Podłącz mały generator w sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Podłącz mały generator w sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Christophe » 07/12/18, 15:30

Wszystko jest zawarte w tytule: co się stanie, jeśli podłączysz mały generator (powiedzmy o mocy od 1 do 10 kW) bezpośrednio do sieci EDF? Tzn. podłączyć wyjście grupy do gniazdka czy bezpośrednio do panelu elektrycznego?

Moje pytanie dotyczy synchronizacji 50 Hz i wyrównania napięcia?

Czy spalamy generator bezpośrednio tam, gdzie synchronizuje się na tyle naturalnie, aby się nie przepalił? Jeśli tak: jak się połączyć? Zespół musi koncertować, zanim zostanie podłączony, czy szczególnie nie?

Czy potrzebne jest urządzenie pośrednie? Rodzaj falownika synchronizacji Hz/V?

Zawsze widziałem tylko instalacje agregatów prądotwórczych z falownikiem źródłowym (ex EJP), w tym przypadku synchronizacja nie zachodzi!

Przepraszam, jeśli moje pytanie wydaje się głupie i brzmię jak idiota. : Chichot: Stary motocyklista niż kiedykolwiek! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez fabio.gel » 07/12/18, 20:36

Witaj Krzysztofie

Kiedyś zadałem sobie to samo pytanie co Ty.
Wydaje mi się rozsądne posiadanie w domu oddzielnego obwodu umożliwiającego wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej przez firmę GE.

Piszę to do Was, ponieważ dowiedziałem się wielu rzeczy po zamontowaniu mojej instalacji fotowoltaicznej.
Na przykład: Falowniki fotowoltaiczne podlegają normie DIN VDE 0126-1-1/A1, która dotyczy automatycznego urządzenia rozłączającego pomiędzy systemem a publiczną siecią niskiego napięcia (więcej prądu w sieci = większa produkcja fotowoltaiczna).

http://www.photovoltaique.info/DIN-VDE-0126-1-1-A1.html

Mały film Erdf (jest wart tyle, ile jest wart : Chichot: ale ma tę zaletę, że jest prosta) Obiecuję, że niczego na tym nie będę dotykać!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Fx7odfsfUWg

Fabio

PS: prąd, który wyprodukujesz po odłączeniu od sieci, będzie w całości Twój, natomiast jeśli będziesz podłączony do sieci i nie zużyjesz wszystkiego, ENEDIS odsprzeda go Twoim sąsiadom Roll:
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Forhorse » 07/12/18, 21:34

Aby połączyć 2 generatory naprzemienne, muszą one być w fazie. Ręczna synchronizacja jest możliwa, ale dość delikatna.
W praktyce konieczne byłoby granie prędkością silnika napędzającego grupę, aby uzyskać częstotliwość niewiele wyższą od sieci lub nieco niższą (np. 50.01 Hz lub 49.99 Hz), aby można było „dogonić” fazę drugiego i połącz je, gdy będą dokładnie w fazie.
W tym momencie grupa jest zablokowana w sieci (ponieważ ta ma słabszą impedancję, to on jest „masterem”) i tym samym to sieć narzuca prędkość generatora. Wtedy zależy to od mocy z jaką napędzasz generator. Jeśli jest za słaby, to sieć napędza silnik grupy i w tym przypadku pobierasz prąd w sieci, jeśli jest wystarczający, wytwarzasz prąd, który jest wstrzykiwany do sieci.
Grupa rzeczywista, którą można podłączyć do sieci, do synchronizatora, który wykonuje tę operację automatycznie.
Jeśli sprzęganie zostanie wykonane w niewłaściwym momencie, spowoduje to groźne zwarcie, a generator twojej grupy pójdzie z dymem.

W dawnych czasach starożytni robili to ręcznie za pomocą prostej żarówki. Przewód neutralny generatora i sieci pozostał połączony, a pomiędzy fazą generatora a fazą sieci umieszczono lampę (napięcie nominalne dwukrotnie większe od napięcia sieci). Jasność lampy wskazywała, czy dwa źródła były w fazie, czy nie: im jaśniejsza lampa, tym mniej były w fazie. Celem gry było zatem połączenie 2 źródeł dokładnie w momencie wyłączenia lampy.
Jestem pewien, że jeśli poszukasz trochę na YouTube, znajdziesz demonstrację tej metody.

Inną metodą generatora jest wykorzystanie generatora jako silnika (rozrusznika), aby nie było problemu ze sprzęganiem lub synchronizacją, generator miał już odpowiednią prędkość i fazę.
Jednak silnik cieplny, który go napędza, musi być zaprojektowany tak, aby można go było uruchomić „w locie”.
Uważam, że jest to metoda stosowana w przypadku grup kopii zapasowych w wrażliwych aplikacjach.

Anegdotycznie pracowałem w fabryce, której nie było stać na nieplanowane przestoje procesów z powodu przerwy w dostawie prądu. straty spowodowane nieplanowanym przestojem oraz czas czyszczenia i ponownego uruchomienia uzasadniały instalację 3 ogromnych generatorów zdolnych zasilić całą fabrykę (silniki były praktycznie wielkości silnika spalinowego. Lokomotywa spalinowa i generatory wychodziły bezpośrednio z 20 kV)
W przypadku burzy, a co za tym idzie w przypadku ryzyka awarii sieci, przełączyliśmy się na grupy: po okresie rozgrzania i pracy silników cieplnych, generatory zostały zatem automatycznie zsynchronizowane z siecią, a następnie do niej podłączone. -Ten. Kiedy ten pierwszy krok przebiegł prawidłowo, fabryka została odłączona od sieci i przez cały czas trwania burzy działała autonomicznie.
Kiedy ryzyko minęło, postępowaliśmy w odwrotnej kolejności: zsynchronizowaliśmy generatory z siecią, a następnie ponownie je połączyliśmy, aby ostatecznie wyłączyć grupy.
Takie same procedury jak w przypadku dni EJP, bo (wówczas i tak) taniej było palić w grupach olej opałowy, niż płacić wysoką cenę za prąd.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13762
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez izentrop » 08/12/18, 02:20

Problem musi polegać na utrzymaniu tego synchronizmu, gdy zmienia się obciążenie, powodując spadek prędkości obrotowej silnika. W tym przypadku należy założyć, że grupa musi być znacznie przewymiarowana, aby nie osłabić.
Czas reakcji jest znacznie wolniejszy niż w przypadku falownika sieciowego wtryskowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16310
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5295

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Remundo » 08/12/18, 10:33

generatora nie można przyłączyć bezpośrednio do sieci,

zwykła desynchronizacja pobierze ogromny prąd i uszkodzi instalacje,

możliwe byłoby ładowanie akumulatorów za pomocą Gégène i podłączanie tych akumulatorów do sieci za pomocą falownika sieciowego, który można również przełączyć na falownik izolowany. W ostatnich latach rozwinęły się oferty pod nazwą „falownik hybrydowy”

Materiał ten jest szczególnie drogi, z wyjątkiem odizolowanych miejsc, a zainteresowanie techniczne/finansowe gegenem wydaje mi się praktycznie zerowe. lepiej całkowicie odłączyć instalację elektryczną od sieci i podłączyć do niej generator, zużywając bezpośrednio to, co wyprodukuje.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Christophe » 08/12/18, 15:25

Cóż, moje pytanie nie było aż tak głupie... ponieważ odpowiedź nie jest prosta : Chichot: !

Zatem wszystko to oznacza, że ​​wszystkie europejskie elektrownie (lub znajdujące się w tej samej sieci) są zsynchronizowane na częstotliwości?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Exnihiloest » 08/12/18, 15:37

Jeśli chcesz czegoś, co działa we wszystkich przypadkach, potrzebujesz generatora, który można zsynchronizować z sygnałem odniesienia częstotliwości i fazy.

Jeśli więc dostępny jest układ trójfazowy: jedna faza może zostać użyta jako odniesienie i ponownie wstrzyknięta do drugiej.
W przeciwnym razie zawsze moglibyśmy uzyskać odniesienie fazowe za pomocą czujnika umieszczonego gdzieś w sieci, bardzo powyżej punktu, w którym ponownie wprowadzamy prąd, na przykład czujnik pola magnetycznego pod linią średniego napięcia, która nas zasila, powiązany z nadajnikiem radiowym, który retransmituje rytm.

Nie wiem, czy EDF kupuje energię słoneczną po cenie wyższej niż cena, jaką można uzyskać z generatora benzynowego, ale jeśli tak, to z pewnością niektórzy mądrzy już o tym pomyśleli…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Forhorse » 09/12/18, 10:26

Nie czytałeś tego co napisałem?
Generator raz zsynchronizowany w sieci, reszta za pomocą woli lub na siłę. Szukasz komplikacji tam, gdzie ich nie ma.
Przypomnienie: wszystkie elektryczne maszyny rotacyjne są odwracalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16310
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5295

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Remundo » 09/12/18, 13:36

tak, czytam to, co napisałeś, i te metody nie wzbudzają we mnie zbytniego zaufania, nawet jeśli mogą zadziałać przy odrobinie szczęścia.

poza tym nadal nie rozumiem sensu podłączania generatora bezpośrednio do krajowej sieci elektroenergetycznej... Roll:

w najgorszym przypadku istnieją niezbyt drogie rozwiązania, takie jak akumulator ładowany różnymi rodzajami i inwertery sieciowe (GTI), które dostarczają stałą moc. Ale musisz zarządzać niedoładowaniem i nadmiernym ładowaniem akumulatorów...

Tak sobie... :?
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Podłączenie małego generatora do sieci EDF Enedis 50 Hz 230V AC?




przez Christophe » 09/12/18, 14:29

Forhorse napisał:Nie czytałeś tego co napisałem?
Generator raz zsynchronizowany w sieci, reszta za pomocą woli lub na siłę. Szukasz komplikacji tam, gdzie ich nie ma.
Przypomnienie: wszystkie elektryczne maszyny rotacyjne są odwracalne.


Tak, czytałem różne metody, o których wspomniałeś! (DZIĘKI).

Jedna dotyczy synchronizacji elektromechanicznej, o której już słyszałem...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123