Bakterie wytwarzające wodór

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Bakterie wytwarzające wodór




przez PITMIX » 05/11/06, 16:22

Cześć
Czy znasz Johna Craiga Ventera?
Ten biolog pracuje nad badaniami bioenergetycznymi. Dokładniej, szuka sposobu na wydobycie wodoru z wody za pomocą bakterii.
Chodzi o to, aby zrobić to, co już zostało zrobione w bioreaktorach, w których bakterie przekształcają 100000 14 ton odpadów organicznych rocznie. Moc bioreaktora wynosi 1 MWh lub 200 tonę odpadów na 320 do 3 mXNUMX biogazu.
Istnieje wiele bakterii zdolnych do tego z wodą wytwarzającą wodór, ale w bardzo złożonych warunkach i w zbyt małych proporcjach (sinice, bakterie fioletowe ...).
Kontynuuje badania w celu znalezienia idealnych bakterii, a nawet jest gotowy do wytworzenia go od zera, jeśli to konieczne.
Aby to zrobić, sekwencjonuje genomy wszystkich bakterii, które znajduje w próbkach wody pobranych z wody Morza Sargasso (trójkąt Bermudzki).
Jego jedyną ambicją jest uratowanie świata, jest szalonym naukowcem, ale wybaczamy mu : Chichot:
0 x
jlvx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 13/05/06, 19:01




przez jlvx » 05/11/06, 18:31

W końcu istnieją już bakterie, które wytwarzają wszystkie elementy biodiesla, eksperyment przeprowadzony przez uniwersytet w Münster, dlaczego nie tę samą zasadę wydobywania H2 z wody?

Ciąg dalszy nastąpi ... :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/11/06, 20:25

Na razie nie jest jeszcze wygrany, ale jeśli słynnym syntetycznym bakteriom uda się wyprodukować wodór w takich samych proporcjach jak te, które produkują metan, świat zostanie uratowany : Chichot: i John Craig Venter, zbawca świata : Chichot: : Chichot:
Uwierzyłbyś w scenariusz z hollywoodzkiej produkcji.
To jednak nie jest film.
Pewien Steven van Ginckel hodował nawet bakterie glebowe, które wcześniej wybrał ze względu na ich właściwości produkcji wodoru.
Bakterie te hodowano w środowisku kwaśnym (ph.5,5), aby zapobiec rozwojowi innych bakterii.
Pod koniec dnia te bakterie zasilające skrobię wypełniły objętość komory fermentacyjnej 60% wodorem i 40% CO2.
Mówię wam, że Dolareane, który toczy się ze skórkami bananów i innymi odpadami organicznymi, będzie istniał pewnego dnia :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 05/11/06, 20:42

Nie wiem, czy chodzi o cyjanobacterium "chlamydomonas", która w rzeczywistości jest algą, ale ta ostatnia nadal ma niską wydajność produkcji H2 ...

Z tego, co usłyszałem, naukowcy mają nadzieję na glony GMO, aby zwiększyć ten plon ...

ps: czy masz link, aby dowiedzieć się więcej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/11/06, 21:16

PITMIX napisał:Mówię wam, że Dolareane, który toczy się ze skórkami bananów i innymi odpadami organicznymi, będzie istniał pewnego dnia :P


DELOREANE umieszcza przyczepę z gazyfikatorem, który toczy się we włosach ze skórkami bananów (v6 GRP paliwo całego jedzenia) : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/11/06, 21:41

Craig Venter to wciąż ktoś, kto chce najpierw zarobić pieniądze!
Kiedy istniała słynna „rasa genomowa”, która sekwencjonowała ludzki genom, ten dżentelmen chciał przede wszystkim opatentować ludzkie geny za pieniądze ...

http://www.humanite.presse.fr/journal/2 ... -27-227633

I bardziej ogólnie: badania gougueule...


Więc po stronie „dobroczyńcy ludzkości” mam mały problem ... :zmarszczyć brwi:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 05/11/06, 22:46

Arf Bucheron ... +1, a następnie ...

Zastanawiam się, czy jestem jedynym, który o nim słyszał? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/11/06, 08:00

W każdym razie, poza badaniami, zawsze potrzebujesz pieniędzy, aby załatwić sprawy ...
Ale jeśli w tym czasie szukał pieniędzy na finansowanie tych badań, to ...
Czytałem to w S&V z 2003 roku.
Tak, wszystkie bakterie wytwarzające wodór mają niską wydajność. Co ciekawe, wytwarzają wodór z wody i światła, dla większości z nich nic więcej. Rzeczywiście ten człowiek i wielu innych usiłuje zsekwencjonować genomy milionów bakterii wytwarzających wodór, aby stworzyć syntezę, która mogłaby przetrwać tylko w bioreaktorze.
Będzie to zatem bakteria transgeniczna, ponieważ DNA będzie kompilacją najbardziej dochodowych genów i złożoną ze specjalnych opcji na żądanie.
Sekwencjonują genomy tysięcy od prawie 15 lat. Prace są dalekie od ukończenia, ponieważ 1 ml wody morskiej zawiera prawie milion bakterii.
Ostatnio edytowane przez PITMIX 06 / 11 / 06, 13: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 06/11/06, 08:22

PITMIX napisał:Tak, wszystkie bakterie wytwarzające wodór mają niską wydajność. Co ciekawe, wytwarzają wodór z wody i światła, dla większości z nich nic więcej.


Pracowałem w akwakulturze mikroalg (spirulina, porfiryd, pheodactylum ...) i mogę powiedzieć, że podłoże hodowlane musi być bardzo dokładnie monitorowane ...

Więc powiedzieć „nic więcej” to trochę przyspieszyć pracę: wodorowęglany, azotany i fosforany są szeroko stosowane w pożywce… przynajmniej w przypadku 3 wyżej wymienionych gatunków… Co to jest chlamydomonas, które mam nigdy go nie uprawiałem, więc nie wiem dokładnie, ale myślę, że nie może być inaczej.

To właśnie fakt i konieczność ciągłego monitorowania pożywki sprawia, że ​​mikroalgi są bardzo drogie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/11/06, 13:42

Nie jestem biologiem, biorę tylko informacje, które mam przed sobą:
Źródło energii ===> Mikroorganizm

Woda i światło ===> mikroalgi (chlamydomony, scenedesmus ...)
cyjanobakterie wiążące azot (Anabeana, Noctoc ...), cyjanobakterie nietrwałe (Synechocystis, Synechococcus ...)

Lekkie + węglowodany lub kwasy organiczne ===> Purpurowe bakterie (Rhodobacter, Rhodopseudomonas)


Węglowodany, kwasy organiczne ===> większość bakterii fotosyntetycznych produkujących H2, Surowe bakterie beztlenowe (Clostridium ...) Fakultatywne bakterie beztlenowe (enterobacter ...) bakterie hipertermofilne (pyrococcus, thermotoga ...)


Węglowodany, kwasy organiczne, tlenek węgla (CO) ===> Różne rodzaje bakterii beztlenowych

Przemówi do ciebie bardziej niż do mnie, ale rozumiem w tej tabeli, że bakterie wytwarzają wodór w obecności światła, wody, węglowodanów, CO itp.
Myślę, że potrzebują bardzo surowych warunków do przeżycia, a na pewno innego jedzenia.
Niektóre wytwarzają H2 nawet w obecności powietrza, inne pod nieobecność O2, niektórym udaje się go wytwarzać pod nieobecność światła i O2 lub w temperaturach dochodzących do 95 ° C itp.
Produkcja wodoru nie zawsze jest wydajna, a czasem bardzo krótka.

Rzeczywiście, natura nie stworzyła jeszcze idealnych bakterii wytwarzających H2, ale Craig nad tym pracuje. Może istnieje i jeszcze go nie odkryliśmy.

Informacje dla drwal Craig Venter zainwestował 100 milionów dolarów w swoje badania. Możliwe, że pieniądze nie spadły z nieba. Nie twierdzę, że jest zaufanym facetem, ale po prostu doceniam jego badania.

Może jeśli stworzy doskonałe bakterie, stanie się Królem wodoru, nowym emirem ...

Na pewno będzie dziś cały przemysł tak gigantyczny jak przemysł benzynowy ... ale szczerze mówiąc wolę zapłacić 1 milion 3 bio-wodoru dla tego Amerykanina, niż 1 litr oleju dla jego kuzyna Busha.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : rpsantina i goście 211