Czy możesz sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Czy możesz sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez gfgh64 » 23/06/23, 13:04

dzień dobry
Przedstawiam się gfgh 64 ex gfgh31, nie mogę otrzymać nowego hasła na stare konto!
minęło trochę czasu odkąd tu jestem, mam 54 lata i jestem ciekawski z natury
Nie znam się na elektryce, fizyce, chemii, bardzo mało na mechanice
Mam bujną wyobraźnię i jestem bardzo otwarty
dobre na dzisiejszy temat, pomysł polega na obracaniu cewki siłą generowaną przez opadanie masy, :zaszokować:
moje pytanie brzmi: aby cewka grupy elektro wytworzyła 1 kWh, jaka siła jest potrzebna do jej napędzania?
a drugie pytanie brzmiałoby, jaka siła reprezentowałaby masę jednej tony w zawieszeniu
wartości są tylko do zobrazowania, (kwh i waga)
Chcę tylko wiedzieć, czy będzie to możliwe, jeśli tak, w jakim stanie i stosunku mocy do masy, a jeśli nie, to dlaczego
Nie udaję, że chcę cokolwiek rewolucjonizować, po prostu nie jestem w stanie obliczyć niezbędnych sił
W tytule umieściłem czcionkę Comtoise, ale w tym przykładzie nie uwzględniam wahadła, po prostu nie wiem, jak sformułować pomysł
Chcę tylko rozpocząć dyskusję
Tak czy inaczej, dziękuję za przyjęcie mnie z powrotem! aby mnie przeczytał i być może zrozumiał :D
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez Christophe » 23/06/23, 13:40

Witamy ponownie tutaj!

Przechodzę swoją kolej, może Dopey?

Dla przypomnienia, energia potencjalna grawitacji (= maksymalna możliwa do odzyskania) = m*g*h w dżulach przy czym:

m = masa w kg
g = 9.81 m/s²
h = wysokość w metrach

Tak więc masa 1 kg spadająca z wysokości 1 m wytworzy, w najlepszym przypadku ze sprawnością konwersji 100% (idealna), energię 9.81 J...

I jeszcze jedno przypomnienie 1 kWh = 3.6 MJ = 3 600 000 J...

Pozwolę Ci obliczyć, ile kg musisz zrzucić z 1 m, aby uzyskać 1 kWh ze 100% wydajnością...

Powodzenia! : Lol:
3 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez Remundo » 23/06/23, 14:17

gfgh64 napisała:moje pytanie brzmi: aby cewka grupy elektro wytworzyła 1 kWh, jaka siła jest potrzebna do jej napędzania?

W tym przypadku będziemy raczej mówić o parze.

Moc generatora wynosi około 1000 W = moment obrotowy (Nm) x prędkość obrotowa (rad/s)

Ale jak wyjaśnia ci Christophe, energia, którą można odzyskać w wyniku upadku masy, jest bardzo niewielka, chyba że chodzi o wodę w bardzo dużych ilościach.
1 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez izentrop » 23/06/23, 17:46

Około 3 ton betonu na 120 m na 1 kWh energii potencjalnej, jeśli się nie mylę... ale witam ślad węglowy i straty dla małego systemu...



W Chinach jest projekt https://www.energyvault.com/project-cn-rudong
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez Ahmed » 23/06/23, 18:28

Tytuł tematu jest nieadekwatny: lepiej mówić o systemie akumulacji energii przez grawitację lub coś podobnego. Ten system z definicji nic nie generuje, ponieważ można mieć tylko nadzieję na odzyskanie dużej części początkowej energii, która została wykorzystana do podniesienia masy na wysokość większą niż jej pierwszy stan.
Jak określono, ze względu na niewielką ilość energii zmagazynowanej w „rozsądnych” masach, zastosowania są na ogół ograniczone do urządzeń użytkownika o niskim zużyciu energii, takich jak ruch zegara (włączony lub nie) lub żarówka led poza siecią. W przeciwnym razie, oprócz znacznej instalacji, której wymagałaby bardziej konkretna realizacja, istniałaby troska o początkową produkcję energii…
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez gfgh64 » 23/06/23, 18:33

Dziękuję wam trzem za poświęcenie czasu na udzielenie mi odpowiedzi.
Podejrzewałem, że nie będzie to takie proste jak w mojej wyobraźni,
dziękuję za film, zdaję sobie sprawę, że wciąż odkrywam na nowo ciepłą wodę, nawet nie gorącą! : Wink:
co do wzorów to jeszcze trochę ciężko, zaraz poszukam w sieci, bo nawet jak dla mnie to jeszcze po chińsku, to muszą to być podstawowe obliczenia,
puree !!trzy tony ponad 120 metrów, czyli mniej więcej odległość jaka dzieli mnie od Gave de Pau!!!!
jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia wkrótce
3 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez gfgh64 » 23/06/23, 18:38

dziękuję również tobie Ahmed, nie widziałem twojego postu, też uważam, że tytuł mojego postu jest nie na miejscu, sformułowałeś go dużo lepiej
i myślałem też o mniejszym systemie, z mniejszą ilością watów i masą, którą można było podnieść ręcznie, na przykład za pomocą systemu dehoist
twoje uwagi są rozsądne i dziękuję ci
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez Ahmed » 23/06/23, 18:48

Oczywiście można sobie wyobrazić system pośredni, ale fakt użycia ręcznej wciągarki lub podnośnika nie zwiększa wytwarzanej pracy, która zawsze będzie (w omawianym przypadku) ograniczona przez bardzo małą zdolność siły ludzkiej. (transformacja energii chemicznej w energię mechaniczną). Żadna sztuczka nie może jej zwiększyć, a jedynie przemienić ją na czas w korzystniejszy sposób dla wykonania określonego zadania.
Termodynamika jest bezwzględna, ale dobrze, że się nad tym zastanawiasz! 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez Forhorse » 23/06/23, 19:06

Dawno temu, z przyjacielem, wyobrażano sobie podobny system, który byłby „podnoszony” przez trakcję zwierząt (konie)
ale w kontekście ograniczonej wysokości (najlepiej 20 m, wyobrażając sobie podniesienie masy do wysokości domu i opuszczenie jej na dno studni) szybkie obliczenie narożnika stołu dało tak duże masy do przechowywania tak słabe, że szybko zrezygnował z pomysłu...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Czy możemy sobie wyobrazić generator elektryczny typu Comtoise?




przez sicetaitsimple » 24/06/23, 18:04

Trochę się spóźniłem, ale myślę, że najważniejsze zostało powiedziane.
Przechowywanie energii elektrycznej w formie grawitacyjnej przez ciała stałe to rzeczywiście szaleństwo.
Istnieją tylko hydrauliczne oczyszczalnie ścieków, którym udaje się przetrwać, z jednej strony, ponieważ na ogół korzystają z korzystnego początkowego kontekstu geograficznego, z drugiej strony, ponieważ pompowanie lub obracanie wody jest wciąż prostsze i bardziej elastyczne niż manipulowanie blokami betonowymi lub czymś innym.
Chociaż, przynajmniej we Francji, ostatni STEP musiał zostać oddany do użytku w latach 80., od tego czasu nic.
A budując dzisiaj nowy STEP, życzę twórcom projektu dużo zabawy....
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158