Nie wyrzucaj konwektorów tosterowych, popraw je !!!!

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Nie wyrzucaj konwektorów tosterowych, popraw je !!!!




przez LOGIC12 » 28/01/08, 12:38

Witam: Konwektory „tostowe” szybko się nagrzewają, ale nie mają bezwładności. Nie szkodząc ich funkcjonowaniu, możemy nadać im bezwładność, której im brakuje: Zobacz link
www.systemed.fr/Forum/forum_posts.asp? TID = 20649 i PN = 5
Sam próbowałem z konwektorami w małym wiejskim domu moich rodziców, wcale nie jest źle. Mamy większy komfort, więc mniej prawdopodobne jest, że popchniemy termostat.
Kiedy je odłączyłem i zdemontowałem, skorzystałem z okazji, aby przedmuchać je sprężarką, aby usunąć kurz.
Mam taki z bocznym wyjściem, jest jeszcze lepszy.
Gorące powietrze wypływa w taki sam sposób, jak przed modyfikacją. Płytka, nie będąc w ogóle w kontakcie z oporem, zajmuje tylko bardzo mało kalorii, tak bardzo, że nie jest wrażliwa, a ściany grzejnika łatwo się nagrzewają 10 minut po wyłączeniu termostatu, co daje bardziej regularne ciepło. To przy zachowaniu prędkości nagrzewania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/01/08, 12:43

Jeśli dobrze rozumiem, to się stanie toster bezwładności ?

Czy może być schemat?
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5




przez LOGIC12 » 28/01/08, 14:53

cześć: Musisz odłączyć, zdemontować grzejnik i otworzyć go. Nie jest to możliwe w przypadku modeli o zaokrąglonych rogach, ale ogólnie w zdecydowanej większości innych.
Kiedy więc grzejnik jest otwarty, widzimy tylną płytę, do której opór utrzymuje się na dole, oraz przednią i boczną płytę w jednym kawałku. Zaznaczamy filcową powierzchnią wewnętrzną, na której możemy naprawić płytki bez utrudniania ponownego montażu, a zwłaszcza bez dotykania oporu lub deflektora.
Następnie tniemy płytki podłogowe (odzyskiwanie). Miałem dość grubą porcelanową kamionkę i przymocowałem ją do określonej powierzchni śrubami z płaskimi łbami z podkładkami i nakrętkami. Jesteśmy więc pewni, że się nie poruszy. i ponownie składamy urządzenie. Oczywiście jest cięższy (wymaga bezwładności). Na zewnątrz widzimy tylko łeb śrub z łbem płaskim. Jeśli urządzenie nie jest przymocowane do ściany, konieczne jest umieszczenie pod nim stóp, ponieważ powietrze musi krążyć. Zatrzymać dla siebie. Nie dawaj lokatorowi, ponieważ chociaż nic nie ryzykuje, ponieważ cyrkulacja powietrza praktycznie nie jest utrudniona, przejście jest bardzo szerokie, jeśli najemca miał problem, nawet jeśli mod nie istnieje bez powodu moglibyśmy mieć problemy.
Osobiście próbowałem tylko z 500 w i 750 watów, jest zadowalający i odbywa się praktycznie bez żadnych kosztów. Prowadziłem je przez długi czas bez problemu. W rzeczywistości jest to bardzo proste, to tylko podwojenie arkuszy, absolutnie nic więcej.
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 19/05/08, 13:26

tulikivi sprzedaje grzejniki elektryczne tego typu. W rzeczywistości grzejnik jest wykonany ze steatytu, przez który przechodzi opór. To nagrzewa się w nocy (poza szczytem), aby gromadzić ciepło i uwalniać je w ciągu dnia. Oczywiście nagrzewa się również w ciągu dnia, ale podobno zamiast ogrzewania 75% czasu jak klasyczny „toster” nagrzewa się tylko 7-8 godzin w ciągu 24 godzin… dzięki doskonałej bezwładności steatytu.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/05/08, 16:24

bezwładność lub brak bezwładności (grzejnika), energia, która musi być zrównoważona w pomieszczeniu, aby wynosiła 19 ° C, jest taka sama. nie zmniejszymy energii zużytej przez umieszczenie grzejnika steatytowego lub przez umieszczenie płytek w standardowym konwektorze (przy okazji bardzo dobry pomysł).
historia mówienia, że ​​jedna pracuje w 75% przypadków, a druga 30% to sprzedaż.
Bezwładność grzejnika jest interesująca dla 2 rzeczy:
1- z bardzo silną bezwładnością można gromadzić energię, gdy jest ona tańsza (poza godzinami szczytu) i przywracać ją, gdy jest droższa. ponadto, kiedy gromadzimy (w nocy), jest to moment, w którym potrzebujemy mniej ciepła.
2 - nawet przy niskiej bezwładności (około 10 minut) zainteresowanie polega na tym, że podgrzana masa nadal promieniuje, gdy termostat wyłączy się do następnej aktywacji.
ciało ludzkie jest wrażliwe na promieniowanie, ale bardzo mało w temperaturze bezwzględnej (tylko na zmiany temperatury)
co oznacza, że ​​gdy konwencjonalny konwektor wyłączy się, promieniowanie ustaje prawie natychmiast i odczuwamy to również natychmiast, gdy temperatura w pomieszczeniu jest taka sama.

aby przekonać się, że twoje ciało zdradza twoje odczucia temperatury, wypróbuj to małe doświadczenie (bardzo dobrze znane)
weź miskę zimnej wody, miskę dość ciepłej wody i miskę ciepłej wody. umieść miskę ciepłej wody między 2 innymi.
zanurz dwa palce wskazujące odpowiednio w misce z ciepłą i zimną wodą. poczekaj 1 minutę.
wyjmij palce wskazujące i zanurz je oba w ciepłej misce. twój mózg odrzuca ten pomysł, ale czujesz, że woda jest zimna na jednym palcu i że jest gorąca na drugim palcu.
Komfort termiczny składa się nie tylko z temperatury, ale również z wielu innych rzeczy, w tym wilgotności, ruchów powietrza, a także w dużej mierze promieniowania.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 19/05/08, 17:48

Dirk Pitt napisał:bezwładność lub brak bezwładności (grzejnika), energia, która musi być zrównoważona w pomieszczeniu, aby wynosiła 19 ° C, jest taka sama. nie zmniejszymy energii zużytej przez umieszczenie grzejnika steatytowego lub przez umieszczenie płytek w standardowym konwektorze (przy okazji bardzo dobry pomysł).
historia mówienia, że ​​jedna pracuje w 75% przypadków, a druga 30% to sprzedaż.


Umieszczasz więc właściwości steatytu na tym samym poziomie co płytka podłogowa !!!

Chodzi o to, aby działać jak najwięcej w godzinach poza szczytem. A twoje płytki ponownie zrównoważą się po 5 minutach, podczas gdy steatite nie !!

Nie jestem tam, by przeprosić, ale dobrze, że twój bricolo jest fajny, ale nie możesz być dumny z tego, że ma taką samą wydajność lub komfort jak steatite.

Zrób masowy piec z kafelków, a nawet z cegły ogniotrwałej, a inny ze steatytu i myślę, że zobaczysz różnicę
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/05/08, 20:21

Po pierwsze, sędziego, nie powiedziałem tego.
Powiedziałem, że steatytowe piece mogą mieć bezwładność kilku godzin, podczas gdy system majsterkowania zaproponowany przez Logic12 musi mieć niską bezwładność (powiedziałem kilkadziesiąt minut)
Powiedziałem również, że zastosowanie nie jest takie samo.
w rzeczywistości, jeśli celem jest kumulacja poza godzinami szczytu, wymaga to dużej bezwładności.
z drugiej strony przy kilkudziesięciu minutach bezwładności może to wystarczyć do skompensowania efektu odcięcia promieniowania na prostych konwektorach.
i utrzymuję, że energia potrzebna do podgrzania powietrza w pomieszczeniu do 19 ° C jest taka sama.

voila, voila ....
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 21/05/08, 20:53

Dirk Pitt napisał:i utrzymuję, że energia potrzebna do podgrzania powietrza w pomieszczeniu do 19 ° C jest taka sama.

voila, voila ....


Zgadzam się : Chichot: z wyjątkiem winy haurtaugrafeuhx : Chichot: : Chichot:

w końcu w połowie się zgadzam, bo zasada nie polega na ogrzewaniu powietrza w pomieszczeniu, bo jest to promieniowanie (jak słońce co !!), więc ogrzewasz tylko to, co „stałe” i nie ogrzewasz powietrza (zasada piec w przeciwieństwie do klasycznego pieca, który ogrzeje powietrze w Twoim pomieszczeniu)

Przepraszam, jeśli mój ton był nieco wyniosły (tak napisano?) W mojej poprzedniej wiadomości, nie był zamierzony !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/05/08, 21:14

: Evil: Połączenie pozaszczytowe jest urządzeniem marketingowym.

Niepokoi mnie to, że sprzedajemy rabaty (ale zapominamy mówić o zawyżeniu abonamentu), aby zachęcić ludzi do konsumpcji większej, a szczególnie gorszej.

1 / Ogrzewanie elektryczne JEST PROWADZONE (100 W zużytych = co najwyżej 90 W ciepła)

2 / Bezwładność jest interesująca tylko wtedy, gdy objętość do ogrzania jest BARDZO DOBRZE IZOLOWANA.

Bezwładność jest interesująca tylko w przypadku ścian tornado ogrzewanych przez słońce lub pieców masowych (typu Tulikivi) bardzo dużych i bardzo drogich ...

Przestańmy dostarczać wodę do młynów sprzedających grzejniki elektryczne. : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 22/05/08, 08:53

Kiedy nie masz wyboru systemu ogrzewania, grzejniki bezwładnościowe są nadal lepsze niż toster ...

Mój partner jest bardzo chłodny ... więc dużo ogrzewamy (jesteśmy centralnym ogrzewaniem gazowym), a we wszystkich pokojach w mieszkaniu jest 21 lub 22 ° C w zimie ... :płakać: :? :|

W przypadku systemu bezwładnościowego promieniowanie byłoby ważniejsze, więc wyobrażam sobie, że obniżę termostat, aby uzyskać równoważne uczucie ...

I właśnie tam są oszczędności, myślę ... obniż termostat, aby poczuć się równo ...

Co o tym sądzisz?

Mam przyjaciela, który sprzedaje grzejniki olejowe, na tej samej zasadzie ...
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59