Audi, olej napędowy, godziny 24 Le Mans i reklama ...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Podania
x 17

Audi, olej napędowy, godziny 24 Le Mans i reklama ...




przez Podania » 18/06/06, 21:32

Wydaje się, że Audi wygrało 24-godzinny wyścig Le Mans z pojazdami na olej opałowy… kolejny argument, który zostanie wykorzystany przez reklamodawców, aby sprzedawać swoje gazouty Francuzom :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28

Re: Audi, diesel, 24 godziny Le Mans i reklama ...




przez professeur31 » 18/06/06, 22:02

Benoit- napisał:Wydaje się, że Audi wygrało 24-godzinny wyścig Le Mans z pojazdami na olej opałowy… kolejny argument, który zostanie wykorzystany przez reklamodawców, aby sprzedawać swoje gazouty Francuzom :(


Zgadza się, Audi wygrało 24-godzinny wyścig Le Mans z silnikiem Diesla i myślę, że to bardzo dobry wynik, który pokazuje potencjał tego typu silnika.
Więc to jest pierwsze.
Peugeot wystartuje w przyszłym roku w Le Mans modelem 908 wyposażonym w silnik V12 HDI z DPF.
Myślę, że inicjatywa jest dobra i idzie w dobrym kierunku.
Oczywiste jest, że zwycięstwo AUDI wzmacnia wizerunek producenta, ale to przede wszystkim do krajów słabo dieslowskich jest adresowany przekaz.
Konkurencja zawsze była ważnym nośnikiem sprzedaży i producenci popełniliby błąd, pozbawiając się jej!

Bonne soirée.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 18/06/06, 22:17

Diesel tak, ale pod jednym warunkiem: FAP!
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Audi, olej napędowy, godziny 24 Le Mans i reklama ...




przez Denis » 18/06/06, 23:39

bo DPF jest ekologiczny :: :: słyszeliśmy już, że w przypadku katalizatorów: wielkie oszustwo gospodarcze, a za kilka lat naprawdę zauważymy to znacznie gorsze zanieczyszczenie!!!

Azbest był sto lat temu ogromnym postępem; podobnie jak wełna szklana, która była zakazana przez kilka lat w kilku krajach, André potwierdzi, myślę : Mrgreen:
takich niespodzianek będzie więcej!
Pod tym względem wełna mineralna jest mniej drażniąca, ale włókna zasadzone w pęcherzykach płucnych znikają po roku, w porównaniu do 1 miesiąca w przypadku wełny szklanej. ::
ponieważ cząstki katalizowanego dymu docierają znacznie dalej niż ściany płuc, według znanego epidemiologa, zamiast raka płuc wygrała białaczka (rak krwi): to piękny postęp!!! : Evil: ;wtedy FAP czy nie FAP.....
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 19/06/06, 06:09

Bahh, tymczasem cieszę się, że istnieją katalizatory, różnica jest odczuwalna na wylocie z garnka.

Teraz, kiedy widzę wszystkie pojazdy z silnikiem Diesla w ruchu w naszym kraju, mówię sobie, że gdyby wszystkie były FAP, mniej wdychalibyśmy brudu w naszych miastach.

Nie twierdzę, że DPF to cud techniki, ale jak sobie radzisz z tymi wszystkimi dieslami w naturze?

Myślę, że mniej gorzej jest filtrować na wylocie spalin niż filtrować przy wejściu do naszych dróg oddechowych, jak to robią ludzie w niektórych dużych zanieczyszczonych metropoliach świata, prawda?

Spośród wszystkich paliw kopalnych między LPG, benzyną i olejem napędowym, to ten ostatni stwarza najwięcej problemów (nie mówię o CO2, gazie, który nie powoduje problemów z oddychaniem w miastach).
Więc czekając na znalezienie czystszych paliw, pilnie trzeba FAP'erować te diesle m.... ;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 19/06/06, 06:27

Cieszę się z tego wyniku w Le Mans, który pokazuje sportowy potencjał diesli, które przez bardzo długi czas były wybierane po prostu ze względu na ich trzeźwość (w związku z tym, czy uważa Pan, że możliwe jest określenie zużycia w ciągu 24 godzin tych silniki wysokoprężne / esencja silników konkurencji?)

Benoit- napisał:Diesel tak, ale pod jednym warunkiem: FAP! + Ba, tymczasem cieszę się, że istnieją katalizatory, różnicę czuć na wylocie z garnka.


To prawda, wcześniej śmierdziało niespaloną materią i dymiło na czarno, wszyscy to widzieli. Teraz śmierdzi chlorem (albo ozonem???) i nikt nic nie widzi ani nawet nie czuje (oprócz mnie??)...cf: https://www.econologie.com/filtre-a-part ... s-406.html

Nie wspominając już o tlenkach metali ciężkich i ich nieskuteczności w niskich temperaturach (czyli przez ponad 50% podróży miejskich). Catas są montowane od 20 lat i to nie zapobiega prawie 10 000 zgonów rocznie z powodu zanieczyszczenia dróg we Francji... Przepraszam Benoit, ale twoje zaufanie do catas jest z pewnością przesadzone. Liczby i dokładny artykuł tutaj: https://www.econologie.com/les-morts-de- ... -2948.html (powiecie mi: bez katamaranu może być gorzej...)

Toksyczność drobnych cząstek z filtrów DPF jest być może znacznie gorsza, ponieważ to zanieczyszczenie jest dokładnie niewidoczne... https://www.econologie.com/toxicite-resp ... -2476.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 01 / 11, 15: 28, 2 edytowany raz.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 19/06/06, 06:42

W silnikach benzynowych katalizator jest całkowicie pozbawiony zapachu. Z drugiej strony w przypadku diesli (znowu!) to już inna historia :)

Ok, więc usuniemy wszystkie katalizatory? Jakie inne rozwiązanie, które jest łatwe do wdrożenia dla wszystkich, jest dostępne jako zamiennik?

Nie mam ślepej wiary w doniczki dla kotów, ale znowu z nimi jest mniej źle.

Drobne cząstki istnieją również bez filtra DPF. Po raz kolejny, czekając na idealne rozwiązanie, wcielmy w życie dostępne technologie, które już teraz pozwalają w ogromnym stopniu zredukować miejskie zanieczyszczenia (nie mówię już o CO2).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 19/06/06, 09:25

Benoit- napisał:W silnikach benzynowych katalizator jest całkowicie pozbawiony zapachu. Z drugiej strony w przypadku diesli (znowu!) to już inna historia :)


Benzyna: bardzo gorąco, tak, rzeczywiście!
Diesel: cóż, nie jestem jedynym, który zauważył ten zapach „chloru”! :)


Benoit- napisał:Ok, więc usuniemy wszystkie katalizatory? Jakie inne rozwiązanie, które jest łatwe do wdrożenia dla wszystkich, jest dostępne jako zamiennik? Nie mam ślepej wiary w doniczki dla kotów, ale znowu z nimi jest mniej źle.


Cóż, reforma pokładowa, nie? (jak 100% pantone)

Na gorsze nie wiem... i nikt nigdy się nie dowie... chyba że porównasz z liczbami zgonów spowodowanych zanieczyszczeniami w latach 70. (skorygowanymi o wzrost ruchu)... Nadal musisz znaleźć te liczby (jeśli przeprowadzono badania w tym czasie, w co wątpię) ...

Benoit- napisał:Drobne cząstki istnieją również bez filtra DPF. Po raz kolejny, czekając na idealne rozwiązanie, wcielmy w życie dostępne technologie, które już teraz pozwalają w ogromnym stopniu zredukować miejskie zanieczyszczenia (nie mówię już o CO2).


"Włóżmy?" Nie uważam się za „rzemieślnika” rozwiązań technologicznych wprowadzanych przez producentów i wytwórców i generalnie konsument nie ma dużego wyboru co do wdrażania rozwiązań...

ps: drobne cząstki z pewnością istnieją, ale mogą być w mniejszych proporcjach w porównaniu z gazami FAP…
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Audi, olej napędowy, godziny 24 Le Mans i reklama ...




przez Denis » 19/06/06, 14:56

Przepraszam, całkowicie się nie zgadzam!! pozwól mi wyjaśnić:
kiedy przejeżdżasz przez autostradę, aby przejść przez nią, na wsi, nagle, gdy jesteś na moście, strasznie śmierdzi! !
dziwny, chemiczny zapach. I nie jesteśmy w obecności zimnego samochodu; po: benzyna czy olej napędowy? Myślałem, że to esencje, ponieważ od początku esencji cata; a zapach diesli do tej pory był łatwo rozpoznawalny :zmarszczyć brwi:
Myślę, że to benzyna, która śmierdzi zimnym dymem z płonącego plastiku (zapach następnego dnia ognia, jeśli pogoda nie jest przewiewna)
Najlepiej wszystko spalić, zamiast filtrować niespalone, dopingiem wodnym!! :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083

Re: Audi, diesel, 24 godziny Le Mans i reklama ...




przez Christophe » 19/06/06, 15:20

Denis napisał: Najlepiej wszystko spalić, zamiast filtrować niespalone, dopingiem wodnym!! :D


Oczywiście masz 200% racji i to jest rodzaj wiadomości, którą próbuję przekazać przez econo od kilku lat… ale idź i powiedz to do BE naszych drogich producentów krajowych… Oni mają swoje idee, programy badawcze, politykę i interesy do obrony (patrz interesy innych). Wszystko z "napiwkiem" arogancji w stosunku do małych firm, a jeszcze bardziej w stosunku do osób fizycznych (film na ten temat jest w przygotowaniu na stronę)...wreszcie ze wszystkim co nie jest ich "kastą"...

Krótko mówiąc, to pieniądze (poprzez zużycie paliwa lub silnika) chcą zarabiać iw żadnym wypadku nie znajdować i stosować najbardziej ekologicznych rozwiązań technologicznych… W razie potrzeby te wartości można zastosować w ich dziale marketingu, ale rzadko gdzie indziej...
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182