Elektryczny podgrzewacz wody: duże marnotrawstwo?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!

Elektryczny podgrzewacz wody: duże marnotrawstwo?




przez chlemagne » 19/03/11, 19:19

Witam,
Chyba coś rozwalę stary Otwórz drzwi.

Każdego ranka biorę prysznic, którego ciepłą wodę dostarcza 300-litrowy akumulator elektryczny.

Wiedząc, że to zimna woda wypycha gorącą wodę do kranów, pomyślałem, że to niezły bałagan.

Oznacza to włożenie do zbiornika cumulus takiej samej ilości zimnej wody, jak ciepłej wody pobranej. Który „ogrzewa” pozostałą ciepłą wodę i tak dalej za każdym razem, gdy pobieram ciepłą wodę.

Oznacza to, że mając 300 litrów, mogę wziąć tylko trzy prysznice w ciągu trzech dni, jeśli przestanę grzać po pierwszym podgrzaniu.

Trzy małe prysznice nie dają 300 litrów!!! Och, idź z dwoma daniami, nie więcej.

Powiesz mi, że za noc płacimy o połowę mniej za kW.
Jest to jednak punkt widzenia EDF, ponieważ ogólnie wszyscy francuscy użytkownicy płacą całość zużycia energii elektrycznej we Francji.
Co stanowi rodzaj średniej ceny, jaką płacą wszyscy Francuzi.

Nie przyszłoby mi do głowy, aby wlać do wanny tyle samo zimnej, co gorącej wody, gdybym miała ją ogrzać inaczej niż grzejnikiem elektrycznym!!!

Doszedłem do wniosku, że jest to system, który dobrze pasował do EDF, jeśli chodzi o dystrybucję produkcji energii elektrycznej w nocy, gdy zapotrzebowanie jest mniejsze.

Ale na poziomie energetycznym jest to duża strata, jeśli pomyślimy, że moje małe eksperymenty zostaną pomnożone przez 50 milionów konsumentów, podczas gdy my staramy się zaoszczędzić najmniejszą kW lub wyprodukować je marnymi środkami (fotowoltaiczne turbiny wiatrowe).

Liczę na Wasze naprawy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 19/03/11, 20:30

300L na prysznic i naczynie dziennie... trochę za duże? : Lol:

Zimna woda jest rozprowadzana poziomo w zbiorniku, więc tak naprawdę nie miesza się z ciepłą wodą. Jeśli pobierzesz 300 litrów na raz, zobaczysz, że przez 80–90% przepływu pozostaje bardzo gorąco, po czym bardzo szybko robi się lodowato.
Z drugiej strony, gdy już w zbiorniku znajdzie się zimna woda, z czasem stanie się ona jednolita, a 3 dni to dużo czasu. Nie wspominając o utracie przez powłokę zewnętrzną lub zmniejszeniu objętości z powodu kamienia.

Przy tak małej odnowie wody należy uważać na chorobę legionistów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 20/03/11, 09:15

Przy tak małej odnowie wody należy uważać na chorobę legionistów.
.

Mam wybór pomiędzy zimną wodą a chorobą legionistów :D

Za 50% mojego rachunku! !

Boujou dobrze, jak mówią w domu! !
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 20/03/11, 11:05

Nie rozumiem wszystkiego... jaki jest dokładnie pomysł???

Wodę trzeba w ten czy inny sposób podgrzać i na to nie ma 36 rozwiązań, jest tylko jedno: dostarczyć jej kalorie... po czym kalorie mogą być różnego rodzaju: elektryczne (nuklearne lub kopalne) , kopalne (gaz lub ropa naftowa), energia słoneczna, drewno...

Energia słoneczna i drewno są najbardziej przyjazne dla środowiska...Wyobrażam sobie, że nie możesz zainstalować układu fotowoltaicznego w swoim domu?

Jeśli chodzi o straty zbiornika, jeśli jest on nowy, są one bardzo niskie, więc zbyt duże obniżenie T° zbiornika nie jest interesujące ze względu na (niskie) ryzyko dla zdrowia.

Zobacz:
https://www.econologie.com/forums/chauffe-ea ... 10350.html
https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... t4934.html
https://www.econologie.com/legionellose- ... -3794.html
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/03/11, 12:10

Chyba nie do końca rozumiesz zjawisko stratyfikacji w podgrzewaczu wody.
jeśli masz 300L wody o temperaturze 60°C i nabierzesz z niej 50L, to nalejesz 50L zimnej wody, z której tylko niewielka część miesza się z gorącą wodą w wyniku stratyfikacji (zimna woda ma tendencję do pozostawania na dnie, ponieważ jest cięższy i gorąca woda musi się podnieść.)
co więcej, woda jest niezłym izolatorem termicznym (lambda 0.6), więc strefa pomiędzy zimną i gorącą wodą jest samoizolacyjna.
Twoje 50 litrów zimnej wody pozostanie zimne, a 250 litrów ciepłej wody pozostanie gorące, jeśli podgrzewacz wody zostanie wyłączony.
Nie mam już na myśli liczb, ale myślę, że powinniśmy być w stanie pobrać około 80 do 90% wody w maksymalnej temperaturze.
zobacz ten dokument, aby uzyskać informacje ICI
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 20/03/11, 12:22

Hi Christopher,

To tylko kwestia zasady lub techniki.

Kiedy podgrzejesz wodę do 60°C, czy nie jest głupio wlać do niej zimną wodę?

Musielibyśmy znaleźć inny sposób na wpompowanie gorącej wody do kranów przed ponownym napełnieniem cumulusu! Styl Flexcon (do wynalezienia)

Przepływowy podgrzewacz wody, który ma wiele innych wad, jak sądzę, nie dodaje zimnej wody do ciepłej wody!

Płacenie mniej w nocy za zegar nie usprawiedliwia zmarnowanych kosztów energii elektrycznej.

To tyle, mam nadzieję, że wyraziłem się jasno
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 20/03/11, 12:29

chlemagne napisał:Kiedy podgrzejesz wodę do 60°C, czy nie jest głupio wlać do niej zimną wodę?


No cóż, nie za dużo, ponieważ pod względem termicznym, pomijając wzrost strat pomiędzy 40 a 60°C (niska), cóż, jest dokładnie to samo: liczy się T° i ilość użytej wody na końcu.

Przykład: bilans cieplny następujących 2 przypadków jest ściśle identyczny:

50L wody o temperaturze 40°C = 25L wody o temperaturze 60°C zmieszane z 25L wody o temperaturze 20°C

Będziesz potrzebować tej samej energii, aby ogrzać te dwa scenariusze, zaczynając od tej samej zimnej temperatury.

chlemagne napisał:To tyle, mam nadzieję, że wyraziłem się jasno


Uch... Uch... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 20/03/11, 12:38

Nie do końca zgadzam się z takim opisem zjawiska stratyfikacji.

Uwaga skopiowana:
Jeśli stratyfikacja nie istnieje lub jest mocno zakłócona przez ciąg, ostatecznie będziemy mieli 100 litrów mniej więcej letniej wody o temperaturze od 20 do 30°C. Tak.

Liczby są przekonujące, ale widzę, że 300 L nie wystarczy na dłużej niż trzy dni bez ogrzewania z 3 prysznicami i 3 naczyniami. CO BYŁO DO OKAZANIA

Myślę, że zimna woda pod ciśnieniem tworzy wir, gdy wpływa do balonu i ogrzewa całość. Stąd duży spadek T°
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 20/03/11, 12:48

Hm… poza stratami, energia elektryczna, którą włożysz do balonu, trafia do twojej wody… kropka, nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń.

Wiry i warstwy niczego nie zmienią! Następnie musisz przeprowadzić ocenę energetyczną, jeśli chcesz poznać swoje straty. Czy dysponujesz ekonometrem, który może przeprowadzić ocenę energetyczną?

W przeciwnym razie oto 2 modele:
https://www.econologie.com/shop/wattmetr ... p-380.html
https://www.econologie.com/shop/prise-el ... p-238.html

3 prysznice również nie są zbyt dokładną wartością: czy są to prysznice trwające 5 minut all inclusive czy 15 minut? :?

Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości, myślę, że trochę rozumiem...

Jedynym przypadkiem, w którym zbiornik nie byłby odpowiedni, byłby zbiornik, z którego pobierana jest CWU w sposób ciągły: stratyfikacja nie ma czasu na zajście... i rzeczywiście zamiast ciepłej wody mogłaby wypływać zimna woda, ale letnia. ..

Producenci mają jednak wskazówki, jak to zrobić i jak ulepszyć mieszankę zimną/gorącą: na przykład nasz (2 wymienniki) ma poziomą płytę pośrodku...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 20/03/11, 12:59

Nie chodzi o to, żeby ośmieszyć tę rzecz, to rzeczywiście jest 5-minutowy prysznic. Ale 300 L to 300 L, a trzy dni to 3 dni.

Przyjdź do mojego domu, jeśli mi nie wierzysz : Chichot:

Zjesz „Camembert” i cukier jabłkowy.
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 52