Przywrócenie bezpieczeństwa tablicy bezpieczników

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
r2d2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 03/07/08, 22:20
x 1

Przywrócenie bezpieczeństwa tablicy bezpieczników




przez r2d2 » 08/05/23, 16:03

Witam wszystkich

z kolegą postanowiliśmy odłożyć w bezpieczne miejsce (bezpieczeństwo to nazwa)
d(stara tablica rozdzielcza ma gniazda bezpieczników. dom z lat 70-tych ma wspólne neutralne!!

Czytałem tutaj, że ktoś „próbował”, ale najwyraźniej tego nie zrobił?.

jesteśmy w trójfazowym 380v (tak, to jest stare), myślimy, że umieszczone na 3-rzędowym stole

czterobiegunowy dyferencjał, który będzie pełnił funkcję wyłącznika (również), moduł odgromnika i 3 dyferencjały
40A 30mA na rząd, a następnie wyłączniki automatyczne.
poniżej znajduje się schemat tej tabeli,

martwi mnie ryzyko dysjunkcji, powszechnych neutralności, sposób na „znalezienie ich i parowanie?

Twoja opinia ? metoda ? ktoś to robi? DZIĘKI

Obraz
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez Christophe » 08/05/23, 17:26

O tak, dobry pomysł, aby zrzucić to wszystko, zachowując 2 lub 3 nowoczesne rzeczy i zacząć od nowa na czystej nowej płycie z mechanizmami różnicowymi i wyłącznikami zgodnie z obecnymi standardami!

Do identyfikacji par faz neutralnych istnieją urządzenia, które mogą identyfikować zdalnie... zapytaj elektryka, czy możesz go wypożyczyć lub że on po prostu robi tę część witryny... W przeciwnym razie myślę, że możesz znaleźć mniej niż 150 €...

W przeciwnym razie zawsze jest opcja, aby coś podłączyć i wlać sok ... para po parze ... ale to znacznie dłużej ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13764
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez izentrop » 08/05/23, 18:26

r2d2 napisał:neutralne są powszechne, sposób na „znalezienie ich i parowanie?
Będzie musiał sondować, mając nadzieję, że przewód neutralny nie jest wspólny dla kilku obwodów.
Osobiście tak jest ze mną. Jestem w mono. Po prostu umieściłem różnicę 30 mA na początku wszystkiego, w oczekiwaniu na ponowne wykonanie płyty później.
Mam wszystkie elementy, ale póki działa... : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez Christophe » 08/05/23, 18:30

izentrop napisał:Będzie musiał sondować, mając nadzieję, że przewód neutralny nie jest wspólny dla kilku obwodów.


Jeśli dobrze rozumiem, to wszyscy! : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13764
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez izentrop » 08/05/23, 18:52

Christophe napisał:
izentrop napisał:Będzie musiał sondować, mając nadzieję, że przewód neutralny nie jest wspólny dla kilku obwodów.
Jeśli dobrze rozumiem, to wszyscy! : Mrgreen:
Przewód neutralny może mieć 3 fazy. W latach sześćdziesiątych nie było rozróżnienia między obwodami gniazdowymi i obwodami oświetleniowymi, czasami ze wspólnym punktem neutralnym.

Jego przypadek wydaje się nowszy, wydaje się, że na płycie jest tyle przewodów fazowych, ile przewodów neutralnych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez Christophe » 08/05/23, 19:01

Wystarczy policzyć czerwienie i błękity, które z tego wynikną gówno obraz !! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15131
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4427

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez GuyGadeboisTheBack » 08/05/23, 19:04

Tak, ale hej, och, to nie jest w zasięgu Toulmonde! : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez gegyx » 08/05/23, 19:39

Ten stół został nieco zmodyfikowany od 1960 roku...
Mój mono z 76 miał obecne światło i siłę oddzielone, ale koncentrował się na pewno na bezpiecznikach drzwiowych z włóknami lub nabojami.
Kilka lat później zrobiłem większą drewnianą rozdzielnicę, trochę bardziej dywersyfikując obwody i wymieniając wszystko na bipolarne wyłączniki magnetotermiczne 10 i 20 A (odzyskane, ponieważ instalacja była modernizowana w mojej firmie) i dobre 30 mili wyłącznik różnicowoprądowy 63A (który może zrobić więcej, może zrobić mniej).
Ale po powrocie z wakacji, z powodu starej lodówki, która się zepsuła, zamrażarka skrzyniowa została zgubiona.
Od tego czasu umieściłem na nim przełącznik równolegle i odciąłem ten dyferencjał, dla drobiazgów ewentualnego przegrzania podczas naszych nieobecności. : Mrgreen:



Z taką instalacją jest bezpiecznie, domowo, ja jestem bezpieczna, ale.... Ja bym w życiu chałupy nie wynajął ani sprzedał Roll:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9922
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2717

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez sicetaitsimple » 08/05/23, 20:31

Doradcy nie są płatnikami, więc potraktuj ten post jako pytanie.
Dałem w pewnym momencie przy przeróbce/remoncie/rozbudowie tablicy elektrycznej w domu, w starym domu, wiem jakie to czasem kłopotliwe.
Ale nawet jeśli musisz zrobić wszystko od nowa, czy myślałeś (jeśli to możliwe) o przejściu na jednofazowe?
To z konieczności trochę kosztuje, bo to firma, która będzie interweniować w imieniu twojego dystrybutora, ale to i tak upraszcza sprawę.
I zwykle pozwala ci zasubskrybować niższą subskrypcję, a więc tańszą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15131
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4427

Re: Resetowanie panelu bezpieczników




przez GuyGadeboisTheBack » 08/05/23, 20:34

Więc nie wiem, kiedy kupowałem swoją chałupę, miałem obie subskrypcje. Pewnego dnia poprosiłem EDF o usunięcie dla mnie 380V, które było dla mnie bezużyteczne i które powodowało szybkie wyłączanie w przypadku burzy, zostało zrobione (prawie) natychmiast i za darmo. Potem, jeśli nie jest już z EDF, masz rację i nie wiem, jak to jest.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86