Mostek diodowy do amperomierza?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Mostek diodowy do amperomierza?




przez słoń » 12/09/13, 11:26

Czy jest mostek diodowy do umieszczenia amperomierza?

Problem polega na pomiarze prądu ładowania ou rozładować akumulator i ładowarkę za pomocą zwykłego amperomierza prądu stałego (a nie centralnego amperomierza zerowego: ja sprzedawałem :D ) bez przełączania (nie da się tego zrobić, ponieważ ładowarka regularnie przerywa ładowanie, aby przetestować akumulator).

Amperomierz wkłada się zatem pomiędzy + ładowarki i + akumulatora, ale prąd zmienia kierunek.

Nie musisz mi mówić Pont de Graetz, to do pomiaru napięć.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/09/13, 13:56

: Arrowu: Naprawdę nie rozumiem. :?
Akumulator przesyła prąd do ładowarki. :?

Wyobrażam sobie, że chcesz zmierzyć prąd wytwarzany przez ładowarkę, więc wkładając amperomierz między ładowarkę a akumulator.

Jeśli chcesz zmierzyć prąd pobierany przez sprzęt zasilany z akumulatora, wystarczy włożyć kolejny amperomierz pomiędzy akumulator a odbiornik.

Musisz nam powiedzieć trochę więcej... :?
To urządzenie ładujące/rozładowujące. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/13, 14:36

Wiąże się to z ciągłym pomiarem jakości ładowania et zużycie baterii centrali alarmowej.

interesuje mnie pomiar rozładowania (aby przewidzieć autonomię), ale zwykle akumulator (ołów) jest w stanie naładowania. (użycie bufora)
Nie ma mowy o odłączeniu, w przeciwnym razie jednostka sterująca resetuje się, gdy prąd powróci po teście rozładowania
Ale mam tylko amperomierz igłowy 0-5 A, a nie centralne urządzenie zerowe; Należałoby zatem zamontować diody, aby w amperomierzu prąd płynął zawsze we właściwym kierunku[/b]
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/09/13, 14:51

możesz postawić mostek diodowy, ale spadek napięcia na diodach zakłóci działanie ładowarki: zwykła dioda krzemowa traci 0,7 V, więc mostek traci 1,4 V, ponieważ są 2 w szeregu

rozwiązaniem jest ustawienie falownika obrotowego z całkowitym zwarciem podczas inwersji

tego typu falowniki istniały w starym sprzęcie... w czasach, gdy budowaliśmy specjalne urządzenia, których potrzebowaliśmy

dzięki temu zestawowi, po ustawieniu przycisku sterującego w pozycji 0, można odłączyć amperomierz bez odcinania zasilania i wykorzystać go do czegoś innego
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/13, 15:12

Chatelot, pytanie brzmi: który mostek diodowy?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Mostek diodowy do amperomierza?




przez Alain G » 12/09/13, 15:34

Słoń napisał:Czy jest mostek diodowy do umieszczenia amperomierza?

Problem polega na pomiarze prądu ładowania ou rozładować akumulator i ładowarkę za pomocą zwykłego amperomierza prądu stałego (a nie centralnego amperomierza zerowego: ja sprzedawałem :D ) bez przełączania (nie da się tego zrobić, ponieważ ładowarka regularnie przerywa ładowanie, aby przetestować akumulator).

Amperomierz wkłada się zatem pomiędzy + ładowarki i + akumulatora, ale prąd zmienia kierunek.

Nie musisz mi mówić Pont de Graetz, to do pomiaru napięć.


Witaj Słoniu!

Jest to bezużyteczne, ponieważ ładowarka sprawdza tylko napięcie akumulatora, a odwrócenie prądu nie będzie miało wpływu na amperomierz, ale jeśli naprawdę tego chcesz, prosta dioda o niskiej rezystancji załatwi sprawę, chyba że naprawdę chcesz poznać natężenie prądu sprawdzającego akumulator swoją ładowarkę.

Należy pamiętać, że dioda zniekształca odczyt amperomierza ze względu na swój wewnętrzny opór, a tym samym odczyt akumulatora przez ładowarkę, dlatego nie jest to zalecane.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/13, 15:54

AlainG powiedział:

Odwrócenie prądu nie będzie miało wpływu na amperomierz


???? chyba nie powiesz mi, że mój amperomierz nie ucierpi, jeśli zostanie podłączony odwrotnie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/09/13, 15:56

jaki mostek diodowy? moja odpowiedź jest taka, że ​​mostek diodowy nie nadaje się między ładowarką a akumulatorem!

najprościej jest umieścić amperomierz działający w obie strony, jak multimetry cyfrowe

amperomierzem igłowym można to zrobić w jeden sposób: przesunąć zero: precyzyjne amperomierze zawsze mają tego rodzaju regulację punktu stałego sprężyny spiralnej

generalnie nie można umieścić punktu odpoczynku na środku, ale na 1/4 lub 1/3 skoku: to wystarczy, aby można było z niego skorzystać
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/09/13, 16:06

wzrost temperatury amperomierza jest taki sam po prawej stronie do góry lub do góry nogami

to, czy igła przyjmuje normalną pozycję, czy zatrzymuje się w stosunku do zera, już jej nie męczy

więc nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia amperomierza podłączonego odwrotnie

prosisz o rozwiązanie bez przełączania: ale możliwe jest prawidłowe przełączanie: zamiast amperomierza zainstaluj przełącznik przepuszczający prąd! kiedy przełącznik zamknie obwód, możesz odłączyć amperomierz, aby zmienić jego kierunek, a następnie otworzyć przełącznik, aby dokonać pomiaru
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/13, 16:31

Właściwie miałem rozwiązanie rezerwowe: 1 przycisk NF w // z galwanometrem, ale szukałem bardziej eleganckiego rozwiązania.

Dziękuję wszystkim :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126