Prognozowanie przyszłych technologii, przypadek Arthura C. Clarke'a

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Prognozowanie przyszłych technologii, przypadek Arthura C. Clarke'a




przez Christophe » 02/01/11, 14:25

W przeciwieństwie do „naszego” narodowego Paco Rabanne (por. https://www.econologie.com/forums/introducti ... 10315.html ), Arthur C. Clarke widział go raczej poprawnie ... W szczególności przewidział GPS i telewizję satelitarną.

Mówię o tym, ponieważ ponownie obejrzałem Odyseję Kubricka z 2001 roku ... nakręcony w 1968 roku i wciąż cholernie aktualny, może poza modą i fryzurami, ale jest cykliczny, więc prawdopodobnie wróci! : Mrgreen:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Arthur_C._Clarke

sierpnia 56
Drogi Andy,

Dziwne, że powinniśmy byli przekroczyć w poście! Obawiam się, że zbytnio nie mam kontaktu z obecną teorią i techniką komunikacji, aby zapewnić Ci dużą wartość. (W każdym razie całe moje doświadczenie wojenne dotyczyło radaru, a nie radia).

Jak być może wiesz, moim głównym zainteresowaniem w tym temacie jest wykorzystanie przekaźników satelitarnych, które, jak sądzę, mogą zrewolucjonizować schemat komunikacji światowej. O ile wiem, jako pierwszy zasugerowałem taką możliwość (patrz „Extraterrestrial Relays”, Wireless World, 45 października). Kolejnym dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie wysłałem mojemu agentowi artykuł na ten temat, zatytułowany „Księżyc za miliard dolarów”, zawierający moje najnowsze spojrzenie na ten temat. Moje ogólne wnioski są takie, że być może za 30 lat system przekaźników orbitalnych może przejąć wszystkie funkcje istniejących sieci powierzchniowych i zapewnić inne, dziś zupełnie niemożliwe. Na przykład trzy stacje na orbicie 24-godzinnej mogłyby zapewnić nie tylko globalną usługę telewizyjną wolną od zakłóceń i cenzury dla tej samej mocy, co pojedynczy nowoczesny nadajnik, ale mogłyby również stworzyć siatkę lokalizacji, dzięki której każdy na Ziemi mógłby zlokalizować się za pomocą kilku tarcz na instrumencie wielkości zegarka. (Rozwój Decca i tranzystoryzacji). Może nawet umożliwić ogólnoświatowe radio bezpośrednie z automatycznym wybieraniem numerów. Dlatego nikt na tej planecie nie musi się nigdy zgubić ani stracić kontaktu ze społecznością, chyba że chciał. Nadal myślę o społecznych konsekwencjach tego!
Ale jeśli chodzi o szczegóły częstotliwości i mocy, będę musiał zostawić to ekspertom, aby to rozwinęli; Zajmę się moją science fiction i zaczekam, aż powiem: „Tak ci powiedziałem!”

Pozdrawiamy,
(Podpisano: „Arthur”)
Arthur C. Clarke

PS Czy jest szansa, że ​​zobaczymy się w Londynie? Wyjeżdżam do Nowego Jorku 28 sierpnia.


Obraz

Znaleziono na: http://www.gizmodo.fr/2010/11/20/arthur ... -1956.html

ps: ach, nie wiedziałem, że są jeszcze 2 inne odyseja:

# 2061: Odyssey Three, 1988 (2061, Odyssey Three)
# 3001: The Final Odyssey, 1997 (3001, finał L'Odyssée)
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/01/11, 17:35

Bardzo interesujący, nie znałam i dobrze wiedzieć, ten realistyczny, przewidujący widok, który mógł się urzeczywistnić za życia, w przeciwieństwie do Julesa Vernesa !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15020
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4391

Re: Prognozowanie przyszłych technologii, sprawa Arthura C. Clarke'a




przez GuyGadeboisTheBack » 07/01/21, 20:11

Przytłoczony, zmieciony, Arthur:
Imponujące, ale tak inwazyjne: ten satelita może w każdej chwili przeskanować wnętrze Twojego domu

Obraz

Ten nowy satelita amerykańskiej firmy Capella Space może obserwować każde pomieszczenie w Twoim domu i w każdej chwili zrobić mu zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. Wystrzelenie satelity Capella-2 do atmosfery to duży krok naprzód w technologii kosmicznej, ale także duże zagrożenie dla prywatności.

Kamera i system czujników Capella-2 są po prostu niezwykłe. Satelita korzysta z systemu zwanego radarem z syntetyczną aperturą (SAR), technologii używanej przez NASA od lat 1970. XX wieku do wykrywania powierzchni Ziemi w najgęstszych chmurach. Ten radar wysyła sygnał radiowy 9,65 GHz na Ziemię i interpretuje sygnał po jego powrocie, wykorzystując te dane do stworzenia wizualizacji.

Może również podsycać rodzaj nadzoru, który jest przedmiotem ataków paniki ze strony specjalistów ds. Prywatności. System sygnałowy Capella-2 jest tak potężny, że w wielu okolicznościach może naprawdę widzieć przez ściany. I każdy może otrzymać te obrazy w dowolnym momencie, bez konieczności usprawiedliwiania się.

https://www.gurumed.org/2020/12/22/impr ... ut-moment/
1 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Prognozowanie przyszłych technologii, sprawa Arthura C. Clarke'a




przez Piotr » 26/10/23, 22:14

Organoidy!

Komórki na chipach...

partnerstwo ANSES i CEA,
Projekt CEA, organoidy.

Udział ANSES m.in. Klimat, Zanieczyszczenia, Ekspozycja na fale....

Ekspozycja na fale?

Zeznanie osoby EHS (ElectroHyperSensitive) podczas badania MRI:
- Indukcje elektromagnetyczne w neuronalnej korze wzrokowej, pojawienie się bardzo technicznych obrazów
(płytka z układem scalonym zawierająca chipy połączone z żywymi komórkami umieszczonymi na karcie inteligentnej, zasilana sygnałami światłowodowymi
Optyczne, żywe komórki odpowiadają za „przekładanie” sygnałów świetlnych na sygnały elektryczne przesyłane do chipów…
sygnały wyjściowe kierowane na 108-stykowe złącza ROUND, kluczowane, specjalnie produkowane dla AeroSpatial itp.)

TRWAJĄCE eksperymenty na ludziach, metodą MRI, bez wiedzy pacjentów... w celu banalnej kontroli obrazowania medycznego...

Przyszli ludzie połączeni... z mózgiem za pomocą fal.

Na podstawie tego rezonansu magnetycznego niniejszy EHS deklaruje otrzymanie za pośrednictwem obrazów siatkówki bardzo szczegółowych obrazów „zakodowanych wiadomości” w nieznanym języku,
ale można je przetłumaczyć za pomocą Tłumacza Google.

Język używany, ale nigdy się nie uczył, kataloński...
Treść „wiadomości” po przetłumaczeniu,
wydaje się być wymianą pomiędzy „grupami ludzi czynu”…
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 74