Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez 1360 » 09/07/16, 19:08

Witam wszystkich,

Pytanie jest w tytule, ostatnio kupiłem mydła marsylskie ze szwajcarskiej witryny z produktami przyjaznymi dla środowiska. Miałem do wyboru mydło z 72% oliwą z oliwek i 72% olejem palmowym. Wziąłem te z oleju palmowego.

Produkt jest znakomity, przyjemnie się nim kąpać (dużo lepiej niż żel pod prysznic), ale nagle zacząłem się zastanawiać, czy olej palmowy użyty w tym mydle też jest „zły i paskudny. "niż to, co jest tak oczerniane w jedzeniu.

W przypadku mydła z oliwy z oliwek skład jest następujący:

Składniki

Oliwka sodu, palmitynian sodu, woda wodna, ziarno palmowe sodu lub kokosan sodu, gliceryna, chlorek sodu, wodorotlenek sodu.

72% oliwy z oliwek.



A dla tego z olejem palmowym to:

Składniki

Palmitynian sodu, Aqua, Sodium Palm Kernelate lub Sodium Cocoate, Gliceryna, Chlorek sodu, Wodorotlenek sodu, Cl 77891.

72% olej palmowy.




Czy masz jakieś opinie na temat tych dwóch mydeł? Czy jest taka, która jest etycznie lepsza od drugiej?

Z góry dziękuję tym, którzy poświęcą trochę czasu, aby oświecić mnie w tej egzystencjalnej kwestii ...

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez Obamot » 09/07/16, 20:45

Prawdziwe mydło marsylskie, czy to nie tysiącletnie mydło z Aleppo? >>>

Nie wiem, czy olej palmowy jest zły w mydle - ale z pewnością jest uwodorniony w obecności oparów cynku itp. - ponieważ poza tym czysty olej palmowy jest bardzo aromatyczny, ma mocne pomarańczowe zabarwienie i nie nie nadawałby się na mydło takie, jakie jest (moralność, jeśli twoje mydło nie jest pomarańczowe z charakterystycznym zapachem „długich nozdrzy” nadal wątpię, czy jest tak szanujące środowisko ... proces zmydlania). Ale z mydłem (przynajmniej po to, by zużywać zapas) nie powinno to stanowić problemu, bo moim zdaniem nie ma szans, że zawarte w nim kwasy tłuszczowe TRANS nie przejdą do twojego bolusa. .. Więc nie martw się. Jeśli chodzi o cynk, jest on obecny w śladowych ilościach i nie powinien być niebezpieczny.

Z drugiej strony mogę powiedzieć, dlaczego mydło z Aleppo byłoby lepszym wyborem (w przyszłości?) Niż mydło marsylskie, jeśli cię to interesuje?

► Pokaż tekst


PS: Nadal zauważam, że w obu mydłach jest "palmitynian sodu", czy to wszystko?
Co by więc oznaczało, jeśli tak, że w obu będzie olej palmowy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez 1360 » 09/07/16, 21:45

Witam,

Z tego, co znalazłem w sieci, prawdziwe mydło marsylskie już nie będzie istnieć, przynajmniej na etapie produkcji przemysłowej. Nazwa „mydło marsylskie” nie jest chroniona, każdy może zrobić to wszędzie, nazywając je „mydłem marsylskim”. Smutny.

W Marsylii pozostałoby 4 dużych producentów mydła marsylskiego, ale żaden z nich nie przestrzega oryginalnej receptury, która jasno mówi, że musi być 72% oliwy z oliwek i tylko oliwa z oliwek. Od dawna dodawali olej palmowy i olej kokosowy (ze względu na spienioną stronę).

Krótko mówiąc, być może jest jeszcze kilku rzemieślników, którzy szanują oryginalną recepturę, ale trudno ich znaleźć w sieci.

A+

PS: Nigdy nie powiedziałem, że Marsylia jest w Szwajcarii ?!
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez Obamot » 09/07/16, 23:27

► Pokaż tekst


nie możesz znaleźć oryginalnego mydła marsylskiego, ale prawdziwe mydło z Aleppo tak.

należy wziąć ten z pewnym procentem lauru, ponieważ kompensuje to naturalną i kwaśną warstwę chroniącą naskórek, a ponadto jest przez niego rozpoznawany jako podobny do warstwy pierwotnej, dzięki czemu jest jedno z nielicznych mydeł na świecie, które nie obciąża naskórka. W związku z rustykalnym wyglądem jest koniecznością. Kwestionuj szacunek dla skóry, wątpię, że ma „lepsze”
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez 1360 » 10/07/16, 07:40

Rzeczywiście, prawdziwe mydło Aleppo jest łatwe do znalezienia i jest bardzo dobre dla skóry dzięki olejowi laurowemu, dodawanemu pod koniec gotowania. Zwróć uwagę, że mydło z Aleppo zawiera tylko oliwę z oliwek i liść laurowy.

Po dokładniejszym przeszukaniu sieci okazuje się, że mydło marsylskie niekoniecznie powinno zawierać tylko oliwę z oliwek, ale także olej palmowy lub kokosowy. Z drugiej strony, olej zawsze musi zawierać 72%, a jeśli składa się z mieszaniny dwóch lub trzech z tych olejów, nie można go już nazywać „oliwą z oliwek 72%”, ale „72% olej roślinny”.

Oleje zwierzęce są surowo zabronione w „prawdziwym” mydle marsylskim.

Ciekawe małe wyjaśnienie tutaj

Krótko mówiąc, wydaje się, że mydło marsylskie, które sam kupiłem, nie jest takie złe ...

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez Did67 » 10/07/16, 11:12

Od czasu wojny w Syrii mydło z Aleppo rzadko pochodzi z Aleppo, jest poważnie bombardowane!

Nazwa nie jest już chroniona ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez 1360 » 10/07/16, 12:36

Cześć

Powiedziałem sobie tę samą uwagę. Dopiero strona, na której zamówiłem swoje produkty, informuje, że mydło Aleppo (prawdziwe) nie jest już dostępne. W innych miejscach w sieci bez obaw znaleźliśmy mydło z Aleppo, ale pochodzenie nie jest wskazane.

Myślę, że rzeczywiście, jeśli fabryki mydła w Aleppo nadal istnieją, ich moce produkcyjne muszą zostać znacznie ograniczone ...

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez Obamot » 10/07/16, 14:05

To było w 2005 roku

Skontaktowałem się z kimś, kogo tam był członek rodziny, oto kopia wiadomości dla zainteresowanych:

Witam pana

Przepraszam, że cię nie rozpoznałem, ale przekazałem kopię
Twój komentarz do mojego przyszłego szwagra, który jest w Syrii i który tam jest
import eksport produktów syryjskich do Francji, jeśli jesteś zainteresowany
może skontaktować się z nim bezpośrednio w Syrii ...
Mając nadzieję, że cię usatysfakcjonuję, przyjmij moje pozdrowienia
pełen szacunku,

glin
214 bulwar Saint-Germain
75007 Paris


Pewnego dnia prawie ponownie się z nim skontaktowałem, ale nie odważyłem się zobaczyć, co się stało.
Obawiałem się, że zadawanie tego typu pytań byłoby nieprzyzwoite.

Od tego czasu znalazłem (ponownie) ich witrynę przekierowaną tutaj:
http://www.tade.fr/start.htm

Stara strona (martwy link, wpadamy do jej dostawcy): http://www.alepsoap.com

Nie wiem, czy nadal powstaje w okolicach Aleppo (ludzie muszą dobrze żyć mimo wojny ...), ale i tak może dostarczyć informacji o tamtejszej sytuacji i nadal to robi. sprzedawać, ponieważ strona jest online (przypuszczam), a ponadto, gdyby była produkowana w innym miejscu, z pewnością byłaby to jeden z najbardziej szanowanych oryginalnych przepisów (rzeczywiście było kilka mydeł z Aleppo w 3 lat. Facet ma kulturowe i etyczne podejście, które mi się podoba : Lol: )

„Etyczna firma”

- uczestniczy w zrównoważonym rozwoju, szanując środowisko ekologiczne, ekonomiczne i społeczne graczy.

- zobowiązał się do uczciwego handlu, [...] odrzuca wszelkie formy niewolnictwa, wykorzystywania dzieci i zapewnia lokalnym producentom godziwe wynagrodzenie za swoją pracę.

- w bezpośrednim kontakcie z rzemieślnikami [...] preferuje tradycyjne know-how i wykorzystanie w 100% naturalnych surowców do produkcji wysokiej jakości produktów.

- wszystkie mydła i kosmetyki są objęte gwarancją bez konserwantów, silikonów, emulgatorów, surfaktantów, SIARCZANU LAURETU, bez PEG, bez PARABENÓW, bez zapachu, bez kwasów, bez syntetycznej pochodnej.

- W 100% ekologiczne, szanują Twoją skórę i ziemię: są testowane pod kontrolą dermatologiczną i są prezentowane w minimalnym opakowaniu nadającym się do recyklingu. Na zwierzętach nie przeprowadza się żadnych testów.

- Pain d'Alep, z oliwą z oliwek i liściem laurowym, przodek prawdziwego mydła marsylskiego, uwiedziony sztuką kąpieli [...] orientalnych, w 100% naturalne i roślinne.


Nie mogę się doczekać, aż ta potworna wojna się skończy.

PS: jeśli chcesz współrzędne Paryża, podaję je przez posła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez 1360 » 10/07/16, 15:01

Dziękujemy za link, Obamot, ale nic nie działa, nie możemy nic zamówić i nie ma jasnych informacji o pochodzeniu produktów.

Przyglądając się trochę, znajdujemy witryny sprzedaży online, w których znajdujemy te produkty Tadé, ale nie ma wzmianki, że te mydła nadal pochodzą z Aleppo ...

Niełatwe.
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mydło Marsylskie: oliwa z oliwek czy olej palmowy?




przez Did67 » 10/07/16, 15:44

Kilka tygodni temu pojawił się raport o Aleppo (Francja2). Fabryka nadal dobrze funkcjonuje w ogólnym chaosie. Ale okazało się, że inni producenci wyemigrowali i produkowali „mydło z Aleppo” gdzie indziej, nie pamiętam gdzie.

Problem nie polega na tym, skąd się bierze (jak w przypadku mydła marsylskiego). Ale jak iz czego jest zrobiony!
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233