Serwer WES

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Serwer WES




przez PITMIX » 12/02/17, 19:34

Witam,
Nie wiem czy znasz ten system ale jeden z kolegów pokazał mi swoją instalację z serwerem WES.
Bardzo fajnie jest wizualizować liczniki na żywo i to, co mi się podoba, to możliwość programowania funkcji bezpośrednio online, aby móc robić regulację.
Planuję zainstalować jeden do regulacji mojego słonecznego podgrzewacza wody, mojego bojlera do ciepłej wody i ogrzewania.

serwer-wes.jpg
wes-server.jpg (84.43 KiB) Wyświetlono 6990 razy


Tak więc da mi to kontrolowaną i widoczną instalację na moim smartfonie za niezbyt drogie i bez potrzeby instalowania pudełka takiego jak myFox lub inne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Serwer Wesa




przez chatelot16 » 12/02/17, 21:16

Potrzebuję tego samego rodzaju i w moim projekcie jest użycie raspberry pi, zamontowanie na karcie adaptera mojej produkcji, aby uzyskać niezawodne zasilanie i odpowiednie wejście/wyjście

na moje potrzeby musi zarządzać produkcją energii, więc mierzyć prądy i obliczać moc rzeczywistą oraz kierunki przepływu energii, czego wes chyba nie robi: po prostu rejestruje prądy

do obliczenia mocy potrzebujesz procesora wystarczająco szybkiego, aby wykonać mnożenie w czasie rzeczywistym między napięciem a prądem, myślę, że raspbery może to zrobić
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 12/02/17, 23:16

Tak, a raspberry pi jest również jedną z opcji, ale to przekracza moje umiejętności.
Jeśli chodzi o kierunek energii, łatwiej będzie zmierzyć energię wychodzącą, na przykład amperomierzem na gnieździe lodówki i odjąć energię przychodzącą za pomocą cęgów na panelach fotowoltaicznych.
Nie wiem, jaki jest twój projekt, ale tak postępuję.
Widziałem, że mają też mini liczniki elektryczne, może to spełni twoje potrzeby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Serwer Wesa




przez chatelot16 » 13/02/17, 10:51

ten wes to ciekawy produkt! można użyć natychmiast, bez wymyślania czegokolwiek... w przeciwieństwie do maliny, która wymaga wiele pracy wokół niej, aby przejść od obliczeń do automatyzacji: na przykład w swoim pierwotnym stanie malina nie wie, jak zarządzać cięciami prądu: masakruje sdcard, jeśli cięcie jest wykonywane podczas zapisu: pierwszym zadaniem do wykonania automatyzacji, a nie głupich obliczeń, jest czujnik w zasilaczu, który zatrzymuje oprogramowanie, zanim zasilacz się wyczerpie

witryna, która sprzedaje ten wes, sprzedaje również liczniki elektroniczne w interesujących cenach

ale obawiam się tych małych liczników, kupiłem już inne marki i liczą pozytywnie w obu kierunkach przepływu energii: nieprzydatne do monitorowania mieszanki konsumenta i producenta

Potrzebowałbym liczników, które liczą tylko w jednym kierunku i umieszczają 2 głowy piki ... obecnie jedynym licznikiem elektronicznym, którego mogę użyć, jest duży licznik edf typu sagem ... ale zbyt drogi, aby był rozwiązaniem.

jeśli uda mi się zrobić to obliczenie w malinie to zastąpi 2 liczniki łeb w łeb i wykona dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie urządzeniem konsumenckim, aby nie wstrzykiwać do edf, dopóki nie zechcą
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Serwer Wesa




przez Forhorse » 13/02/17, 18:16

Do mojego słonecznego podgrzewacza wody włożyłem Maxisun
Z pewnością nie ma natywnie funkcji teleinfo, ale pozwala regulować prawie wszystko i przeglądać / sterować wszystkim za pośrednictwem interfejsu internetowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 15/02/17, 08:12

Dobra, zamówiłem. Rzecz w tym, że czeka mnie dużo pracy instalacyjnej, bo będę musiał przejść przez kabel!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 22/02/17, 09:56

Witam,
Tutaj otrzymałem mój Wes Server. Zrobiłem mały prowizoryczny montaż, aby zrozumieć programowanie i zobaczyć, jak to działa.
Nie trzeba wychodzić ze szkoły programowania automatyki, to bardzo proste, wystarczy wypełnić tabelę żądanymi warunkami oraz wejściami i wyjściami do aktywacji.
Zasymulowałem mały program z normalnymi/zredukowanymi godzinami pracy do ogrzewania domu.
Cóż, tam temperatury nic nie odpowiadają, ponieważ serwer stoi w moim nieogrzewanym garażu i chciałem zobaczyć, czy styk się załączył i odciął zgodnie z temperaturą otoczenia i instrukcjami, które wpisałem.
Screenshot_2017-02-22-09-36-31.png
Strona programistyczna Wesa
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 26/02/17, 09:27

Witam, wczoraj zacząłem podłączać Wesa do skrzynki elektrycznej, która powinna była trafić do kosza.
Zaletą jest to, że ta skrzynka ma 4 rzędy szyny DIN. Pozostawia to miejsce na umieszczenie Wes, rozszerzenia z 8 konfigurowalnymi stykami, 4 przekaźnikami mocy, aby uniknąć wystawiania przekaźników urządzeń na zbyt wysokie natężenie, wyłącznik automatyczny 2 A, listwę zasilającą RJ12, która umożliwia podłączenie sond i przedłużacz i 4 zaciski amperomierza.
Zaprogramowałem wszystkie kontakty, które zamierzam wykorzystać do regulacji; moje ogrzewanie z 3 różnymi instrukcjami w zależności od zajęcia lokalu; mój podgrzewacz wody, aby się włączał, jeśli energia słoneczna nie była wystarczająco wydajna (wciąż pracuję nad znalezieniem programu, który będzie zarówno energooszczędny, jak i wydajny pod względem komfortu). Zaprogramowałem również dwa poziomy intensywności na zacisku amperomierza fotowoltaiki, aby wysłać mi e-mail, gdy fotowoltaika wytworzy 1 A poniżej 230 V, a następnie kolejny e-mail, gdy osiągnie 2 A.
Teraz muszę to podłączyć w domu do sieci grzewczej, ciepłej wody i elektrycznej. : Lol:

pudełko Wes25-02-2017.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 04/03/17, 08:16

Witam,
Podczas mojego tygodniowego dyżuru miałem trochę czasu na podłączenie Wesa do domowej instalacji i było to nie lada wyczyn. :?
Najpierw skorzystałem z okazji, aby przerobić ogólny panel elektryczny, który pochodził z lat 70-tych.
IMG_20170228_075707.jpg


Oto nowa tabela:
IMG_20170228_075634.jpg


Zainstalowana skrzynka Wesa:
IMG_20170228_145125.jpg


Zmodyfikowałem swoją hydraulikę tak, że mój kocioł był ponownie podłączony do pętli ciepłej wody, skorzystałem z okazji, aby uprościć obwód, ponieważ między solarem, wymiennikiem płytowym, pompami pętla była prawdziwą „gazownią” : Oops:
sieć ciepłej wody 28.01.jpeg
sieć ciepłej wody 28.01.jpeg (30.99 KiB) Odwiedzono 6816 razy


Teraz wszystko działa lub prawie działa, mogę sterować ogrzewaniem i ciepłą wodą w domu za pomocą interfejsu WEB. Mogę również skonsultować produkcję fotowoltaiczną i zwizualizować intensywność na 4 częściach mojej instalacji elektrycznej.

W tej chwili jestem na etapie dostosowywania i optymalizacji ustawień temperatury, aby mieć idealny komfort i jak największą oszczędność energii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Re: Serwer Wesa




przez PITMIX » 04/03/17, 09:31

Oto schemat przedstawiający obwód sterujący mojej instalacji.
Sterowanie odbywa się za pośrednictwem WES za pomocą wewnętrznych przekaźników, ale nie podłączyłem przekaźników WES bezpośrednio do sterowanych urządzeń elektrycznych.
Zainstalowałem zewnętrzne przekaźniki (przekaźniki przekazałem : Mrgreen: ), aby uniknąć zużycia i przeciążenia wewnętrznych przekaźników WES.
Programowanie obejmuje zatem 4 przekaźniki RL1 do RL4 w bieżącej konfiguracji, które umożliwiają modulację temperatury otoczenia w domu i sterowanie ciepłą wodą, zgodnie z godzinami obecności lub nieobecności, w zależności od dnia lub nocy i w zależności od wsparcia słonecznego. Pompa odzysku ciepłej wody jest również uruchamiana przez czujnik ruchu, dzięki czemu uruchamia się tylko wtedy, gdy ktoś się porusza w domu. Nie ma potrzeby cyrkulacji ciepłej wody w nocy, kiedy śpimy lub gdy leżymy na kanapie Roll:
Nie podłączyłem jeszcze zewnętrznego RL3 do pompy solarnej. Obecnie działa autonomicznie poprzez stary regulator solarny.
Nie podłączyłem jeszcze zewnętrznego przekaźnika RL AUX do sterowania rezystancją balonu elektrycznego.
Chwilowo termostat w zbiorniku jest po prostu WYŁĄCZONY, ponieważ to kocioł w pierwszej kolejności podgrzewa wodę (CNG tańszy od prądu i przede wszystkim znacznie szybszy w podgrzaniu!).
schemat instalacji 2017.jpg
schemat instalacji 2017.jpeg (46.67 KiB) Konsultowano 6813 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102