W kierunku 100% wodoru na Islandii

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

W kierunku 100% wodoru na Islandii




przez SixK » 28/09/05, 22:06

Świetny raport w tej chwili na Arte, mówią o wyspie, która dąży do 100% wodoru do 2030 roku, aby całkowicie zastąpić węglowodory.
Obecnie wyposażają autobusy, wkrótce będą wyposażać prywatne pojazdy, a docelowo trawlery.
Wodór jest wytwarzany z energii geotermalnej, więc nie ma zanieczyszczeń podczas produkcji :)

Francja rozwija wraz z wyspą program, którego celem jest produkcja wodoru z wody, który posłużyłby do chłodzenia elektrowni atomowych.

Shell jest partnerem wyspy w zakresie rozwoju programu.

Cóż, wyspa wygląda całkiem nieźle, oto gdzie mógłbym się udać, gdy Francja za kilka lat się rozpadnie...
Szkoda, że ​​mają okropny akcent ;)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
noelkiller
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/12/04, 18:41
Lokalizacja: NANTES




przez noelkiller » 28/09/05, 22:27

Wyglądał bardzo interesująco w tym temacie.
Szkoda, że ​​przegapiłem początek :angry:


fragment ze strony arte

Środa 28 Wrzesień 2005 do 21h35
Retransmisja: czwartek, 29 września o 16:50

Rewolucja wodorowa
Od czarnego złota do białego złota. Islandia jest pierwszym krajem na świecie, który przestawił całą swoją gospodarkę na wodór. Jego cel: zakończyć uzależnienie od ropy naftowej, kosztownego i zanieczyszczającego środowisko surowca, który wkrótce się wyczerpie.

Jest to druga relacja z tego programu.


Wszyscy na magnetowidzie, żeby nie przegapić powtórki!
:P
0 x
DMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/09/05, 15:00




przez DMA » 29/09/05, 08:36

Bardzo ciekawa relacja (podobnie jak poprzednia o wierceniu) jak zwykle na Arte.
I jak zwykle również nie wszystko należy brać za dobrą monetę. To trochę idealistyczne jak na mój gust (prawie staje się religią: koniec wojny o ropę, pokój, niepodległość kraju itp.)
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 29/09/05, 12:19

Bardzo bliski przyjaciel zaplanował nagranie na Arte dziś wieczorem od 16:50 do 17:50, zrobię z tego divx.
0 x
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 29/09/05, 13:50

Rzadko kiedy widziałem tak mierne reportaże.
Żadnego krytycznego ducha dziennikarza, który zadowala się piciem słów napotkanych dziwaków.

ładny prototyp, który kręci śmigłem i jesteśmy szczęśliwi.
Brak danych na temat problemu magazynowania lub produkcji H2 na terenach znacznie mniej korzystnych niż Islandia. Hop Hop działa na Islandii, więc działa dla planety. czyli rozumowanie. Gdyby tylko matematyka mogła być taka prosta!

Pamiętaj, że na Islandii mamy:
dużo czystej wody do elektrolizy,
gigantyczne źródła termalne, wiatr fal i słońce (tak).
mała populacja, mało pojazdów i krótkie odległości transportowe (to mała wyspa).
(swoją drogą widzimy, że dla dużych odległości = łodzi problem jest bardziej szczegółowy)
tak niewiele materiałów będzie potrzebnych do wyposażenia regionu w ogniwa paliwowe. Uff, nie ukradną całej platyny!

koncerny naftowe są w tyle, ponieważ są głównymi producentami H2 poprzez reformowanie gazu i jest to dobry sposób na utrzymanie wodzy na rynku, który zawsze będzie ekonomicznie opłacalny, nawet na „małą skalę”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/09/05, 14:08

Całkowicie zgadzam się z Grouchym...nie ma nadziei na przeniesienie modelu islandzkiego na cały świat...zgadzam się również na kontrolę tankowców...Piękna to wszystko hipokryzja!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Derje Bovena
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/02/05, 11:30
Lokalizacja: Skały Condrieu (38)




przez Derje Bovena » 29/09/05, 14:27

zrzędliwy napisał:Hop Hop działa na Islandii, więc działa dla planety.

Nie zgadzam się

To działa na Islandii: tym lepiej!

Przynajmniej jeden kraj, w którym to działa. Nie widziałem raportu, ale jeśli dziennikarze (lub inni) nie proponują eksportu tych rozwiązań za Atlantyk ( :D ), bez problemu dla mnie.
0 x
Mój blog
DMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/09/05, 15:00




przez DMA » 29/09/05, 14:47

Derje Boven pisze:
zrzędliwy napisał:Hop Hop działa na Islandii, więc działa dla planety.

Nie zgadzam się

To działa na Islandii: tym lepiej!

Przynajmniej jeden kraj, w którym to działa. Nie widziałem raportu, ale jeśli dziennikarze (lub inni) nie proponują eksportu tych rozwiązań za Atlantyk ( :D ), bez problemu dla mnie.

Tym bardziej, że dostarczają rozwiązania do produkcji wodoru dla innych krajów: syntezę jądrową (mówimy o przyszłości, tutaj optymistycznie) dla krajów takich jak Francja, ciepło i słońce w Afryce (mam wątpliwości, czy moja pamięć nie jest wierna).

Nie jest tajemnicą, że to działa, w USA jest już kilka modeli samochodów i autobusów (widzimy autobusy wodorowe na Islandii). Oczywiste jest, że trawler to duży kawałek (mówi się o ekwiwalencie 2000 samochodów w ciągu 1 roku, aby zatankować trawler olejem napędowym).

Nie odrzucam całego raportu, ma on tę zaletę, że pokazuje, że to działa i sugeruje pewne rozwiązania, mają tę zaletę, że przeprowadzają badania, to znacznie lepsze niż siedzenie i czekanie na ostatnią kroplę oleju.
0 x
Zelandia333
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 29/09/05, 16:03




przez Zelandia333 » 29/09/05, 16:11

Witam,

Wydaje mi się, że głównym tematem obecnie na falach radiowych jest: „jest coś innego niż ropa”.

Ważną rzeczą w tym raporcie jest to, że tak mały kraj jak Islandia (która nie ma problemu z zanieczyszczeniami... wiatr wieje na wyspie...) wyprzedza resztę świata.

Ekonomicznie to dla nich raj, mają darmową energię (hydrotermię) i materiał (wodę) do produkcji wodoru... tak jak Arabia Saudyjska ma ropę...

We Francji mamy wodę, ale energię... mamy tylko energię jądrową i trochę energii odnawialnej...


Kiedy słyszę, że raport nie jest kompletny, uśmiecham się. Czy to był cel? Mówi się o roku 2030. Zostało więc 25 lat na rozwiązanie problemu.
FYI, przechowywanie jest rozwiązane, po prostu przeczytaj wiadomości naukowe:
http://www.futura-sciences.com/news-materi...galees_7205.php
Francja prowadzi...

A ++
0 x
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 29/09/05, 18:54

Problem polega właśnie na tym, że w sprawozdaniu przedstawiono islandzkie rozwiązanie jako łatwe do rozszerzenia na resztę planety, czemu zdecydowanie zaprzeczam. Raport nie udostępnia rzeczy. Nie przeszkadza mi to w gratulowaniu pracy islandzkich badaczy i cieszę się, że mogą znaleźć lokalną odpowiedź na swoje zaopatrzenie w energię... odkąd mówię, że rozwiązania muszą być lokalne.
Oczerniam jedynie nadmiernie optymistyczny sposób przedstawienia problemu.

Na przykład przedstawiamy francuskiego inżyniera, który stwierdza, że ​​dzięki wodorowi, który jest niewyczerpany, mamy niewyczerpalną energię na Islandii dzięki źródłom termalnym, a we Francji dzięki energii jądrowej. Ach! pierwsze odkrycie, uran istnieje w nieskończonych ilościach??? :rolleyes:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160