Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).

Czy uważasz, że homeopatia to:

Możesz wybrać 1 opcja

17
63%
2
7%
8
30%
 
Wszystkich głosów: 27
 
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 30/03/20, 21:30

Czy możecie zaproponować inne rozwiązania?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez GuyGadebois » 30/03/20, 21:40

ABC2019 napisał:Czy możecie zaproponować inne rozwiązania?

Kolano w kolano... i uderzenie głową? Odpowiedni?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez aerialcastor » 30/03/20, 21:48

Wydaje mi się, że brakuje opcji „nic na ten temat nie wiem, więc nie mogę odpowiedzieć”.

Która powinna być najbardziej szczerą odpowiedzią dla większości ludzi. W każdym razie jest mój.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 30/03/20, 21:54

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:Czy możecie zaproponować inne rozwiązania?

Kolano w kolano... i uderzenie głową? Odpowiedni?

nie
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 30/03/20, 21:57

aerialcastor napisał:Wydaje mi się, że brakuje opcji „nic na ten temat nie wiem, więc nie mogę odpowiedzieć”.

Która powinna być najbardziej szczerą odpowiedzią dla większości ludzi. W każdym razie jest mój.

Chcę dodać opcję, ale nie wiem jak to zrobić.

W przeciwnym razie, jeśli nie wiesz, to mnie lubisz: pytasz ludzi, którzy twierdzą, że wiedzą, czy mogą dać ci referencje, a następnie oceniasz jakość ich odpowiedzi. Sposób, w jaki ludzie odpowiadają na pytania, musi być pouczający.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez aerialcastor » 30/03/20, 22:05

Zgadzam się.
Często zastanawiam się, dlaczego ludzie wierzą w to, w co wierzą (podczas gdy przez większość czasu myślę odwrotnie)
Uważam, że skoro nie możemy wiedzieć wszystkiego, to koniecznie opieramy się na tym, co usłyszeliśmy. A ponieważ wszyscy są w konflikcie interesów, nie jest łatwo mieć jednoznaczną opinię.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Exnihiloest » 30/03/20, 22:45

aerialcastor napisał:...
Często zastanawiam się, dlaczego ludzie wierzą w to, w co wierzą (podczas gdy przez większość czasu myślę odwrotnie)
Uważam, że skoro nie możemy wiedzieć wszystkiego, to koniecznie opieramy się na tym, co usłyszeliśmy. A ponieważ wszyscy są w konflikcie interesów, nie jest łatwo mieć jednoznaczną opinię.

Z konieczności opieramy się na tym, co usłyszeliśmy, ale także na tym, co przestudiowaliśmy, na tym, co przeanalizowaliśmy… I nie wystarczy usłyszeć to samo, aby to samo zrozumieć. Jeśli czytasz opracowanie naukowe, a nie jesteś naukowcem, możesz łatwo dać się zwieść, nawet jeśli istnieją ogromne błędy metodologiczne.
„Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją” – powiedział inspektor Harry. Wyrażanie opinii nie ma sensu, chyba że jest uzasadnione. To nie eksponowanie swoich opinii, ale uzasadnianie swojej opinii stanowi o całym zainteresowaniu debat na temat forum ponieważ oświeca, a uzasadnienie opinii wymaga minimalnej techniki retoryki (logika, brak sofizmu, obalenie…). Bez argumentów nie można postawić żadnej sprzeczności, opinia pozostaje w najgorszym przypadku swobodnym stwierdzeniem, aw najlepszym hipotezą, kwestią sformułowania.

Wiara to coś innego. Jest to wniosek, który każdy wyciąga dla siebie, ale różne wnioski można wyciągnąć nawet w obliczu obserwacji tych samych faktów. Postrzegam to jako potrzebę wyrobienia sobie osądu, a osąd będzie zależał od skali wartości, którą każdy intymnie sobie wyznaczył. Na przykład, jeśli wolność jest dla ciebie ważniejsza niż solidarność, możesz uważać, że wynajmujący powinien mieć możliwość ustalania czynszu, jaki chce, a najemca może przenieść się gdzie indziej, jeśli uzna, że ​​jest on zbyt wysoki, uwierzysz, że to dość normalne, podczas gdy w przeciwnym przypadku uznasz, że czynsze są skandaliczne, a państwo nic nie robi i uwierzysz w niesprawiedliwość. To samo sprawia, że ​​wysokie czynsze, dwa przekonania.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 31/03/20, 10:03

kiedy chcesz prawdziwego sondażu, idziesz do wyspecjalizowanych instytutów, które badają populacje, a nie opinie forums.
Wtedy jedyną wiarygodną metodą są praktyki danych populacji i uzyskane wyniki, pozytywne lub negatywne, nie in vitro, ale in vivo. Reszta to wiatr!
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3801
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1323

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez pedrodelavega » 31/03/20, 10:19

Janic napisał:kiedy chcesz prawdziwego sondażu, idziesz do wyspecjalizowanych instytutów, które badają populacje, a nie opinie forums.
Uruchomiłeś poprzednią ankietę:
nauka-i-technologia/homeopatia-za-lub-przeciw-t14344.html?hilit=homeopatia

Janic napisał:Wtedy jedyną wiarygodną metodą są praktyki danych populacji i uzyskane wyniki, pozytywne lub negatywne, nie in vitro, ale in vivo.
O ile mi wiadomo, były tylko eksperymenty/przypadki in vivo in homeo, żadnych in vitro.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Christophe » 31/03/20, 10:23

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:Czy możecie zaproponować inne rozwiązania?

Kolano w kolano... i uderzenie głową? Odpowiedni?


Jak rozdawanie chleba przez Jezusa :? : Mrgreen:
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 129