Europejski rachunek za zanieczyszczenie pojazdów

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Europejski rachunek za zanieczyszczenie pojazdów




przez SixK » 02/05/07, 15:36

Oto wiadomość, która mnie wkurza! :
http://www.futura-sciences.com/news-pas ... _10710.php

Nie wiem, czy źródło jest wiarygodne, ale brzydzi mnie, że na szczeblu europejskim posłowie kierują się interesami lobby!!!

Reasumując ilość miejsc na pojazdach będzie brana pod uwagę przy obliczaniu zanieczyszczenia!!!
Albo jak sztucznie sprawić, by 7-osobowy minivan był mniej zanieczyszczający środowisko niż mały 2-osobowy samochód miejski, kiedy minivan wypełniony pasażerami stanowi dla mnie marginalny przypadek użycia pojazdu!

Krótko mówiąc, jeśli macie listy posłów europejskich, okażcie swoje oburzenie!

SixK
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 02/05/07, 15:40

Ups, sprostowanie, przeczytałem ponownie newsa, trochę mnie poniosło, na razie nie jest to ustawa europejska, ale życzenie niemieckiego ministra transportu!
Niemniej jednak ta decyzja jest całkowicie pozbawiona sensu! Z wyjątkiem Niemiec, wszyscy pracownicy wspólnie jeżdżą do maksymalnej pojemności swojego pojazdu!

SixK
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119