Kolekcja lamp fluorescencyjnych i specjalnych używanych przez Récylum

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Kolekcja lamp fluorescencyjnych i specjalnych używanych przez Récylum




przez Christophe » 03/09/07, 17:05

Récylum, organizacja odpowiedzialna za zbieranie i recykling lamp, zapewnia użytkownikom system geolokalizacji, który pozwala zlokalizować najbliższy punkt zbiórki:

http://www.recylum.com/quefaire/
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/07, 23:43

Recykling lamp jest dobry, ale najlepiej byłoby ich nie wyrzucać na darmo

tzw. świetlówki energooszczędne lub kompaktowe to zestawienie świetlówki i statecznika elektronicznego

siatkę statecznika elektronicznego kiedy chce i rzucamy lampami których świetlówki i dobre

gdy masz dobry statecznik elektroniczny i nie ma przepięć, ten sam statecznik mógłby zużyć kilka lamp

dlatego świetlówki kompaktowe nie będą ekologiczne, dopóki te 2 elementy nie będą zamienne: jak świetlówki 1.2m lub 0.6m

przodkiem kompaktowej lampy fluorescencyjnej były lampy dulux, które były bardzo wymienne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 12/11/07, 23:49

chatelot16 napisał:przodkiem kompaktowej lampy fluorescencyjnej były lampy dulux, które były bardzo wymienne


Masz na myśli modele G**?

Te nadal istnieją, ale stają się dość rzadkie, a ich rzeczywiste zużycie różni się od podanego: https://www.econologie.com/forums/consommati ... t2125.html

Za twoją uwagę, myślę, że jest to szczególnie konieczne do kupienia wysokiej jakości świetlówki...żarówki w stylu tych oferowanych przez ikeę lub dyskonty (w obu przypadkach można znaleźć paczki po 2 lub 4 żarówki za 5-2 €) smuszą mieć niższą jakość niż żarówki markowe (phillips, megaman, osram...) sprzedano co najmniej 8 € za model „podstawowy”!

Jedyną żarówką, którą spaliliśmy, była żarówka za 1.99 euro, kupiona właśnie po to, by „zobaczyć”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/07, 00:19

dzięki za link

G23 Widziałem je tylko w katalogu: i rozumiem, dlaczego zniknęły: rozrusznik jest zintegrowany z lampą, co zabrania szybkiego uruchamiania stateczników elektronicznych

Widzę problem z robieniem wymiennych świetlówek: jak uniknąć złych mieszanek świetlówek i mniej lub bardziej kompatybilnego balastu

Powtarzam, że mieszanie kilku różnie starzejących się elementów bez możliwości demontażu lub naprawy jest zawsze antyekologiczne

kupuj produkty dużych marek: jestem pewien, że jest droższy, ale nic nie dowodzi, że jest lepszy: dla mnie tak długo, jak nie można go usunąć i naprawić, jest zły i kupuję tylko najtańsze i tylko wtedy, gdy nie mogę zrobić inaczej...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 13/11/07, 09:27

Megaman oferuje również modele „cluster” z wyjmowanymi tubami.

http://www.megaman.de/downloads/clusterlite16seiter.pdf

Ale tak naprawdę nie jest dla „ogólnej” publiczności pod względem mocy: minimum 56 W…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 47