Skrawki do recyklingu przez tunele ssące?

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Mattgogo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/02/09, 13:04

Skrawki do recyklingu przez tunele ssące?




przez Mattgogo » 27/02/09, 13:16

nowa koncepcja usuwania odpadów w podziemnej sieci rurociągów. nie ma już potrzeby śmieciarek. niestety są wysokie koszty energii i euro.

Ale uważam to za bardzo interesujące i chciałbym mieć taki system zbierania odpadów.

Dzięki takiemu systemowi moglibyśmy sortować odpady, aby łatwiej je poddawać recyklingowi. Upadek na plastik; jeden do szkła i tak dalej.

Byłoby to więc łatwe, nie byłoby już wymówki, aby nie poddawać recyklingowi!

Więcej informacji:
http://www.developpementdurable.com/technologie/2009/02/A1001/la-collecte-des-dechets-par-aspiration-pneumatique-arrive-a-paris.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 27/02/09, 13:36

Myślałem, że jest bardziej rozwinięty niż w kraju nordyckim.

W Paryżu jest zrobione, piwnica jest już przesiąknięta rurami.

Jest to dobre dla nowych dzielnic stworzonych z inteligencją.

Ale szczerze mówiąc, osoba zawsze będzie sortować trzy pojemniki i pójdzie i opróżni je w terminalu 50 m dalej, zamiast zabierać je do kosza. Czy w to wierzysz ? Zwłaszcza jeśli koszt będzie jeszcze droższy niż zwykła kolekcja ...

Wyobraź sobie: zatkana rura i zator w zbiorniku. Ludzie wyrzucają do kosza obok ...

Co daje hałas tych aspiracji? Boję się...

Stacja w odległości 1,8 km. Oznacza to jedną stację na obszarze 3,5 km.
Oznacza to, że w każdej dzielnicy znajduje się stacja odpadów komunalnych ...
Tam mam jeszcze większe wątpliwości ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/02/09, 14:17

Szczerze mówiąc, pachnie zielenią, ten tunel pneumatyczny ... zresztą selektywne sortowanie i recykling nie są synonimami .... Chodzi mi o to, że selektywne sortowanie, jeśli ułatwia recykling, nie gwarantuje tego !!

Znając cenę energii pneumatycznej (nie wspominając o inwestycji), to moim zdaniem nigdy nie jest to opłacalne ekologicznie… Z drugiej strony znowu „dobrze radzi sobie z artykułami w gazetach”. ..

W Holandii istnieją wspólne pojemniki na okręg (około 1 na 200 - 300?). Tak jak we Francji już od dziesięcioleci. Myślę, że to najlepszy kompromis między kosztami inwestycji a wydajnością!

Różnica polega na tym, że dotyczy to wszystkich odpadów (3 lub 4 pojemniki na lokalizację), w tym kompostowania, i że są one głównie zakopywane na jezdni.

Aby je opróżnić, specjalna ciężarówka podnosi wszystko, o czym myślę, i albo dokonuje wymiany kontenera, albo opróżnia go czymś w rodzaju wywrotki.

Widziałem podobny system na niektórych stacjach autostrad we Francji (ale bez sortowania ... oczywiście!). Więc opanowaliśmy technologię ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 02 / 09, 14: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/02/09, 14:25

Ah Ah Ah, spójrz, co znalazłem, szukając zdjęcia tych okolicznych koszów na śmieci:

Obraz

Obraz

Kto znajdzie to, co to jest, wygrywa internetową wycieczkę kulturalną po gospodarce odpadami w Holandii!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 27/02/09, 16:10

: Lol: Łatwe.

To nie jest opłata za przejazd autostradą na monety.

To kosz na śmieci. Aby ludzie mogli wysiadać z samochodów, papierów, paczek papierosów lub puszek.

To dobrze, ale i tak musisz uważać.
Widzę tych, którzy będą próbowali zrobić kosze bez tarzania się na spacerze i którzy nie wrócą, aby odebrać odpady, które nie trafiły w cel ...

Wszystkie formaty:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Blikvanger
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/02/09, 20:37

Mwarf Na pewno oszukiwałeś! Powinienem był zamazać „imię” ... : Mrgreen:

To nie jest dla kierowców, ale dla rowerzystów.

To ścieżka rowerowa, którą widzimy na zdjęciu (jak ta w Strasburgu). Nie ma to nic wspólnego z paryskimi „ścieżkami rowerowymi”: to szczególny sposób na rowery.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

system przenośnika taśmowego




przez oli 80 » 27/02/09, 22:02

dobry wieczór, u nas w Moselle w niecce górniczej mamy system, który pozwalał przenosić piasek lub gruz po pasmach, są to duże gumki, które są uruchamiane silnikami wygląda jak mini tunele, ten sam system służy do podnoszenia węgiel od dołu do dnia na pewnym nachyleniu, ten system mógłby być używany do transportu odpadów do fabryk, ten system taśm jest również używany na polach rolniczych, do przenoszenia ziarna pszenicy lub kukurydzy z silosu w kierunku fabryka młynów
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 52