Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez phil59 » 08/06/23, 23:38

Miałem dobre ceny na Ali, jak 1.79 € do 1.99 € plus obniżka, bez kosztów dostawy, i zamówiłem 3 czujniki.

1686259977875.jpg
1686259977875.jpg (373.35 KB) Oglądane razy 1381


Zwykły termometr wskazywał około 23°-24° w przybliżeniu....

Screenshot_2023-06-08-18-52-38-314_com.tuya.smartlife.jpg
Screenshot_2023-06-08-18-52-38-314_com.tuya.smartlife.jpg (171.53 KiB) Wyświetlono 1381 razy


Screenshot_2023-06-08-19-58-01-364_com.tuya.smartlife.jpg
Screenshot_2023-06-08-19-58-01-364_com.tuya.smartlife.jpg (171.6 KiB) Wyświetlono 1381 razy


A priori, nie za duża różnica w TP, trochę więcej wilgotności, ale nie mam nic więcej do przetestowania, ale myślę, że wystarczy, aby uzyskać rozsądny pomysł.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13765
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez izentrop » 09/06/23, 03:43

Wszystkie umieszczone w tym samym miejscu?

Nie zużywa zbyt dużo baterii? Klasyczny czujnik, uważam, że bateria nie trwa zbyt długo, z dodatkiem Wi-Fi?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez Christophe » 09/06/23, 10:35

Co z tym oglądasz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15133
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4427

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez GuyGadeboisTheBack » 09/06/23, 13:37

Christophe napisał:Co z tym oglądasz?

Tsss... za mniej niż dwa euro za gadżet, w cenie wycieczka do Chin i Francji, nie zadajemy tego typu pytań zagorzałemu ekologowi (jednym słowem)! Roll: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez Forhorse » 09/06/23, 16:51

To jasne, że jako pierwszy kupuję na aliexpress rzeczy, których potrzebuję (lub myślę, że potrzebuję...)
Ale kupowanie tych gulaszy (w protokole Tuya też: fuj!) tylko po to, żeby spróbować, bo to „tanie”, to nic innego jak ekologia.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez phil59 » 09/06/23, 17:31

Na razie wszyscy są w tym samym miejscu, żeby zrobić kilka testów.

1 jest z baterią 2032, więc......

Pozostałe 2 z bateriami AAA.

Oprogramowanie jest dostarczane z.

Ale gdy tylko będę miał „odwagę”, „morale”, aby to zrobić, zostanie pilotowany na „malinowym” PI3, z jeedom.

Przydatna będzie wiedza, czy będę musiał ponownie uruchomić tylko cyrkulację balonu, czy też konieczne będzie przedmuchanie bojlera.

Piec na drewno (kocioł) jest za ciasny, aby podgrzać wodę ze zbiornika buforowego 500L, tylko ten mały, i domu, w zależności od zewnętrznego tp.

Więc tak, rzeczy pochodzą z Chin, podobnie jak wiele rzeczy, które kupujesz na amazon lub na specjalistycznych powierzchniach.

Rzeczy Sonoff, które mam od 2018-2019, które wciąż działają, nawet jeśli są gówniane, i wykonują pracę, o którą są proszeni.



A przy tej cenie nie wahałem się przetestować, chodzi o skalibrowanie tp, ale wydaje się, że jest w porządku.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13765
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez izentrop » 09/06/23, 21:12

Aby oszczędzać baterie, moduł przesyła informacje tylko co godzinę? https://fr.aliexpress.com/item/1005004838519397.html
Jeśli aplikacja mobilna nie działa, czy tracisz informacje?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez Forhorse » 10/06/23, 08:30

izentrop napisał:Jeśli aplikacja mobilna nie działa, czy tracisz informacje?


Nie, to Tuya/smartlife, więc przechodzi przez chińskie serwery w chmurze...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13765
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez izentrop » 10/06/23, 11:07

Widzę też ofertę powitalną na jedno urządzenie, ale nie na kilka, czy to pachnie sztuczką?
Forhorse napisał:
izentrop napisał:Jeśli aplikacja mobilna nie działa, czy tracisz informacje?
Nie, to Tuya/smartlife, więc przechodzi przez chińskie serwery w chmurze...
Ok, darmowe dla osób uzależnionych od chińskiej dobrej woli, ale w dniu, w którym coś pójdzie nie tak, po prostu trzeba płakać :płakać: https://tutoriels.domotique-store.fr/co ... 6061260829
Forhorse napisał: Protokół Tuya dodatkowo: fuj!
Czy możesz powiedzieć więcej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Przetestowałem czujniki temperatury i wilgotności




przez Forhorse » 10/06/23, 11:38

izentrop napisał:
Forhorse napisał: Protokół Tuya dodatkowo: fuj!
Czy możesz powiedzieć więcej?


Sam znalazłeś odpowiedź:

izentrop napisał:ale w dniu, w którym pojawia się błąd, musisz po prostu płakać


Poważnie, nie rozumiem, jak temperatura w moim salonie musi przechodzić przez serwery w Chinach?
Jeszcze nie tak dawno byliśmy upojeni ekologicznym kosztem zwykłego e-maila, a teraz najdrobniejsza bzdura przechodzi przez serwer w chmurze na drugim końcu świata i nie stanowi już dla nikogo problemu.

A potem hej, protokół tuya nie jest najbardziej otwarty.
Aby z niego korzystać, musisz zainstalować aplikację na smartfonie i otworzyć sieć Wi-Fi na język chiński (jestem karykaturalny, ale to niedaleko…) nie masz żadnej kontroli nad konfiguracją rzeczy.
kto wie, co dokładnie przechodzi na ich serwer po dokonaniu tego otwarcia?

Jedyne co mam w Tuya to moja klimatyzacja... bo nie mam wyboru... ale to wciąż opcja. W dniu, w którym połączenie przestało działać, urządzenie nadal działa samodzielnie. A w razie wątpliwości co do "wycieków danych" wystarczy odłączyć moduł wifi i to samo, klimatyzacja dalej działa normalnie.

Wszystko inne w mojej automatyce domowej działa lokalnie, z otwartymi, przejrzystymi i otwartymi protokołami. nie potrzebuje sieci do działania i nawet jeśli producent się zatrzyma i zniknie to wszystko dalej działa normalnie, nie zostaje się z "cegłą" tylko dlatego, że producent postanowił iść dalej (cześć Orange.. . )

W razie wątpliwości moje kamery monitorujące znajdują się w oddzielnej sieci Ethernet, która jest fizycznie całkowicie oddzielona od sieci z dostępem do Internetu. Ponieważ te kamery IP, często z chińskich źródeł, zawsze łączą się z nie wiadomo jakim serwerem, nawet jeśli ich o nic nie pytamy, kto wie, czy nie wysyłają nam zdjęć, nie wiadomo gdzie do naszej wiedzy...

Krótko mówiąc, w razie wątpliwości nie mam zaufania do podłączonych chińskich gadżetów (i nie tylko chińskich), jeśli nie jest to oprogramowanie typu open source lub nie jest godne zaufania, zwracam szczególną uwagę na wszelkie dane osobowe, które może przekazać.
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120