Drewniany język „to jest w powietrzu”

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/09/05, 21:29

JAKA SZKODA !

Oglądałem dziś w Arte transmisję „C’est dans l’air”. Był klimatolog Jean Jouvet, jeśli dobrze pamiętam jego nazwisko, który uprawiał język ekologiczny, czyli język drewniany.

Prezenter musiał nawet kilka razy próbować odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

„Czy człowiek ma wpływ na wzrost liczby i siły huraganów?”

Był stronniczy w stosunku do efektu cieplarnianego, twierdząc, że być może, jeśli nic nie zrobimy w ciągu kilku dziesięcioleci, „może” się pogorszyć…

Krótko mówiąc, nie przyszedłby, byłoby to bardziej przekonujące dla widzów, których jego drewniane przemówienie utrzymywało w gładkiej warstwie spokoju...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/09/05, 21:51

zły facet by cię wyzwał :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/09/05, 22:48

Zaskakuje mnie to, ponieważ przez większość czasu w powietrzu panuje atmosfera dość poważna i obiektywna (interwencje Jeana Marca Jancovici są bardzo pouczające)...ale oczywiście nie wszyscy goście mogą twierdzić, że są tak samo bezstronni jak inni.. .Nie wolno nam zapominać, że Météo France jest instytucją publiczną, w związku z czym opłacana jest częściowo z zysków z wszelkiego rodzaju podatków od energii....

W każdym razie takie przemówienia, w których stwierdza się, że nie mamy wystarczającej perspektywy, są całkowicie niezrozumiane… ponieważ kiedy zniszczymy słabą równowagę obiegu wody, co powiedzą ci oportunistyczni mądrzy? „No cóż, to oczywiście nie była nasza wina… nie mogliśmy wiedzieć (blablabla…)”

Jednak ich bierność (podobnie jak polityków) można uznać za zbrodnię przeciw ludzkości...
0 x
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas




przez claude07 » 24/09/05, 20:25

To, że mamy dane statystyczne za 100 lat, może być gotowe, to prawda.

Myślę, że w grę wchodzi tak wiele rzeczy, że nie jesteśmy w stanie udzielić pozytywnej odpowiedzi na pytanie postawione w części „to wisi w powietrzu”.

Musi to być część, procent, ale nie GŁÓWNA PRZYCZYNA.

Mam na myśli raczej wysoki procent słońca, które w tej chwili szaleje (nie widziałem tego od setek lat), CFC, węglowodory CO2, pożary, wulkanizm (pinatoubo), sadam z płonącymi studniami w Kuwejt, wylesianie pierwotnego lasu Amazonii, słodka woda, rosnące zasolenie oceanów, zmieniające się prądy, migrujące organizmy morskie (plankton, glony, koralowce itp.)… .. dużo rzeczy w skrócie w danym momencie.

jak zmierzyć wpływ na przykład toxifolia (glonów) w Morzu Śródziemnym, jaki jest brak uzyskany w wyniku uwięzienia co2 przez zabijane przez niego organizmy...

śledzić ...
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 09/10/05, 20:02

Dobry wieczór wszystkim,

Czy ktoś słyszał o „chemtrails”?

Nofy (sen)
0 x
ShakataK
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/05, 16:41
Lokalizacja: Besançon (25)




przez ShakataK » 09/10/05, 20:15

chemiczne smugi?
te białe ślady pozostawione przez samoloty (oczywiście na niebie)?
0 x
Ratuj drzewa, jedz bobra!
Nie ma kryzysu energetycznego, jest po prostu kryzys ignorancji. B. Fuller
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 09/10/05, 21:07

tak, kiedy się uformuje, będzie padać, mówią :P
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218