parter, więc bierzesz powietrze z sufitu podłogi i wstrzykujesz je na parter
latem parter jest chłodniejszy niż pierwsze piętro, więc używasz tego samego obwodu do góry nogami: wzięty na parterze i wychodzący na sufit pierwszego piętra
.
Cześć, naprawdę dobry pomysł. Osobiście czasami ochładzam się przy klimatyzacji, ponieważ jestem na południu, a termometr często panikuje, dlatego pomyślałem o podwójnym przepływie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/02/12, 16:27

Kolega zrobił coś takiego, działało dobrze, poza tym
Hałas z dołu jest przekazywany u góry.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38




przez gus_air » 03/02/12, 16:32

Twoim zdaniem, jakie materiały należy zastosować do pieca lub kanału wentylacyjnego?
Czy w przypadku tunelu aerodynamicznego wystarczy mały wentylator, czy też trzeba w nim umieścić turbinę?
0 x
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38




przez gus_air » 03/02/12, 16:34

lejustemilieu napisał:Kolega zrobił coś takiego, działało dobrze, poza tym
Hałas z dołu jest przekazywany u góry.

Cześć, zwykle biegnie wzdłuż klatki schodowej, więc moim zdaniem nie ma to większego wpływu.
Wręcz przeciwnie, możesz poprosić swojego przyjaciela, aby dowiedzieć się, jak to skonfigurował, dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/02/12, 17:03

Moim skromnym zdaniem jedną z trudności jest znalezienie cichego wentylatora. Czy ktoś może coś doradzić?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
gus_air
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/01/12, 14:38




przez gus_air » 03/02/12, 17:09

Słoń napisał:Moim skromnym zdaniem jedną z trudności jest znalezienie cichego wentylatora. Czy ktoś może coś doradzić?

Myślałem o fanach komputerów, ale martwię się, że przepływ jest zbyt niski?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 16