Surowość istnieje ...

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Surowość istnieje ...

przez Christophe » 30/11/05, 11:49

...wszystko zależy od punktu widzenia.

Podejmuję refleksję gościa w forum jakiś czas temu: odwiert naftowy jest superjednostkowy w skali „powierzchni Ziemi”, a właściwie: wydobyta ropa zawiera nieskończenie więcej energii, niż potrzebujemy do „wydobycia”.

Rozumowanie można przenieść na maszyny nadjednostkowe, zakładając, że w sposób oczywisty istnieją.

Niemniej jednak ten artykuł potwierdza możliwe istnienie (co nie oznacza, że ​​już istnieją) takich maszyn: https://www.econologie.com/la-matiere-du ... -2131.html

Wada: są nie do pogodzenia z kapitalizmem... Zatem jeden zabije drugiego... lub odwrotnie...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 06 / 09, 21: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

przez nonoLeRobot » 30/11/05, 14:02

: Evil: O nie, nie, nie, Christophe, dajesz się ponieść emocjom. Dwa punkty są błędne:

- Obraz szybu naftowego jest fałszywy, to nie jest tylko jeden ze sposobów patrzenia na sprawy!!! Nie liczysz energii potencjalnej (w postaci chemicznej), która zmniejsza się w takim samym stopniu, jak energia, którą odzyskujesz. Możemy użyć dowolnego obrazu, jaki chcemy, ale zaletą superjedności jest to, że źródło energii się nie wyczerpie. A tak nie jest, niezależnie od punktu widzenia.

- Link, który podajesz, absolutnie nie mówi o nadjednostce! Tworzenie materii z próżni robi wrażenie, ale wymaga energii (lasera), która będzie równa lub większa niż mc2 (E = mc2), więc nie będziemy mieli nic więcej pod względem energii. Jeśli później uda nam się wyeliminować radioaktywność lub stworzyć minielektrownie, będzie to bardzo dobre. Ale nie należy wszystkiego mieszać
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

przez Christophe » 30/11/05, 14:58

Uh, żadnego pisania, żadnego pisania :? ....plus myślę, że to ty zrobiłeś tę sprawę z odwiertem naftowym :zaszokować:

- Z punktu widzenia obserwacji w grę wchodzi oczywiście czas trwania: studnia obserwowana (z zasłonami na oczach) przez skończony czas pozostaje superjednostkowa... To było przesłanie, które chciałem przekazać...

- W przypadku lasera niczego nie mieszam... „konwencjonalni” fizycy twierdzą, że w próżni nie ma wszystkiego... ale ten fizyk ma tendencję do pokazywania, że ​​z próżni można stworzyć materię (a więc i energię). ..Podobnie jak efekt Kazimierza, który pozostaje niewyjaśniony.

A potem wielki wybuch... Czy to miękka cielęcina?

„co będzie równe lub większe niż mc2 (E = mc2), więc nie będziemy mieli nic więcej pod względem energii” No i można szybko zabrać się do pracy… Nigdzie nie jest wskazany ten postulat…
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

przez nonoLeRobot » 30/11/05, 15:30

:D Jeśli napiszesz „och”, a następnie „nie”, nie naruszam prawa ;).

Nie pamiętam historii o studni, ale jeśli to ja, to może powinienem powiedzieć, że przy takim rozumowaniu wszystko jest superjednostkowe:

- Mój samochód po prostu przekręcając kluczyk jedzie do przodu bez dostarczania mu przeze mnie żadnej innej formy energii, to niesamowite. z biegiem czasu to też już nie działa (muszę wrócić na pompę benzynową ;) po chwili).

- Na produkcję materii z próżni pomysł nie jest już nowy, nawet jeśli nigdy nie został osiągnięty, ale wystarczy dostarczyć energię i zasada równoważności daje materię (d 'po przedmiocie jest to ta sama zasada: światło energia (laser) => materia, mowa o małych elektrowniach (już nieźle), żadnej superjedności ani nieskończonej energii)

- Dla efektu Casimira ---2 płytki obok siebie w próżni zbliżają je do siebie, podczas gdy nic (z próżni) ich nie wypycha; ale hej, pustka nie jest taka pusta itp. i tak i tak się do siebie zbliżają --- „energia próżni” jest błędnym określeniem, ponieważ w rzeczywistości jest to siła (która już jest dziwna), która zbliża się do siebie płyt, gdy już znajdą się blisko siebie, nic się już nie porusza, nic więcej niż grawitacja, która przybliża jabłko do ziemi.

Co do Wielkiego Wybuchu oczywiście nie wiem i nie będę trollował, bo a priori nikt tak naprawdę nie wie (nie dotyczy to poprzednich punktów).

Jeśli mogłem być trochę „profesorem”, to znowu z powodu tej historii spiskowej i uwagi na temat kapitalizmu opartego na fałszywych ideach (dopóki nie udowodniono, że jest inaczej i tak dalej…).
Ostatnio edytowane przez nonoLeRobot 30 / 11 / 05, 15: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

Surowość istnieje ...

przez Mikhail » 30/11/05, 15:32

Miejskie legendy nie umierają.

Obraz

PS. Tak! Nadjedność istnieje... tutaj: http://perpetuum.monsite.wanadoo.fr/page2.html
0 x
SM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

przez Christophe » 30/11/05, 16:51

nonoLeRobot napisał:Nie pamiętam historii o studni, ale jeśli to ja, to może chciałem powiedzieć, że przy takim rozumowaniu wszystko jest ponadjednostkowe


Ale właśnie to chciałem przekazać (stronnicze rozumowanie w tę czy w drugą stronę...)! No cóż, poprzestanę na ironii, wydaje mi się, że nie wychodzi mi to najlepiej....

nonoLeRobot napisał:że są blisko siebie, nic się już nie rusza, tylko grawitacja, która przybliża jabłko do ziemi.


Nie, to nie grawitacja pomiędzy płytami wyjaśnia tę siłę... Myślisz, że fizycy myśleli o tym przed nami...

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest efekt Casimira: https://www.econologie.com/l-effet-casim ... s-584.html


ps: Michaił, też myślałem, że dojdziesz do tego posta...Proszę, nie zaczynaj od nowa kontrowersji...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 06 / 09, 21: 01, 1 edytowany raz.
0 x
Bobelix
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/11/05, 19:59

energia próżniowa, darmowa ebergie

przez Bobelix » 30/11/05, 17:07

Chcę mieć pewność, że porozmawiamy na ten temat. Istnieje kilka doświadczeń, które przekonały mnie o istnieniu tej energii próżni. Musisz być już świadomy. W przeciwnym razie idź zobaczyć www.quanthomme.com
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

przez nonoLeRobot » 30/11/05, 17:32

econology napisał:
nonoLeRobot napisał:że są blisko siebie, nic się już nie rusza, tylko grawitacja, która przybliża jabłko do ziemi.


Nie, to nie grawitacja pomiędzy płytami wyjaśnia tę siłę... Myślisz, że fizycy myśleli o tym przed nami...



Tak, jest to źle wyrażone, wyjaśnij, spróbuję wyjaśnić:

Siła nie jest grawitacją, jest to rzeczywiście nieznana siła (w każdym razie zaczynamy rozumieć, co to jest), ale pozostaje jedynie siłą przypominającą sprężynę, magnes lub grawitację. W tym sensie, że silnik wykonany w ten sposób zatrzymuje się, gdy płyty się zetkną, a ich ponowne rozsunięcie będzie wymagało energii. Ponieważ do nakręcenia mechanizmu sprężynowego lub nawinięcia mas itp. potrzebna jest energia...

Krótko mówiąc, na tym zakończę kontrowersje, chciałem tylko ustosunkować się do tych konkretnych punktów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 30/11/05, 17:46

econology napisał: ps: Michaił, też myślałem, że dojdziesz do tego posta...Proszę, nie zaczynaj od nowa kontrowersji...

Nie widzę w ogóle powodu do kłótni.
Możemy spierać się o rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zweryfikować, np. - istnienie życia na planetach krążących wokół innych gwiazd.
Ale od momentu, w którym możemy sprawdzić - sprawdzamy.
Badamy pytanie, rozumiemy, jak to działa i sprawdzamy. Zwłaszcza, że ​​kalkulator nie kosztuje dużo i każdy wie, jak z niego korzystać.
0 x
SM
lordm
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/02/05, 11:41

przez lordm » 07/04/06, 15:39

Salut!

Zgadzam się z Głównym Ekonologiem. Superjedność istnieje pod pewnymi warunkami.

Odwiert naftowy wytwarza więcej energii, niż potrzeba do wydobycia ropy. Z drugiej strony, jeśli zagłębimy się we wszystkie szczegóły syntezy ropy naftowej (nagromadzenie materiału węglowego, ruchy tektoniczne, wiercenia itp. itp.), całkowicie wytrącimy z równowagi ten system.

Z punktu widzenia użytkownika panel słoneczny jest nadjednostkowy: zużywamy określoną ilość energii na jego wytworzenie, a następnie zwraca on użytkownikowi więcej energii. Jednak z punktu widzenia Słońca/Ziemi wydajność nie jest już tak dobra.

PS: Cześć Michaił :) Niedawno myślałem o Twojej maszynie podczas konkursu fizycznego na temat futury:
http://forums.futura-sciences.com/thread73304.html Nie odpowiadaj na wszystko w tym poście, moderacja mnie zabije! Prywatna wiadomość jest naszym przyjacielem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118