Scandal Depakine i ciąża! Jeszcze jeden!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Scandal Depakine i ciąża! Jeszcze jeden!




przez Janic » 24/08/16, 19:40

wiele dzieci dotkniętych przyjmowaniem depakiny przez ciężarną matkę i bezwładnością władz zdrowotnych.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: depakine! jeszcze jeden




przez Obamot » 24/08/16, 22:09

Środek przeciw zamarzaniu to „jadalny„obok pfff Roll: C2H6O2

Zaśpiewaj głowę tej cząsteczki :zaszokować: C8H16O2 16 wysoce niestabilnych atomów wodoru to uff!
Wystarczy zastąpić benzynę, aby bezpiecznie przechowywać! Ale dajcie to kobietom w ciąży musiały być oszronione:

Dlaczego nie zastąpić cukru w ​​lekkich napojach glikolem etylenowym, gdy tam są ...

696px, kwas walproinowy, 2D skeletal.png
696px-Valproic-acid-2D-skeletal.png (13.14 KB) Oglądano 3965 razy


Crescendo alertów zdrowotnych (ale to nie wystarczyło)

https://fr.wikipedia.org/wiki/Acide_val ... e_enceinte
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16212
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: depakine! jeszcze jeden




przez Remundo » 24/08/16, 23:26

jest to kwas karboksylowy, rozgałęziony kwas pentanowy (zwany również kwasem masłowym). Nazywamy to kwas walproinowy, ale jego prawdziwa nazwa w nomenklaturze chemicznej to raczej: kwas 2-propylopentanowy

atomy wodoru nie są szczególnie niestabilne. Ma na celu walkę z epilepsją
http://gfme.free.fr/therap/antiepileptique.html

podobnie jak wiele innych narkotyków (aż do najbardziej nieszkodliwych jak aspiryna) istnieją ograniczenia / zakazy dla kobiet w ciąży.

Czytałem, że działanie teratogenne (wady rozwojowe płodu) walproinianu jest znane od ... lat 80. XX wieku !! nic dziwnego, że depakine (która jest tylko formą kwasową) jest tak delikatna ...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: depakine! jeszcze jeden




przez Obamot » 25/08/16, 08:27

Tak, w tym samym czasie ...
.
Niestabilność wynika z ... tlenu i pierwiastków przejściowych! Tlen jest wszędzie, nawet w tej formule.
Ale jeśli usuniesz wodór, jest stabilny, tak ... Tak jak bomba „H” bez wodoru, bez ryzyka : Mrgreen:

Dobra, dam ci to, bo to ty :P (i ponieważ masz rację, z wyjątkiem 4H)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: depakine! jeszcze jeden




przez Janic » 25/08/16, 13:25

bez względu na skład chemiczny produktu, ważne są oznaczone dzieci, trwale niepełnosprawne przez toksyczny produkt, który otrzymał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu ze względu na swoją rolę przeciwpadaczkową, ale podobnie jak kilof, ma szkodliwe działanie w innym miejscu i nie jest usuwany z rynku.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: depakine! jeszcze jeden




przez Obamot » 25/08/16, 17:37

Nie jestem w ciąży, ale i tak tego nie wezmę ... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Scandal Depakine! Jeszcze jeden




przez chatelot16 » 27/08/16, 21:10

jeśli miałeś dziecko podatne na padaczkę, bardzo chętnie podałeś mu depakine ... ważne jest, aby zatrzymać depakine wystarczająco długo przed urodzeniem dziecka

a jeśli padaczka będzie się utrzymywała, musimy porzucić dzieci, by depakina odczuła ulgę

Znałem przyjaciela, który miał dziecko z padaczką: to duży problem ... jakie są inne leki?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp: Scandal Depakine! Jeszcze jeden




przez Janic » 28/08/16, 08:54

jeśli miałeś dziecko podatne na padaczkę, bardzo chętnie podałeś mu depakine ... ważne jest, aby zatrzymać depakine wystarczająco długo przed urodzeniem dziecka
W tej chwili nie wydaje się, aby przeprowadzono badania nad możliwą trwałością zaabsorbowanych produktów.
a jeśli padaczka będzie się utrzymywała, musimy porzucić dzieci, by depakina odczuła ulgę

Ponownie podejście do tematu jest delikatne, ponieważ pytanie polega na tym, aby kryzys naturalnie minął, lub interweniować, aby go przerwać, niezależnie od tego, czy jest to depakine, czy nie.
Jednak i za każdym razem jest to prawie to samo, medycyna szkolna bardziej zwraca się na zanikanie efektów (z częściowym uzasadnieniem, ponieważ epilepsja robi wrażenie) i nie atakuje przyczyn. Rzeczywiście początkową przyczyną może być tak samo alkoholizm, jak problemy z brakiem miesiączki, odwapnieniem, robakami jelit, a nawet urazem mózgu lub następstwem dziedzicznych lub nabytych zatruć.
Następnie istnieje nie tylko medycyna chemiczna, można zastosować inne mniej agresywne terapie, których wyniki zależą od kompetencji każdego terapeuty: homeopatia, aromaterapia, hipnoza, dietetyka itp.
Znałem przyjaciela, który miał dziecko z padaczką: to duży problem ... jakie są inne leki?

Czy zadajesz sobie to pytanie w ograniczonych ramach oficjalnej medycyny lub innych technik opieki?

Na przykład (wspomniałem już) przypadek tej małej dziewczynki (córki kolegi z pracy), która została uduszona przy urodzeniu i nigdy nie powinna była przeżyć i która w wieku 8 lat nadal nie mówił, nie chodził i regularnie miał napady padaczkowe, a za nim podążał lekarz i fizjoterapeuta. W ciągu niecałego roku diety i innych porad dziewczynka zaczęła mówić, chodzić, a jej napady prawie zniknęły, ku zaskoczeniu lekarza i fizjoterapeuty. Nie stosowano żadnych leków, tylko obserwacja i zdrowy rozsądek, niestety na uboczu.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16212
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Odp: Scandal Depakine! Jeszcze jeden




przez Remundo » 28/08/16, 10:19

Janic napisał: Nie stosowano żadnych leków, tylko obserwacja i zdrowy rozsądek, niestety na uboczu.

i wielkie szczęście! Nie zdarzyłoby się to w Lourdes przez przypadek? Ponieważ mają mniej więcej te same argumenty ...

Jednak nie powinieneś być zbyt szczery.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp: Scandal Depakine! Jeszcze jeden




przez Obamot » 28/08/16, 10:52

Nie ma Remundo, na pewno jest nadzieja. I tak, absolutnie, wracamy do przyczyn. Na „szczęście” nie można odpowiedzieć kategorycznie, ale jeśli chodzi o leczenie przyczyn, jest raczej odwrotnie. Nie chcąc cię zanudzać, nie znam bardziej pragmatycznego leku.

Jednak błędem jest skupianie się na padaczce z tego powodu (zaprzeczanie przyczynom, padaczka, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, strach). Ale nie wspominając o tym, że jeśli nie leczymy przyczyn, skutki mogą wpływać na prawie wszystkie choroby neurologiczne i że wiemy od dawna, ponieważ Janic podaje konkretne elementy.

Ci, którzy go mają, powinni drastycznie ograniczyć spożycie produktów mięsnych. To jest stałe. Jesteśmy w trakcie chorób zwyrodnieniowych. W tym przypadku leczenie przyczyn jest najskuteczniejsze (nawet jeśli niestety skutki mogą być poważne w niektórych przypadkach, to biochemia, eh, nie możemy zaprzeczyć, że istnieją wszelkiego rodzaju implikacje , lepiej nie robić podziałów zbyt często ...)

Ale nie wiedziałem, jak odpowiedzieć na Chatelot, ponieważ jak mówisz Remundo, nie jest to takie oczywiste. Powiedziałbympotrzebujemy obu w arsenale terapeutycznym: zwalczaniu przyczyn ORAZ / LUB gaszeniu pożarówlub leczyć efekty. Z wyjątkiem tego, że dobrze to rozumiemy, nie możemy wiecznie zostawić ognia na poddaszu i mieć wąż pożarniczy trwale skierowany na dach domów, bez robienia czegokolwiek innego, to właśnie tworzy najwięcej szkody (narkotyki, chemia, nadal są truciznami, może pozostawić konsekwencje). Jest to jednak jedyna rzecz, jaką oferuje nam medycyna w szerokim spektrum.

Chociaż WHO nie mówi o tym, „bierz narkotyki na śmierć, aby leczyć choroby!”
(WHO, który często przez długi czas mówi coś wręcz przeciwnego) według nich dzisiaj:

WHO napisał:"Co to jest edukacja terapeutyczna?
Edukacja terapeutyczna ma na celu pomóc pacjentom w zdobyciu lub utrzymaniu umiejętności potrzebnych do lepszego zarządzania życiem z przewlekłą chorobą.

Jest to integralna i stała część opieki nad pacjentem. Obejmuje zorganizowane działania, w tym wsparcie psychospołeczne, mające na celu uświadomienie pacjentom i poinformowanie ich o swojej chorobie, opiece, organizacji i procedurach szpitalnych oraz zachowaniach zdrowotnych i chorobowych.

Celem tego podejścia jest umożliwienie pacjentom (i ich rodzinom) lepszego zrozumienia ich choroby i leczenia, współpracy z opiekunami oraz wzięcia odpowiedzialności za własną opiekę, aby pomóc im utrzymać i poprawić ich jakość życia.
»


Tak więc w przypadku chorób neurologicznych bardziej niż jakiejkolwiek innej jest to podstawa.
Ale tam się komplikuje. To są poważne choroby. Tak więc dla niektórych pacjentów możliwe będzie przywrócenie zdrowia poprzez skorygowanie stylu życia, dla innych (nieleczonych na czas) możliwe będzie jedynie uspokojenie (stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona ... epilepsja itp. )

Na przykład papież Jan Paweł 2, który cierpiał na chorobę Parkinsona, poprawił swoją dietę i wziął papaję (świeżą i poddaną fermentacji mlekowej), co bardzo mu przyniosło ulgę. Ale on ciągnął tę chorobę przez 15 lat (tj. Od 69 roku życia, co oznacza, że ​​„teren” choroby wkradał się, niestety, wcześniej powoli) i jest to przypadek podręcznikowy, kogoś żyjącego raczej w spokoju męki i który dużo się modlił, kiedy jest to neurologiczne, lepiej mieć odpowiednią higienę psychiczną, która się z tym wiąże ... Unikaj stresu ...

Pomocna jest medycyna ortomolekularna.

Oto zeznanie dotyczące sprawy leczonej przez dr Catherine Kousmine (badacz medyczny, który sfinansował własne laboratorium badawcze):

„Wszystkim

Przedstawiam się: kinesi, mając z chorobą (stwardnienie rozsiane) musiałem opuścić moje biuro, ponieważ nie mogłem tego zatrzymać.

W rzeczywistości w 1987 roku przedstawiłem szereg objawów (astenia, anoreksja, utrata masy ciała, zaburzenia równowagi, widzenie…).

W związku z tym badania na badaniach, bez możliwości ustalenia dokładnej diagnozy. Trzeba powiedzieć, że niektórzy lekarze, biorąc pod uwagę ich powagę, z trudem, w tym przyjaciele.

Następnie, w 1989 roku, miałem atak padaczki (grand mal), który przyniósł mi nagłe wejście do kantonalnego szpitala GENEWA. Po tym i po rezonansie magnetycznym jądra, udowadniając demielinizowany obszar w mózgu, wyjaśniając wtórnie padaczkę, doszliśmy do wniosku ze stwardnieniem rozsianym. Od tego czasu jestem oczywiście emerytowany z kartą 80% AHH.

Ciężki werdykt, ale moim zdaniem dobrze go poznać, zaakceptować, lepiej walczyć z chorobą, cokolwiek to jest. Oczywiście zacząłem od ciężkiego leku: kortyzonu. Byłem dobrze otoczony przez klasyczny świat medyczny.

Na szczęście miałem okazję studiować przez kilka lat leki energetyczne (akupunktura ...), a zatem kierować się alternatywnymi rozwiązaniami. Zwłaszcza, że ​​na razie medycyna szuka, ale nie znalazła jeszcze ważnego leczenia w kilku dziedzinach, w tym w stwardnieniu rozsianym

Dlaczego więc nie szukać gdzie indziej, ponieważ często pojawiają się wyniki, a ponadto nie ma jatrogennych leków. Osobiście odnowienie zawdzięczam szeregowi powiązanych ze sobą czynników:

- na poziomie fizycznym: jestem zatwardziałym wyznawcą metody KOUSMINE od lipca 1989 r. Oczywiście podążam za medycznym uczniem pani KOUSMINE. Higiena żywności i ścisłe życie. Śledź to w 100%.

Zobaczę (szczególnie przy zmianie pór roku) homeopatycznego akupunkturzystę. Od tego czasu ciągłe ulepszenia, które czasami budzą we mnie wątpliwości, że jestem chory !! Ja byłam ...

- na poziomie psychicznym: Miałem przed chorobą dużo stresu (trudne życie dla pary - rozwiedłem się od tamtej pory - związek z partnerem nieprzyjemnego gabinetu itp.) Czy stres jest również częściowo odpowiedzialny za chorobę ? Możemy to założyć.

Od tamtej pory mieszkam sam, trochę pracuję w domu, nadal w fizjoterapii. Dlatego świta jest bardzo ważna. Może być nieświadomie destrukcyjny; tak było w moim przypadku, a w tym drugim przypadku, zgodnie ze starym powiedzeniem, lepiej jest być samemu niż źle towarzyszyć. Teraz mam prawdziwą jakość środowiska, dobrych przyjaciół, z którymi dzielę przyjemne chwile, które przyczyniają się do mojego odrodzenia.

[...]

Trudno to przyznać, aby znaleźć drogę do wyzdrowienia, ale czuję to w ten sposób, że nigdy nie powinieneś rozpaczać, ponieważ choroba jest trudnym testem, który sprawi, że zrobisz postęp, od momentu, gdy nie cofniemy jej -poil.

Jakimi ścieżkami podróżowałem od 1989 roku !! Z pewnością fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Życie okazuje się inne; skala fundamentalnych wartości uległa całkowitej zmianie: rosnąca miłość i upadek życia materialnego, obecność tego ostatniego jest przecież obowiązkowa na ziemi.

[...]

Niech ten list pomoże największej liczbie, jeśli takie jest przeznaczenie. "
Richard P.

Źródło: http://www.kousmine.fr/temoignages/

Oto ciekawy przypadek fizjoterapeuty, który postępował zgodnie z zasadami WHO, łącząc medycynę i przy wsparciu homeopatii. Do tego stopnia, że ​​jeden ciężki przypadek, po czasie niezbędnym do wyzdrowienia, zaczął się zastanawiać, czy nadal jest chory (ale przy chorobach neurologicznych nigdy nie tracisz czujności i nie można zagwarantować, że gdzie indziej nawet medycyna konwencjonalna „sama” nie może ...)

Kousmine z powodzeniem leczy stwardnienie rozsiane. Miała wielu pacjentów. Niektórzy, którzy nie byli bardzo rygorystyczni, interesujący był fakt, że gdy tylko otoczyli ich opieką (luki żywieniowe, depresja itp.), Mieli wybuchy stwardnienia, ale gdy tylko odzyskali kontrolę nad swoją dietą choroba zniknęła. I bądźmy szczerzy, najpoważniej dotknięci tylko zatrzymali progresję, ale nie można zawrócić.

Leczyła także chorobę Alzheimera i Parkinsona.
http://www.kousmine.fr/les-pieges-de-la ... -actuelle/

Musimy zdawać sobie sprawę, że w przypadku AIDS choroby neurologiczne są już ekstremalnymi przypadkami. Ale stwierdzenie, że nie byłoby zbawienia poza chemią, jest trochę widokiem umysłu (nawet jeśli potrafimy zrozumieć nieład tych, którzy są dotknięci). Najlepiej jest spróbować, a ponieważ nie ma przeciwwskazań do lepszego stylu życia i lepszego jedzenia ... Szczerze mówiąc, nie ma nic do stracenia.

Ale Remundo, zanim spróbował, nie można zasugerować, że byłoby to śmiertelne, w wielu przypadkach nie zdarzyło się (te podjęte na czas). Jeśli jest to dziedziczne, to kolejne pytanie, ale nie znam przypadku, w którym nie było możliwe ograniczenie efektów (przez mniej lub bardziej długi czas trwania, ale z dużymi szansami na remisję, jeśli pacjent współpracuje.)

PS: ach, jeszcze jedna rzecz, która wydaje mi się niezbędna. Komu udało się wyleczyć katar sienny, po kilku latach będzie mógł powiedzieć, że całkowicie wyszedł z problemu. Ci, którzy są w zaawansowanych stadiach zwyrodnienia, powinni zdać sobie sprawę, że będą musieli przestrzegać dobrej higieny przez całe życie. Niewiele rzeczy zostanie "wybaczonych" ... To jest to albo nic (ogólnie) lub użycie syntetycznych cząsteczek z innymi możliwymi uszkodzeniami organicznymi na dłuższą metę. Ale nie jestem przeciwny gaszeniu pożarów ....
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Dobrze i goście 216