Zielona dziewiątka?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Zielona dziewiątka?




przez Targol » 14/09/07, 09:57

Otrzymałem to wczoraj na maila:

Obraz

Nie trzeba dodawać, że ze swojej strony usunąłem już to logo za pomocą konsoli administracyjnej pudełka, ale uważam, że inicjatywa zasługuje na dobre przyjęcie: jest dydaktyczna i wzmacniająca.
Dość tego rodzaju przesłanie, które w końcu sprawi, że ludzie zdadzą sobie sprawę, że globalne ocieplenie to nie tylko sąsiedzi, którzy są odpowiedzialni.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/09/07, 18:36

Bonjour à tous

Pytanie o oszczędność energii, jeśli masz FreeBox (V3), możesz to policzyć w urządzeniach grzewczych, tak 20W! : Evil:

Wbrew temu, co mówi instrukcja, wyłączam go razem z komputerem i nawet nie opóźnia mi to przy starcie. Synchronizuje się w tym samym czasie, gdy komputer zakończył uruchamianie. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Skytek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/03/07, 23:49




przez Skytek » 16/09/07, 13:55

W Free, nawet jeśli nie ma świecącego logo, warto pomyśleć o wprowadzeniu ekonomicznego trybu „standby” na Freeboxach.

Mam Freebox HD, w rzeczywistości jest pudełko V5 na telefon ADSL + i pudełko HD na telewizor, każdy z nich zużywa więcej niż 10 W, a pudełko HD zawsze się pali!

Aby pudełko HD nie zawiesiło się podczas odtwarzania wideo, niektórzy zalecają ustawienie go w pozycji pionowej!!!

Ponad 20W 24h na dobę (jesteśmy zobowiązani do posiadania co najmniej 24W utrzymując włączoną skrzynkę ADSL dla linii telefonicznej), to wciąż przesadzone, wciąż nie jest tak skomplikowane spowolnienie procesora skrzynki HD, gdy nie w użyciu przez kilka godzin!
0 x
Avatar de l'utilisateur
mnot
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 16/02/07, 17:45
Lokalizacja: Mâcon




przez mnot » 12/10/07, 12:28

Pierwsza ankieta wśród 60 milionów konsumentów

ADSL „Box”: przestań marnować energię!
Dwa i pół miesiąca produkcji reaktora jądrowego: tyle energii elektrycznej pochłaniają każdego roku francuskie modemy szerokopasmowe, wynika z naszego ekskluzywnego badania. Kiedy będą trochę bardziej ekologiczne „pudełka”?


http://www.60millions-mag.com/page/bases.15_zoom.4_articles.32_adsl___les_box_au_banc_d_essai./
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 30/10/07, 12:59

0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 119