Paliwa Excellium testy porównawcze i Ostateczny

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Paliwa Excellium testy porównawcze i Ostateczny




przez Christophe » 28/12/07, 17:16

Czy opracowywane przez koncerny naftowe paliwa nowej generacji są rzeczywiście oszczędne pod względem zużycia w porównaniu do „klasycznych” paliw SP95 czy SP98?

Ten temat będzie miał na celu omówienie i porównanie wyników między nami.

Aby rozpocząć mały link „prezentacja”: http://www.caradisiac.com/php/essai_tun ... ration.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/12/07, 17:30

Cóż, doświadczenie BP jest niezłym protokołem porównawczym, skutecznie poza zasięgiem pierwszego przybysza i rzeczywiście wydaje się prawdopodobne, że zmiana sposobu przygotowania paliwa mogłaby prowadzić do lepszych wyników.

To powiedziawszy: niektórzy mechanicy, bez interesów finansowych w wielkim przemyśle naftowym, twierdzą, że smarowność tych paliw jest mniejsza. W cenie, w której obecne silniki są ....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/12/07, 17:41

dziękuję Christophe

to już jest ciekawe

Ale w takim razie, z czego są zrobione te dodatki?
Dokładnie, właśnie zmieniłem mojego Espace3 2.0 16v na Espace4 2.2DCI do którego właśnie dodałem dawkę metalu 5 w oleju i środek do czyszczenia wtrysków w paliwie, oprócz 2 pełnych (tak już) od BP Ultimate

Na razie zrobiłem 1 przejażdżkę w obie strony w Gers 1400 km i moje zweryfikowane średnie spalanie to 8.2 l/100 na 1800 km efektywne głównie na autostradzie. (masa pojazdu 1800kg, buczenie)


W skrócie, zgodnie z powyższym linkiem, te paliwa mają dodatki odpowiedzialne za utrzymanie silników w czystości, a co za tym idzie również utrzymanie zużycia, ale nie zmniejszanie ich, jeśli silnik jest czysty.

Dobra, skończyłem
Proponuję, aby kilku ekonomistów posiadających diesle, których bieżące zużycie kontrolują „klasycznymi” paliwami, poświęciło się trochę i sprawdziło czy po 4-5 tankowaniach rzeczywiście następuje spadek spalania

Następny?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/12/07, 17:44

Czy te dodatki są znanymi zanieczyszczeniami?

Czy podgrzanie paliwa może korzystnie wpłynąć na spalanie?


Chodźcie, SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU wszystkim :D

Szampan nie czeka
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/12/07, 18:00

Capt_Maloche napisał:W skrócie, zgodnie z powyższym linkiem, te paliwa mają dodatki odpowiedzialne za utrzymanie silników w czystości, a co za tym idzie również utrzymanie zużycia, ale nie zmniejszanie ich, jeśli silnik jest czysty.


Hej tak i nic ci to nie przypomina?

Tutaj trochę cię odświeżę pamięć

Za „zanieczyszczenie” dodatkami: nie obchodzi nas to, ponieważ mierzymy tylko to, co „chcemy” mierzyć a jeśli istnieje ryzyko, ponieważ choroby przewlekłe rozwijają się latami, nigdy nie zostanie udowodnione, że te dodatki są właśnie przyczyną.

Na przykład (i jest to udowodniony fakt): wśród firm naftowych (operatorów, którzy prowadzą rafinerie przez inżynierów lub akcjonariuszy) jest wiele raków z powodu benzenu… zastępując ołów „ecolo”…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/12/07, 18:06

Oczywiscie to czyszczenie i utrzymywanie silnika w "sprawie" mozna równie dobrze wykonac za pomoca... wody... ale nie jest to tak drogie jak dodatki... i wtedy gdyby dzialalo to byloby wiadome! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/12/07, 18:48

Christophe napisał:Hej tak i nic ci to nie przypomina?

Tutaj trochę cię odświeżę pamięć


MÓWISZ CHARLE!

Spróbuję dowiedzieć się więcej, mam sąsiada, który pracuje w TOTALU : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/12/07, 19:04

Nie, to jest tof !!

Jeśli uda Ci się dobrze sformułować wszystkie dodatki u sąsiada, narysuję Ci moje chapo! Myślę, że jak uda Ci się zdobyć nazwę głównego dodatku to już będzie "ogromna" (jako info).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/12/07, 20:26

zatrzymany, natychmiast wysyłam mu e-mail
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 28/12/07, 21:35

E-mail do sąsiada lub jak wysłać wiadomość elektroniczną przebyć 2000 km zamiast jechać do niego bezpośrednio (jeśli to możliwe w porze aperitifowej) : Mrgreen: ) :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133