Pb z Ecowatt 850: 0 wciąż rozpaczliwie wyświetla kW

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14

Pb z Ecowatt 850: 0 wciąż rozpaczliwie wyświetla kW




przez cdarsac » 02/06/13, 18:48

Witam,

Właśnie zainstalowałem ecowatt 850, niestety wyświetlacz nadal desperacko wskazuje 0 kW w trybie „natychmiastowym”, podczas gdy cęgi prądowe otaczają kabel, przez który przepływa prąd 6 A przy 230 V (radiator 1500 W).

Jednakże ikona sygnału odbioru jest stała, co świadczy o poprawnym podłączeniu nadajnika i dobrym stanie baterii włożonych zarówno do nadajnika, jak i odbiornika.

Czy kiedykolwiek miałeś tego rodzaju problem?

Merci de votre aide.
0 x
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14

Dodatkowe informacje




przez cdarsac » 02/06/13, 19:36

Powtórzyłem kilkukrotnie procedurę „podłącz ekran do nadajnika”, która przebiega bezproblemowo.

Na nadajniku i odbiorniku miga mi czerwona dioda co 6 sekund.

Ale nadal „0 kW” na wyświetlaczu, podczas gdy zacisk prądowy otacza kabel zasilający mój termowentylator o mocy 1500 W!

Tajemnica...

Pomysły?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 02/06/13, 19:47

Kilka pomysłów na zrobienie porządku

a) Zakładasz szczypce tylko 1 z 2 żył kabla (pomiar na jednej fazie obowiązkowy), a nie na kompletnym kablu zasilającym? W przeciwnym razie wartość 0 jest całkowicie normalna, ponieważ efekt fizyczny używany przez szczypce zostaje anulowany!

b) Wypróbuj pozostałe 2 otwory w nadajniku (na podstawie), ponieważ jesteś w trybie jednofazowym, oczywiście potrzebujesz tylko szczypiec

c) Skalibrować napięcie na odbiorniku (domyślnie 230, zmienić na 240 V)

d) Wymień baterie w nadajniku i odbiorniku

e) Jeśli po tym nadal nie będzie działać, skontaktuj się z serwisem... jeśli kupiłeś go w naszym sklepie: https://www.econologie.com/shop/contactez-nous.html
0 x
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14




przez cdarsac » 02/06/13, 19:55

Witam Christophe i dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o mnie, umieściłem cały kabel, który zawiera zatem 2 przewody fazowe i neutralne!

Jestem osłem ! :płakać:

Izoluję przewód i próbuję ponownie.

Dziękuję bardzo za pomocną dłoń!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 02/06/13, 20:18

Jestem pewien, że od razu będzie lepiej... czy nie skontaktowałeś się z obsługą posprzedażną przed wysłaniem?
0 x
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14




przez cdarsac » 02/06/13, 21:23

Przy podłączeniu do samej fazy działa to dużo lepiej! :?

Dziękuję bardzo i jeszcze raz przepraszam.
0 x
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14




przez cdarsac » 02/06/13, 21:27

Christophe napisał:Jestem pewien, że od razu będzie lepiej... czy nie skontaktowałeś się z obsługą posprzedażną przed wysłaniem?


Tak, wysłałem e-mail do obsługi posprzedażnej.

Natychmiast wyślę kolejnego, aby powiedzieć, że problem wynikał z błędu instalacji z mojej strony.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 02/06/13, 21:29

OK, odpowiem, jeśli kupiłeś u nas, jeśli nie, zawsze miło jest zadbać o obsługę posprzedażową konkurencji... to pokazuje, że jesteśmy od nich lepsi! : Chichot:

Dla zainteresowanych : Arrow: https://www.econologie.com/shop/ecowatt- ... p-319.html
0 x
cdarsac
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/06/13, 18:14




przez cdarsac » 02/06/13, 21:44

Christophe napisał:OK, odpowiem, jeśli kupiłeś u nas, jeśli nie, zawsze miło jest zadbać o obsługę posprzedażową konkurencji... to pokazuje, że jesteśmy od nich lepsi! : Chichot:


Nie, niestety, nie znałem Cię jeszcze, a produkt został zakupiony gdzie indziej.

Odkryłem forum szukając informacji na temat „ekowatt 850”, aby spróbować rozwiązać mój problem, i byłem mile zaskoczony tym, co odkryłem.

Sklep prezentujący wszystkie te produkty oraz a forum powiązane również pod warunkiem, że jest naprawdę świetne.
Gratulacje!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 03/06/13, 08:04

quote="cdarsac"]Sklep prezentujący wszystkie te produkty oraz a forum powiązane również pod warunkiem, że jest naprawdę świetne.
Brawo![/cytat]

Cóż, witamy tutaj!

Czy przeczytałeś temat operacyjny dla nowych członków? https://www.econologie.com/forums/fonctionne ... 12532.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156