Bezpieczeństwo motocykla i koła 2: kampania uświadamiająca

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79414
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Bezpieczeństwo motocykla i koła 2: kampania uświadamiająca




przez Christophe » 18/06/10, 18:54

Rząd właśnie rozpoczął kampanię bezpieczeństwa na drodze skierowaną do rowerzystów ... w końcu do zmotoryzowanych 2-kołowych:

www.conduire-un-deux-roues.gouv.fr

Rowerzysta lepiej niż kiedykolwiek eh! : Mrgreen:

Myślę, że 4 miejsca są bardzo dobrze zrobione (wydaje się, że tak!)! Kaskader czy cyfrowy? Na pewno trochę z 2 ...

Wady w tekście byłyby do powiedzenia:

Wraz ze wzrostem prędkości, zmniejszenie pola widzenia.

40 km H / Pole to 100 ° do 70 km H / Pole to 75 ° 100 km / h, pole jest 45 ° do 130 km / h, pole jest 30 °.

Z dużą prędkością, to jest ograniczone do centralnego wzroku od drogi. Niektóre badania mówią pole widzenia jest sprowadzona do mole ! To sprawia, że ​​trudno jest przewidzieć, kiedy motocyklista kierowca przemieszczone.


No cóż to jest piękne! Więc tak, jesteśmy wszystkie mole ... Modele? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 18/06/10, 19:13

kilka zdjęć w celu ulepszenia kampanii bezpieczeństwa

Obraz

Obraz

dwa wypadki w tym samym miejscu 4 martwe .........
bez komentarzy
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/06/10, 04:19

Halo

Chciałbym zrozumieć, dlaczego motocykliści jadący po drodze prawie zawsze biegną blisko linii środkowej na drodze?
Nauczana metoda z powodu zużycia drogi przez samochody? , aby nie zostać wyprzedzonym?
Myślałem, że sensowniej byłoby jeździć na środkowej linii, podobnie jak samochody i inne pojazdy?

Prawdopodobnie musi istnieć powód, dla którego znawcy motocykli wiedzą.

André
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 19/06/10, 08:45

Andre napisał:Halo

Chciałbym zrozumieć, dlaczego motocykliści jadący po drodze prawie zawsze biegną blisko linii środkowej na drodze?
Nauczana metoda z powodu zużycia drogi przez samochody? , aby nie zostać wyprzedzonym?
Myślałem, że sensowniej byłoby jeździć na środkowej linii, podobnie jak samochody i inne pojazdy?

Prawdopodobnie musi istnieć powód, dla którego znawcy motocykli wiedzą.

André


zależy to od okoliczności: w linii prostej, gdy nie ma nikogo z przodu, zwykle jeździsz logicznie na środku jego bieżnika, ale kiedy zbliżasz się do pojazdu, przesuwasz się w kierunku środka drogi, podczas gdy po prostu dlatego, że w przypadku nagłego hamowania pojazdu z przodu ułatwia to uniknięcie, motocykl hamuje znacznie mniej niż samochód, zwłaszcza jeśli jest nowy (szerokie opony + abs), to samo, jeśli zamierzamy przekroczyć.
Jeśli droga jest brudna, zwykle jedziemy po częściach czyszczonych przez koła samochodów, raczej w kierunku środka drogi, ponieważ na zewnątrz często występują nieprzyjemne niespodzianki (piasek, żwir, różne zanieczyszczenia). .) ... to samo, jeśli są dziury (czasami zdarza się w górach, gdy droga nie została jeszcze naprawiona zimą, drogi nizinne są ogólnie w bardzo dobrym stanie w głównych krajach Europejska (wiem, że niekoniecznie tak jest na przykład w USA, gdzie utrzymanie jest znacznie bardziej luźne).
Podczas pokonywania zakrętów jest to raczej idealna trajektoria, która kontroluje: zewnętrzna-wewnętrzna-zewnętrzna lub odwrotnie, w zależności od kierunku obrotu ... : Lol:
Są też dobre lub złe nawyki rowerzystów ...

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest wielu, którzy mylą drogę z torami prędkości lub po prostu prowadzą niebezpieczną jazdę: slalom między samochodami, złe przewidywanie, brak uwagi, nieprzestrzeganie bezpiecznych odległości, błąd w ocenie, np .: poszerzenie trajektoria spowodowana nadmierną prędkością w porównaniu z krzywizną zakrętu, która często występuje, gdy zakręty „zamykają się”: w pobliżu mojego domu doszło ostatnio do czołowego zderzenia między 1 motocyklem i 1 ciężarówką w ciasnym ślepym zakręcie na wąskiej górze droga: motocykl przyjechał zbyt szybko: przesunięcie pasa ruchu i ciężarówka poszerzyła swoją trajektorię, aby móc pokonać zakręt ... W tym samym miejscu doświadczyłem tego samego, ale jak przyjechałem cicho, mogłem łatwo skorygować trajektoria na zewnątrz, aby ominąć ciężarówkę ... czasami ludzie się nie przejmują, ponieważ „ciągnę się”, ale wciąż żyję i nigdy nie spadłem na motocykl, bozrekompensować wiele upadków na rowerze, których bez wątpienia doświadczyłem młodo ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 19/06/10, 09:58

dwa wypadki w tym samym miejscu 4 martwe .........


w tym przypadku rowerzyści potoczyli się po środkowym pasie w zgięciu i przednim uderzeniu
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79414
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/06/10, 10:02

Andre napisał:Prawdopodobnie musi istnieć powód, dla którego znawcy motocykli wiedzą.


Nigdy nie uczono mnie, że ...

Z drugiej strony, pochodząc ze świata mafii, pamiętam, że moja pierwsza lekcja w szkole motocyklowej, jechałem w stylu „za bardzo w prawo”… „na rowerze”.

Rozwścieczyło to monitor, który krzyczał do mikrofonu przez 2 godziny, ciężkie złe nawyki : Mrgreen: : Mrgreen:

To jest w linii prostej, w skręcie w lewo, sensowne jest uderzenie w linię środkową, aby znaleźć najlepszą trajektorię ... Rzadko (lekko) przecinam linię w szybkich zakrętach (zygzak, szykana), upewniając się, że nikt nie jest oczywiście przeciwny ...

W przeciwnym razie przewrócenie w kierunku środka służy również do wyprzedzania szybciej ...

W Belgii niektóre drogi są tak zepsute od zepsutej (powłoki), że musisz zygzakowac, ​​aby ominąć dziury ... nie możesz wykorzystać potencjału motocykla na takich drogach ... Zrobiłem to ponownie doświadczyć ostatniej nocy. Szczerze mówiąc niebezpieczne ...

oiseautempete napisał:motocykl hamujący znacznie mniej niż samochód, zwłaszcza jeśli jest nowy (szerokie opony + abs),


Oh :zaszokować:

oiseautempete napisał:ale wciąż żyję i nigdy nie spadłem na motocykl, aby zrekompensować wiele upadków na rowerze, który prawdopodobnie żyłem młodo ...


+1, ale wziąłem również kilka więzień w tłumie, w tym 2 w kierunku hosta ...
Naziści, którzy toczą stringi lub szorty, nigdy nie spadli na rower w młodości ...

Cholera, właśnie przeczytałem twoją odpowiedź, a ty już powiedziałeś wszystko, mam to powtórzenie : Mrgreen:
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 19/06/10, 10:38

Jeśli chodzi o tę kampanię, widziałem w telewizji miejsce, w którym rowerzysta przyspiesza na małej drodze, a następnie gofry skręca w lewo, a lektor mówi: „Teraz wiemy, jak to jest wziąć obracając się zbyt szybko.

Nie uważam tego miejsca za bardzo przekonujące. Wrażenie nadmiernej prędkości nie jest oczywiste i jestem pewien, że większość rowerzystów powie, że facet, który jest na kierownicy, jest szalony i że sami poszliby znacznie szybciej bez uszkodzeń.

Myślę, że lepiej jest podkreślić niebezpieczeństwa związane z nadmierną prędkością na skrzyżowaniu (na przykład) lub głupim zachowaniem i ich konsekwencjami (zdjęcia tego typu zorglub)
0 x
Argumentować.
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 19/06/10, 11:21

Christophe napisał:W Belgii niektóre drogi są tak zepsute od zepsutej (powłoki), że musisz zygzakowac, ​​aby ominąć dziury ... nie możesz wykorzystać potencjału motocykla na takich drogach ... Zrobiłem to ponownie doświadczyć ostatniej nocy. Szczerze mówiąc niebezpieczne ...

oiseautempete napisał:motocykl hamujący znacznie mniej niż samochód, zwłaszcza jeśli jest nowy (szerokie opony + abs),


Oh :zaszokować:



Ach, belgijskie drogi! Pamiętam podróż z Lille do Luksemburga na belgijskiej autostradzie: rzeczywiście bardzo zły stan, a ograniczenie do 110 sprawia, że ​​„przyjemność” trwa do końca: pożałowałem naszego francuskiego bilarda na 130 pomimo opłat ... : Lol:

Tak, poziom hamowania, ze względu na małą powierzchnię styku przedniej opony (tył jest prawie bezużyteczny do hamowania awaryjnego, ponieważ koło się zdejmuje) i ograniczenie mocy (w przeciwnym razie blokuje się lub tyłek się przewraca ...) motocykl nie jest sławny, zwłaszcza w porównaniu z nowoczesnym samochodem, którego moc hamowania jest ogromna: w przypadku hamowania awaryjnego: mef! : nie wąchaj garnka samochodu zbyt blisko, zwłaszcza jeśli jest to pisklę prowadzące (nieprzewidywalne (rozproszony przez telefon komórkowy, dzieci, makijaż itp.), a ponadto wydaje się, że nie doceniają motocykli i nie wahaj się robić niebezpiecznego wyprzedzania + ogona rybnego (w obszarach zabudowanych, ponieważ na drodze, ponieważ nie przestrzegam zbyt mocno ograniczeń (w zależności od stanu drogi), jest to rzadsze niż auto przekracza : Chichot:
Najskuteczniejsze motocykle z hamowaniem, jakie wypróbowałem (myślę o zakupie BMW R1200R w przyszłym roku), to BMW z tele-zawieszeniem + ABS: rower opiera się na zawieszeniach zamiast nurkować jak w przypadku konwencjonalnego widelca, a spowolnienie jest imponujące dla motocykla: spróbuj, będziesz zaskoczony! ... ale nie możesz zapominać, że ABS działa tylko w linii prostej : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79414
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/06/10, 12:28

Aumicron napisał:Jeśli chodzi o tę kampanię, widziałem w telewizji miejsce, w którym rowerzysta przyspiesza na małej drodze, a następnie gofry skręca w lewo, a lektor mówi: „Teraz wiemy, jak to jest wziąć obracając się zbyt szybko.


Jest na powyższym linku ...
Istnieją jeszcze 3 inne ...

Aumicron napisał:Nie uważam tego miejsca za bardzo przekonujące. Wrażenie nadmiernej prędkości nie jest oczywiste i jestem pewien, że większość rowerzystów powie, że facet, który jest na kierownicy, jest szalony i że sami poszliby znacznie szybciej bez uszkodzeń.


Jeśli idzie szybko, spójrz na youtube i obejrzyj filmy, w których liczniki widzą ... filmy mają problemy z raportowaniem prędkości.

Powiedziałbym kadzi, że jest to 150-160 ... licznik kilometrów ... na drodze z pewnością ograniczonej do 90 ... patrz 70 ... ale zwykle nowoczesny motocykl nie spada tak łatwo ... z wyjątkiem miejsca olej opałowy / olej / żwir ....

Aumicron napisał:Myślę, że lepiej jest podkreślić niebezpieczeństwa związane z nadmierną prędkością na skrzyżowaniu (na przykład) lub głupim zachowaniem i ich konsekwencjami (zdjęcia tego typu zorglub)


Właśnie pozostałe 3 miejsca, to wszystko!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/06/10, 22:28

Aumicron napisał:Jeśli chodzi o tę kampanię, widziałem w telewizji miejsce, w którym rowerzysta przyspiesza na małej drodze, a następnie gofry skręca w lewo, a lektor mówi: „Teraz wiemy, jak to jest wziąć obracając się zbyt szybko.


Aumicron napisał:Nie uważam tego miejsca za bardzo przekonujące. Wrażenie nadmiernej prędkości nie jest oczywiste i jestem pewien, że większość rowerzystów powie, że facet, który jest na kierownicy, jest szalony i że sami poszliby znacznie szybciej bez uszkodzeń.


Jeśli idzie szybko, spójrz na youtube i obejrzyj filmy, w których liczniki widzą ... filmy mają problemy z raportowaniem prędkości.

Powiedziałbym kadzi, że jest to 150-160 ... licznik kilometrów ... na drodze z pewnością ograniczonej do 90 ... patrz 70 ... ale zwykle nowoczesny motocykl nie spada tak łatwo ... z wyjątkiem miejsca olej opałowy / olej / żwir ....

To, czego wideo lub pojedynczy przejazd w tym konkretnym miejscu, nie może wyrenderować, to stan drogi. Tuż za rogiem od mojego domu, jakiś czas temu dzieciak, który przejeżdża rowerem i tarza się na małym moście, nie atakując jak pacjent. Na szczęście bardziej strach niż krzywda, ale on zna drogę i jeździ nią codziennie, wyglądała na „prawie suchą” ... ale faktycznie pomimo koloru była mokra ... i drobno zakurzona i może opony trochę zbyt napompowany .....

Atakowanie w drodze jest zarezerwowane dla osób bezmózgich : Mrgreen:, Aby się dobrze bawić, są tory, które można tarzać bez napotkania betonu lub szyny! To jedyne miejsce, w którym sami nie przechodzą przez ulicę, tylko po to, by cię drażnić : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170