Silnik uniwersalny DC

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
thierrylah
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 30/09/13, 00:12

Silnik uniwersalny DC




przez thierrylah » 30/09/13, 01:24

Dobry wieczór ,
Śledzenie mojego projektu Piec rakietowy Potrzebowałbym akumulatorowej piły tarczowej do przycinania gałęzi bezpośrednio w lesie.


W tym celu chciałbym zasilić prądem stałym mój uniwersalny silnik mojej piły tarczowej, który obecnie pracuje w prądzie przemiennym 220V Chciałbym wiedzieć, czy jest to wykonalne w niezawodny sposób i jakie byłoby napięcie stałe, które powinienem do niego przyłożyć w taki sposób, co kręci przy 4200 obr / min

Silnik to 2000 W.

Zasilanie bateryjne będzie litowe (w moim elektrycznym ATV z przyczepą / ustalonym)

W handlu ma rozwiązania typu Ryobi, ale uważam za niefortunny brak mocy w charakterystyce technicznej.

Uważam również, że akumulatory są drogie w porównaniu z autonomią, która zapewnia mi, zwłaszcza że mój rower jest tańszy i bardziej wszechstronny.

Dziękuję wszystkim, którzy mogą mi pomóc w tym projekcie

Thierry
0 x
crash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 10/08/06, 12:24
Lokalizacja: Strasbourg




przez crash » 30/09/13, 09:47

Generalnie wydaje mi się, że tego typu silniki są silnikami prądu stałego, ale 50 Hz nadają się do domowej sieci elektrycznej. Aby móc używać akumulatora jako źródła energii, konieczne będzie zatem zastosowanie falownika między akumulatorem a silnikiem. Falownik przekształci napięcie 12 V (DC) w 220 V-50 Hz (AC). Zwróć uwagę na maksymalny prąd wymagany przez silnik, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pęknięcia falownika.

Jeśli mógłbyś podać nam więcej informacji na temat silnika (zdjęcie tego ostatniego i wkładu, pozwoli to lepiej Cię poinformować.

Mając nadzieję, że okażą się przydatne.
0 x
włączyć alarm obywateli!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 30/09/13, 11:41

nie ma potrzeby stosowania falownika, jeśli jest to uniwersalny silnik szczotkowany. pracują naprzemiennie i w sposób ciągły.
z drugiej strony problemem jest napięcie.
powinien być zasilany napięciem 230V DC
inny problem (rozmiaru), władzy i autonomii.
piła 2000 W będzie potrzebować DUŻEJ baterii.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/09/13, 11:46

Oprócz 230 V DC może być bardzo niebezpieczne, zarówno w przypadku zwarcia, jak i porażenia prądem.

Rozumiem, że nie chcesz używać silnika benzynowego, ale naprawdę uważam, że rozwiązanie twojego problemu to kaprys.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 30/09/13, 18:23

Chodzenie z akumulatorem 230 V może być drogie, ciężkie i niebezpieczne.

Ponadto silnik uniwersalny ma raczej zgniłą sprawność (np. 30-40%), podczas gdy silnik szczotkowany na prąd stały (klasyczny elektryczny przenośny akumulator) będzie miał więcej 60-80%, a więc dwukrotnie więcej cięcia na ta sama bateria.

Cięcie gałęzi piłą tarczową również wydaje mi się świetnym sposobem na amputację ...

piła łańcuchowa przeciw amputacji:
http://www.youtube.com/watch?v=qkp08PEhhno
(wydaje się, że nie tnie się bardzo szybko ...)

specjalna piła łańcuchowa do amputacji:
http://www.youtube.com/watch?v=u17ll043Ld8

w przeciwnym razie masz:

- gardło elektryczne
- ręczna piła

i do małych gałęzi (rodzaj 3cm), sekator z mechanizmem zapadkowym (lub elektryczny dla dziewczynek)

Osobiście wziąłbym termiczną piłę łańcuchową lub piłę ręczną (tylko po to, aby uprawiać mały sport).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/09/13, 19:30

silnik uniwersalny działa dobrze w prądzie stałym, ale nie 220V, to za dużo

indukcyjność stojana ogranicza prąd do 50 Hz, wymagane jest stale niższe napięcie

Użyłem już wiertarki 220 V na akumulatorze 110 V, dała mi mniej więcej taką samą moc jak w 220 V, ale z kilkoma problemami:

prąd stały jest trudniejszy do odcięcia niż alternatywa: wyłącznik kończy się spawaniem! wiertło już się nie zatrzymuje!

kolejna wada: w DC silnik uniwersalny ma mniej stabilną prędkość niż przy 50 Hz: gdy jest pusty, daje się ponieść i obraca z ogromną prędkością
0 x
thierrylah
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 30/09/13, 00:12




przez thierrylah » 30/09/13, 23:41

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi,

crash @ Wolałem unikać falownika !!

Silnik posiada 2 szczotki węglowe, wirnik i stojan nawinięte, wydedukowałem że to silnik uniwersalny tu jest fotka

Obraz

Obraz

Obraz

Moja Rocket Kuchenka współpracuje z gałęziami o średnicy 5 cm i długości 30 cm, wolę je ciąć na miejscu, aby zmniejszyć masę i ułatwić transport (elektryczny rower górski + przyczepka / stół warsztatowy)

Pracuję w budownictwie Uważam, że bardziej praktyczne jest cięcie drewna piłą tarczową do góry nogami na żelaznej płycie, jak na tym zdjęciu

Obraz

Mieszkam we Włoszech na obszarze górskim ([url = http: //mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/73386190.jpg] Turania [url]) bardzo zaopatrzony w drewno i nie zawsze łatwo dostępny ( szlak mułów), dlatego jako środek transportu wybrałem kolarstwo górskie

chatelot16 @
Czy nie ma sposobu, aby zapobiec zmianie tego napoju?

Że silnik ściga się, gdy jest pusty, czy nie da się nim sterować za pomocą wariatora napięcia?
0 x
thierrylah
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 30/09/13, 00:12




przez thierrylah » 30/09/13, 23:46

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi,

crash @ Wolałem unikać falownika !!

Silnik posiada 2 szczotki węglowe, wirnik i stojan nawinięte, wydedukowałem że to silnik uniwersalny tu jest fotka

Obraz

Obraz

Obraz

Moja Rocket Kuchenka współpracuje z gałęziami o średnicy 5 cm i długości 30 cm, wolę je ciąć na miejscu, aby zmniejszyć masę i ułatwić transport (elektryczny rower górski + przyczepka / stół warsztatowy)

Pracuję w budownictwie Uważam, że bardziej praktyczne jest cięcie drewna piłą tarczową do góry nogami na żelaznej płycie, jak na tym zdjęciu

Obraz

Mieszkam we Włoszech na obszarach górskich Turania bardzo zaopatrzony w drewno i nie zawsze łatwy dojazd (trasa dla mułów), dlatego jako środek transportu wybrałem kolarstwo górskie

chatelot16 @
Czy nie ma sposobu, aby zapobiec zmianie tego napoju?

Że silnik ściga się, gdy jest pusty, czy nie da się nim sterować za pomocą wariatora napięcia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/10/13, 00:01

aby nie przesuwać przełącznika, należy go zastąpić stycznikiem przystosowanym do prądu stałego

stycznik bezpośredni wysokiego napięcia w dużych systemach wydmuchu łuku jest znacznie większy niż przy 50 Hz

aby uniknąć niekontrolowanego pustego biegu, potrzebny byłby wariator napięcia to serwomechanizm, który zmniejsza napięcie przy wzroście prędkości i gdzie znaleźć napęd zasilany napięciem 220 V DC?

podczas gdy przetwornice prądu stałego 220 V 50 Hz są tanie i mają wysoką wydajność prądową

jak tylko do piły tarczowej wystarczy tani model pseudozatoki czyli naciąg kwadratowy, ale lepiej kupić prawdziwą zatokę, którą można wykorzystać na więcej rzeczy

jakie byłoby twoje źródło prądu stałego?

uwaga na sieć elektryczną na akumulatorze wysokiego napięcia: w przypadku zwarcia zwykłe bezpieczniki 50 Hz nie mają wystarczającej zdolności wyłączania: łuk elektryczny przechodzi, a prąd nadal płynie ... tak samo dla wyłączników ... wszystko należy zmienić nawyki dotyczące okablowania
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/10/13, 01:31

ścinaj małe gałęzie w lesie, gdy skończą się ścinki drewna, już to robiłem, aby ogrzać mnie na wszystkie zimy

najbardziej wydajnym sposobem, jaki znalazłem, jest blok do rąbania i siekiera

ani prąd, ani benzyna i szybciej
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188