Cleanova, pomoc elektryczna i termiczna: bojkotowany!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Cleanova, pomoc elektryczna i termiczna: bojkotowany!




przez Christophe » 21/10/08, 17:00

Doskonały wywiad z Serge Dassault na temat zachowania producentów samochodów w stosunku do samochodu elektrycznego, który jest teraz realny:

https://www.econologie.com/cleanova-de-d ... -3962.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 10 / 08, 11: 09, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/10/08, 22:56

Rzeczywiście, widziałem też zeszłej nocy.
Akumulator jest wart 8000 €, ale jeśli technologia opracowana przez Dassault jest skuteczna, to nie jest zawyżona.
Ponadto, ile może być wart układ napędowy samochodu (silnik + skrzynia)? 2000 €? 3000 €?
Nie wspominając już o tym, że podczas użytkowania znajdujemy się na oszczędności paliwa.
Ich Cleanova ma przedłużacz zasięgu z generatorem pokładowym i 20 l paliwa.

W przeciwnym razie opracowali technologię i teraz czekają, aż producent powie „OK, jestem zainteresowany, chodźmy”.
Ale to prawda, że ​​niektórzy bardziej entuzjastycznie podchodzą do podejmowania ryzyka na giełdzie niż do przygód technologicznych…
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/10/08, 07:52

Silniki 2L hdi/cdi były droższe (przynajmniej w momencie ich wprowadzenia na rynek): kosztowały od 5 do 6000 €. W końcu zależy to od tego, czy mówimy o cenie kosztu, czy o wartości rynkowej. Zawsze słyszałem, że w przemyśle motoryzacyjnym istnieje współczynnik równy 6 między ceną sprzedaży z VAT a kosztem własnym.

W przeciwnym razie podoba mi się zdanie, które mówi:

Kiedy kupujesz samochód termiczny, nie kupujesz zbiornika paliwa, który jest z nim związany…


Jeśli dobrze zrozumiałem, mówi on o koszcie samochodu (standard) około 8000 € (mniej skomplikowany niż samochód termiczny) i 1000 do 1100 € za roczny wynajem (budżet na 700 do 800 litrów paliwa).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16318
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5297




przez Remundo » 22/10/08, 09:57

Cześć wszystkim,

Firma Dassault znana jest z tego, że nie przebiera w słowach i od razu przechodzi do konkretów.

Technologia Cleanova jest bardziej niż istotna z każdego punktu widzenia. Jest również opracowany, w każdym razie o wiele bardziej niezawodny niż pierwsze wysokociśnieniowe wtryski bezpośrednie, które mimo to zostały wprowadzone na rynek bez wielu środków ostrożności.

Ale wybaczmy Dassaultowi, że nie chciał budować montowni, kiedy we Francji są już gotowe (Flins, Sandouvilles, Sochaux...

Wybacz też producentom, że nie rozumieją, jak ważne jest tworzenie seryjnych partnerstw hybrydowych, ponieważ są zbyt zajęci kalkulowaniem swoich planów socjalnych, by przenieść się do krajów Europy Wschodniej.

I wybaczcie naszym rządzącym, że każdego ranka znajdowali 100 miliardów euro dla banków i zaledwie kilkadziesiąt milionów na dotowanie czystego transportu.

Wybacz, wybacz... :P
0 x
Obraz
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 22/10/08, 10:05

Tak, Christophe, nie kupujesz zbiornika z nowym samochodem, ale odroczony wydatek nadal jest wydatkiem.

Obecnie, biorąc pod uwagę dane, którymi dysponujemy, należy jeszcze wykazać interes gospodarczy.

150 km autonomii, 1000 cykli (gwarantowane dla przeciętnego użytkownika), to bateria na 150.000 XNUMX km, co nie wydaje się złe...

8.000 5,33 € akumulatora, co daje nam 100 € na 1 km, do tego doliczmy 1,4 € prądu, czyli przy paliwie za 4,5 € za litr ekwiwalentne spalanie 100 l/XNUMX, czyli tyle, ile taki samochód miałby zrobić z silnikiem spalinowym. Zrobiłby nawet o wiele mniej, gdyby był prowadzony w „stylu elektrycznym” (ćwiczyłem!)
Nie ma w co strzelać z armaty...

8.000 XNUMX € to taka kwota, rzucona w powietrze, ale która prawdopodobnie spełni się na starcie i zapobiegnie „publicznemu” wprowadzeniu. Zniewolone floty będą z definicji prowadzone przez ludzi, którzy mają narzuconą aurę i którzy nie będą mieli żadnej szczególnej motywacji. Trzeba zobaczyć jak spisali się przy pierwszych próbach.... Dobry wynik nie jest gwarantowany.

Zwłaszcza, żepomijamy w milczeniu fakt, że dokonuje się porównania między produktem nadmiernie opodatkowanym a innym, który nim nie jest. W tym obliczeniu do rozwiązania elektrycznego należy doliczyć podatki, bo i tak zapłaci za nie konsument.

Jesteśmy zatem bardzo daleko od znaku, aby mówić o sektorze, który działa, a postęp, jaki pozostaje do zrobienia w zakresie baterii, pozostanie na pierwszych stronach gazet przez bardzo długi czas.

Mógłbym dodać, ryzykując, że wzięto by mnie za monomaniaka (!), który jeśli samochód elektryczny ma spalić połowę energii, to wszystko dzielimy przez 2, w tym i przede wszystkim cenę akumulatora, a tam mamy bardziej przystępną i użyteczną ofertę dotyczącą kwestii energetycznych.
Ten sam wynik uzyskalibyśmy z innym silnikiem, ale ostatecznie, jeśli konieczne jest przejście przez elektrykę, aby zaakceptować redukcję, dlaczego nie.
Amerykanie kupili PRIUS-y, a nie 308 czy C4, które równie dobrze nadawałyby się jako zamiennik ich HUMMERÓW i kosztowałyby ich mniej, więc…

Właśnie z tych powodów powiedziałem, że zaczynanie od konwencjonalnego ciała to zbyt wiele i że niewysłowiony Serge pędzi w ślepy zaułek… oczywiście naddźwiękowy! Kiedy masz środki, po co się męczyć!

Nie mogę się doczekać tego samochodu elektrycznego o spalaniu 1,5 - 2 l/100 (w ekwiwalencie energetycznym), bo wtedy naprawdę mógłbym rozważyć produkcję faktycznie mój obecny .... unikanie „zajęcia się” zużyciem energii pierwotnej. To nie da mi gwarancji, że nie zostanę opodatkowany...
Rozmawiam dziś po południu o mikro-CHP z oświeconym inżynierem ciepłownictwa....
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/10/08, 10:09

Ben Serge Dassault nie mówił o 8000 € za zestaw akumulatorów, ale o 8000 € za „pusty” samochód io 1100 € / rok wynajmu akumulatora…
0 x
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 22/10/08, 11:00

Mój drogi Christophe, dziękuję za ponowne wysłuchanie pięknego Serge'a (od 5 min i 30 s).
Mówi o wynajmie i dalej mówi, że seryjnie bateria będzie kosztować od 4 do 5.000 €, a obecnie od 7 do 8.000 €. Kiedy sprzedawca mówi ci od 7 do 8.000 XNUMX, wiesz, po której stronie zakresu się skończy....

Ale wróćmy do wypożyczenia, o którym dobrze zrobiłeś, że mi przypomniałeś, bo to uniemożliwia mi poczynienie założeń korzystnych dla rozwiązania elektrycznego.
Nasz krajowy Serge mówi nam o 1100 € rocznie za 15.000 7,33 km, czyli 100 € za 2 km; tj. XNUMX € więcej niż w moich obliczeniach (dobrowolnie korzystne dla energii elektrycznej) ....

Zajebisty kalkulator!!!!
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/10/08, 11:09

Cóż, właśnie przesłuchałem ponownie przed wysłaniem!

Dassault nie jest jasne...(już trudno to zrozumieć!)

Myślę, że odkąd mówi o cenach baterii ORAZ wynajmie, to jest system mieszany: kupno-wynajem: kupujesz samochód (podstawę na akumulatory) i wypożyczasz akumulatory (które się zużywają). Więc jeśli technologia się poprawi, możesz ulepszyć baterie! Genialny w rzeczywistości jako koncepcja!

Bo ostatecznie samochód elektryczny, poza akumulatorami, jest prawie niezniszczalny!

Być może właśnie to wyjaśnia bojkot producentów. Ich celem jest nadal sprzedaż nowych samochodów... ale często zmieniamy samochody pkoi? Bo silnik jest HS albo nie przechodzi już kontroli technicznej!

Upowszechnienie samochodu elektrycznego oznaczałoby zatem znaczny niedobór dla „sprzedawców” samochodów. Wpisałem " " bo w sprzedawcach mam na myśli cały łańcuch przed klientem ale i tych którzy żyją z utrzymania! (bardzo ograniczone w przypadku pojazdów elektrycznych)
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 22/10/08, 13:06

Christophe napisał:Genialny w rzeczywistości jako koncepcja!

Nie pamiętam gdzie (wydaje mi się pakt ekologiczny Nicolasa Hulota), ale czytam propozycję zmierzającą w kierunku zrównoważonego rozwoju, która polegała na zastąpieniu własności dóbr inwestycyjnych wynajmem:
- Dlatego produkty muszą być zaprojektowane tak, aby były zrównoważone
- Najemca nie będzie już zarządzał awariami, recyklingiem itp.
- Pozwoli to uniknąć niekontrolowanego usuwania
- Nie ma problemu spekulacji finansowych, nadmiernego zadłużenia (w najgorszym przypadku, jeśli dana osoba weźmie zbyt dużo umowy najmu, prędzej czy później sprzęt zostanie mu odebrany z powodu braku możliwości spłaty wszystkich rat).

Trzeba jednak zmienić mentalność: Francuzi lubią posiadać ... to nie jest wygrana!
0 x
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 22/10/08, 14:18

Tak, masz rację Christophe, nasz producent samolotów nie jest jasny. Nie jest jasne jak ktoś mamrocze wyznanie, czyli ekonomiczny impas swojego rozwiązania (nie mówiąc już o impasie środowiskowym).

Ponownie dobrze słuchałem, dobrze mówi, co przepisałem .....
Właściwie w jego przypadku łatwiej jest zrzucić winę na tradycyjnych producentów, wcielając się w rolę niezrozumianego geniusza.

Całkowicie zgadzam się z Korben Dallas w odniesieniu do przejścia z własności dobra na wyłączną przyjemność z jego używania (to, co obecnie nazywamy najmem). Jest to jeden z głównych sposobów zmniejszenia ilości produktów, a tym samym śladu środowiskowego.
Oczywiście twórcy wspomnianych produktów mogą uznać pigułkę za gorzką, co jest zrozumiałe. Albo mają realną świadomość przyszłości i mutują w kierunku produktów zgodnych z nowym ładem energetycznym, albo kurczowo trzymają się gałęzi, które im się nie przydadzą, bo są zgniłe......

Nie możemy się bać zacofanej mentalności Francuzów, nie są oni głupsi od innych. Kiedy oferuje się im coś, co działa, wskakują na to (Vélib) lub w to (tramwaje w dużych miastach).

Jak samochód pana Dassault nie działa, będą go dąsać......
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80