Zmiany i energii elektrycznej oszczędność czasu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Zmiany i energii elektrycznej oszczędność czasu




przez Christophe » 25/03/07, 16:01

To wszystko, po raz kolejny zmieniliśmy czas zeszłej nocy.

Powodem (między innymi?) wprowadzenia tej zmiany czasu z letniego na zimowy jest oszczędność energii.

Nigdy tak naprawdę nie przyjrzałem się temu problemowi i prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem, gdzie jest oszczędność energii (może z wyjątkiem godzin szczytu i poza szczytem, ​​ale tam jest to czysto finansowe i nie nazywam tego oszczędzaniem energii) , Czy ktoś z nas poważnie się nad tym zastanawiał?

Ideałem byłoby posiadanie 2 krzywych średniego zużycia FR przed i po wprowadzeniu tej zmiany czasu (oczywiście skorygowanej o wzrost popytu...).

Debata trwa więc...
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 03 / 12, 10: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 25/03/07, 18:09

z tego co słyszałem oszczędzamy na zużyciu takiego miasta jak Strasbourg czy Montpellier (źródło RTE?), co nie byłoby takie złe!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/03/07, 18:20

Tak, ok, ale z jakich powodów (mówiąc matematycznie)?
0 x
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 25/03/07, 18:41

oświetlenie + okres grzewczy + w fazie z porą dnia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 25/03/07, 20:19

Ja też bardzo często zadaję sobie to pytanie. Naprawdę trudno mi uwierzyć, że zmiana czasu ma taki wpływ na nasze zużycie energii, ale mogę się mylić...

To zabawne, ale robiąc szybkie poszukiwania, zdałem sobie sprawę, że senat w 1996 roku próbował zakwestionować zmianę czasu i został odrzucony przez ówczesny rząd. Innym zabawnym szczegółem jest to, że Ségolène była w tamtym czasie źródłem a priori negatywnego raportu na ten temat. Ale poza tym trudno znaleźć dokładne dane liczbowe na ten temat.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/03/07, 21:36

Mówiąc o zmianie czasu, jeśli chcesz, żeby w domu było ok, musisz edytować swój profil i ustaw GMT +2h
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/03/07, 22:55

: Evil: Osobiście bardzo wątpię w kwestie oszczędności energii!

Ponadto zmiana czasu ma znaczący wpływ na rytmy biologiczne, a tym samym na zdrowie... : Evil:
Martwi mnie to coraz bardziej (z wiekiem) ale irytuje mnie to tym bardziej, że mam dzieci... : Evil: Poddają się już rytmom swoich rodziców...

Nie zdziwię się, jeśli naruszona zostanie „dziura bezpieczeństwa”, ku wielkiej satysfakcji niektórych…
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 26/03/07, 02:56

Tak a priori zmiana czasu, wciąż oszczędza roczne zużycie miasta takiego jak Bordeaux

„Z tej wspólnej refleksji Ministerstwa Przemysłu, EDF i Agencji Środowiska i Zarządzania Energią (ADEME) wynika, że ​​oszczędność w zużyciu energii elektrycznej szacowana jest na 1,2 miliarda kilowatogodzin (9(*)), czyli roczna konsumpcja miasta takiego jak Bordeaux sensu stricto.
'


Z raportu Senatu: http://www.senat.fr/rap/r96-13/r96-130.html

Co stanowi 0.5% zużycia energii elektrycznej, co musi być nieco mniejsze niż całkowita produkcja energii wiatrowej we Francji (która musi wynosić około 2 miliardów kWh..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 26/03/07, 13:11

W każdym razie wstałem dziś rano o godzinę za późno i prawie nie zdążyłem!
Citro, nie wydaje ci się, że jesteś trochę za bardzo nastawiony na to? Twoje zdrowie jest pogarszane przez wiele innych rzeczy niż ta różnica czasu!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/03/07, 13:14

nonoLeRobot napisał:Tak, a priori, zmiana czasu wciąż oszczędza roczną konsumpcję miasta takiego jak Bordeaux.


Z pewnością, ale jakim efektem fizycznym? Taki był sens mojego pytania
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 10 / 13, 13: 55, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129