Artykuł redakcyjny o LPG w Auto Plus

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
alhopiteau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 24/01/10, 23:32

Artykuł redakcyjny o LPG w Auto Plus




przez alhopiteau » 12/12/15, 14:28

Witam wszystkich!

Wczoraj przeglądając niedawno kupiony magazyn Auto Plus natknąłem się na stronie 5 na wstępniak Pierre'a Taylora zatytułowany "Et le GPL, b.....!"

Dziennikarz zwraca uwagę, że LPG nie pojawia się w żadnych wiadomościach podczas słynnego COP21, że producentów oferujących samochody na LPG można policzyć na palcach jednej ręki, a ulg podatkowych nie ma.

W dalszej części artykułu jest napisane: „przy identycznych silnikach LPG wytwarza prawie 20% mniej CO2 niż benzyna” oraz że „LPG pozostaje znacznie poniżej progów Euro 6 dla cząstek stałych (10 razy mniej) i NO2 (3 razy mniej!)”

Auto przerobione na LPG użytkuję od prawie 3 lat, często jeżdżę forum http://gpl.forumeurs.fr/ który jest francuskojęzycznym punktem odniesienia dla użytkowników paliwa LPG.

Właśnie stworzyłem grupę na Facebooku, aby promować to niesprawiedliwie marginalizowane paliwo we Francji, podczas gdy jest ono bardzo obecne wśród naszych włoskich, belgijskich sąsiadów i trochę dalej w Polsce.

Oto adres URL tej grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1697651200448425/

Dziękuję wszystkim za uwagę i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/12/15, 14:48

Mam dwa. Jeden na 7 lub 8 lat, drugi na 5. Więc nie jestem przeciw!

Jednak co najmniej jedno z „zanieczyszczeń” (przestudiowałem to dokładnie w tamtym czasie i od tego czasu trochę o tym zapomniałem!) jest wyższe niż benzyna. Ukrywanie tego byłoby nieuczciwością!

I pytanie CO², czy to pewne, że jest znacznie mniej niż Diesel ???

Ale przede wszystkim: rozwiązania nie można uogólniać! LPG jest „produktem ubocznym” destylacji ropy naftowej i można go wyprodukować tylko w „pewnej ilości”. Dość ograniczone.

Więc to nie jest „TO” rozwiązanie.

To tylko nisza, dla „pewnej liczby”…

Kto prawdopodobnie mógłby awansować trochę bardziej. Ale i tam, bądźmy szczerzy: pozostaje znacznie mniej opodatkowane. Nadal tankuję za 25 euro. Kto może powiedzieć to samo? Korzystając z dróg jak inni!

Ale logiczne, że na COP21 nie wspominamy o takich drobiazgach, jak ważna jest „masa” [CO², węgiel, odnawialne źródła energii,…]… Kwestia globalnego ocieplenia, kilka % mniej CO², to nie jest „przerwa”.

Dotyczy to bardziej premiera i zdrowia publicznego, ale nie był to temat COP21. Już i tak było wystarczająco skomplikowane!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203