Zakup samochodu econological

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
zamiatacz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/05, 00:10
Lokalizacja: Montreuil




przez zamiatacz » 15/09/05, 19:19

Hej, jestem spóźniona, ale co ja czytam??

czy możemy wlać 50/50 oleju i oleju napędowego do zbiornika TDI?? :migać:

To prawda ?? :migać:

ale jaki olej? dodatkowo w pierwszej cenie olej silnikowy jest niewiele tańszy od diesla!
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 15/09/05, 19:34

Musimy już zacząć od zakazania oleju napędowego… chyba że jest on wyposażony w filtr cząstek stałych (FAP).

To paliwo to wielkie gówno, zwłaszcza w miastach. Boli mnie serce, gdy widzę, jak te wszystkie samochody wypluwają wszystkie swoje m…, a jednak jest wiele DCI i innych samochodów Całkiem nowy w partii, to jest obrzydliwe!

Więc jeśli diesel to z DPF, inaczej jest LPG, który jest o wiele przyjemniejszy, zwłaszcza do oddychania w mieście.

Od kilku miesięcy jest upał i nie chcąc korzystać z klimatyzacji, otwieram okna, ale ile razy muszę je zamykać i ustawiać wentylację w trybie recyklingu, bo olej psuje mi nozdrza i zdrowie ? Staje się nie do zniesienia, a na rowerze najgorzej :angry:

PS: nie mylcie się też co do oleju: nigdy nie będziemy w stanie napędzać nim wszystkich pojazdów.
0 x
skyfish
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 16/04/05, 23:24




przez skyfish » 23/09/05, 09:47

Witam wszystkich,
cóż, u mnie jest to bardzo ekonomiczne (sam już nie wiem): Zafira 2.0l 100CV to wystarczy i wkładam:
moja żona i nasi 2 chłopcy i wszystko na weekend
na chwilę obecną 30% oleju i 70% idzie, zaczynam teraz filtrować zużyty olej do smażenia
co oznacza, że ​​spalam na chwilę obecną: 6l/100km czystego go lub jeśli mieszanka ponad 4l/100km go i 2 hvb, mając nadzieję, że wkrótce przerzucę się na więcej oleju i - go, ale nie bezpiecznie zimą .
w przeciwnym razie pozostaje estryfikacja, aby wszystko było gładsze.
dobra droga
0 x
DMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/09/05, 15:00




przez DMA » 23/09/05, 15:05

Bonjour à Tous,

Jeżdżę C3 1.6 16v i LPG, dużo jeżdżę z braku wiarygodnej alternatywy (TPE zajęłoby mi 40-45' więcej na trasie).

Jeśli chodzi o efekt cieplarniany, LPG jest mniej więcej odpowiednikiem oleju napędowego.
Reszta jest lepsza.

Nie rozumiem tej walki z klimatyzacją. Wkrótce gaz chłodniczy będzie niezanieczyszczający.
A jeśli chodzi o nadmierną konsumpcję, to znacznie mniej niż otwarte okno! (od pojedynczego do podwójnego). Mam maksymalnie 0.1 l/100 km nadmiernego zużycia, jeśli korzystam z klimatyzacji.
A osobiście to więcej niż wygoda: pozwala mi zamykać okna i chroni mnie przed pyłkami (alergia => astma).
Z drugiej strony w mieście klimatyzacja jest prawie bezużyteczna i generuje znaczne nadmierne zużycie.

Jutro będzie to LPG lub CNG, a nawet hybryda, jeśli istnieje w małych samochodach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 23/09/05, 19:57

DMA pisze:A jeśli chodzi o nadmierną konsumpcję, to znacznie mniej niż otwarte okno! (od pojedynczego do podwójnego).

Zgadzam się w 100%.

Oprócz pb gazu zawsze słyszymy, że „zużywa więcej lalala”, ale nigdy nie porównujemy się z rzeczywistością: jak jest gorąco, bez klimatyzacji, to jeździmy z szeroko otwartymi oknami.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 23/09/05, 21:02

Myślę, że bardziej interesujące jest branie z drugiej ręki, ponieważ nie ma już żadnych zanieczyszczeń budowlanych, a jeśli samochód nie jest już używany, jest złomowany i zanieczyszcza do zniszczenia. Zwłaszcza, że ​​stary samochód nie zużywa więcej niż nowy, jak wspomniano powyżej.

Gdy jest gorąco zamykam okna i otwieram nawiewy z przodu, nie palę więcej i jest dobrze w środku.
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
DMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/09/05, 15:00




przez DMA » 23/09/05, 21:25

Adrian napisał:Zwłaszcza, że ​​stary samochód nie zużywa więcej niż nowy, jak powiedziano wcześniej.

Tak jest w każdym przypadku: mój ZX 1.8 16v zużywał 1.5l / 100 km więcej niż mój obecny C3: ta sama moc i ta sama waga (i mniejsza aerodynamika).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/09/05, 21:34

Skoda Félicia GLXi 1,3L 68CV, 210.000 km od 1995 r., katalizowana:

Ostatnie zużycie SP98: 6,24 l/100 km.

Właśnie przeszedłem na SP95 i zobaczę jego zużycie.

Jeśli utrzymuje się poniżej 6,5 l/100 km, dolewam acetonu.

A po turbulatorze (muszę go zbudować)...

A kto wie, pantone...

Skoro na ostatnim przeglądzie technicznym (wrzesień 2004) jedyna notatka to "wadliwe mocowanie tablicy rejestracyjnej" (brak jednego nitu), warto, żeby służyła długo.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/09/05, 21:35

powitanie
DMA przepraszam, ale korzystasz z pojazdu najnowszej generacji, dowiedz się, z czego pochodzi katalizator, ile kosztuje produkcja energii w Twoim pojeździe, szkody wyrządzone przez gazy do klimatyzacji najnowszej generacji, ekstrakcja LPG itp.

Ochrona ziemi to problem globalny; możesz zanieczyszczać trochę mniej tam, gdzie jeździsz; ale zanieczyściłeś wiele innych.

jeśli nie chcesz zanieczyszczać środowiska, zacznij od odzyskania złomowanego pojazdu i odrestaurowania go (dużo taniej niż nowego).

Zoptymalizuj to, na przykład pantone + hvb; ale jest inne rozwiązanie.

Wiem, że mój system nie jest zbyt dobry dla bissów, ale pozwala każdemu pojazdowi przejechać 300000 700000 do XNUMX XNUMX km, co pozwala uniknąć produkcji nowych ("normalny" samochód zużywa tyle samo energii podczas jego produkcji, tylko podczas jego użytkowania).
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 15/12/05, 14:38

Bonjour à tous,
Z okazji rządowego „Rendez-Vous Climat”, WWF-France i stowarzyszenie ochrony konsumentów CLCV ogłaszają Topten najbardziej ekologicznych samochodów…
Naprawdę nie wiem, ile to jest warte, ale prawdą jest, że jest to również interesujące dla konsumenta, który nie jest gotowy do naprawy samochodu za pomocą pantone lub HVB, aby wiedzieć, który nowy pojazd zanieczyszcza najmniej, aby kierować się jego wyborem ... to mniejsze zło niż kupno dużego 4x4...

Ranking ten prezentuje bez koncesji, w 6 klasach pojazdów (od małych aut miejskich po osobowe), modele najmniej zanieczyszczające środowisko i emitujące najmniej gazów cieplarnianych na rynku.

Przewodnik zakupowy Topten, zapoczątkowany rok temu wraz z rankingiem energooszczędnych lodówek i zamrażarek, jest odpowiedzią na świadomość Francuzów, jak ważna jest zmiana nawyków konsumpcyjnych dla poszanowania planety. Na przykład 4 na 5 Francuzów jest gotowych kupić mniej zanieczyszczający środowisko i bardziej energooszczędny samochód.
Topten oferuje również bardzo przydatne rekomendacje i informacje, takie jak pełny koszt urządzeń poprzez integrację rachunku za energię lub paliwo w całym okresie ich użytkowania. Krótko mówiąc, wszystkie dane niezbędne konsumentom do uświadomienia sobie ekonomicznych i ekologicznych korzyści płynących z oszczędzania energii.

„Strona Topten, będąca wynikiem bezprecedensowej współpracy między organizacjami ochrony konsumentów i ochrony środowiska, pojawia się we właściwym momencie, w czasie, gdy ceny ropy gwałtownie rosną, obciążając domowe budżety, a negatywny wpływ transportu drogowego już nie trzeba wykazać” — wyjaśnia Dorothée Quickert-Menzel z CLCV.

„Jeśli chodzi o globalne ocieplenie, sektor transportu nie jest dobrym uczniem. To prawda, że ​​rząd wprowadzi etykietę CO2 dla samochodów, ale nasz przewodnik idzie dalej, angażując konsumentów i zachęcając producentów do lepszych działań” – dodaje Edouard Toulouse, odpowiedzialny za zmiany klimatu w WWF-France.

Inne kategorie produktów będą stopniowo dodawane do Topten, aby stał się niezbędnym punktem odniesienia pod względem „akcji konsumpcyjnych”.


RANKING TOPTEN

@ wkrótce

: Wink:
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153