Przeciążaj najbardziej zanieczyszczające samochody

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Przeciążaj najbardziej zanieczyszczające samochody




przez Bibiphoque » 02/09/05, 13:55

Witam,
Znaleziona na TG

http://www.tdg.ch/

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Podania
x 17




przez Podania » 02/09/05, 14:12

To żart (a nawet hipokryzja!) Oczyszczać sumienie tym środkiem... ppffff <_

Powinniśmy po prostu opodatkować paliwa w oparciu o ich zdolność do emisji CO2 i to wszystko. Czyli podatek od litra od rodzaju paliwa i presto!

Zatem zanieczyszczający będą przez cały czas płatnikami.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 02/09/05, 14:30

Benoit- napisał:Powinniśmy po prostu opodatkować paliwa w oparciu o ich zdolność do emisji CO2 i to wszystko. Czyli podatek od litra od rodzaju paliwa i presto!

Zatem zanieczyszczający będą przez cały czas płatnikami.

Zwariowaliście... Profesjonaliści będący dużymi konsumentami są już na skraju buntu... :D

Hej, obudźmy się: nasza zależność od ropy jest niebezpieczna? Ale co za bzdura!!! Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej... teraz wystarczy zapłacić i pociągnąć do odpowiedzialności producentów i ich przyjaciół, tankowców, którzy coraz częściej zaopatrują się w ropę!

ps: zasadniczo zgadzam się z tobą w 100%... i moim zdaniem przed ceną 120-130 dolarów za baryłkę nic się nie zmieni trwale. Początek rozwiązania polegałby na ponownym zastrzyku pieniędzy z (dodatkowych) podatków na badania i rozwój lub montaż czystszych silników!!
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 02/09/05, 14:34

Witam,
Tak naprawdę napełnia nas CO2, wytwarza go każde spalanie węglowodorów! Nie biorą nawet pod uwagę, że możesz jeździć w HVB! ! w tym podatku jest to znowu oszustwo kierowców/dojnych krów!
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/09/05, 14:56

Uważam tę zasadę za interesującą (no tak, karze ona na przykład duże pojazdy z napędem 4x4), a nie mniejsze samochody, które często należą do tych, którzy mają mniej środków. Widzę, że nadal nie jesteś szczęśliwy, odkąd o tym rozmawialiśmy, wreszcie to się dzieje. Z pewnością wyróżnione zostaną silniki emitujące mniej CO2.

Zasada płacenia tego na dowodzie rejestracyjnym nie wydaje mi się rewelacyjna, bo w zależności od tego, jak trzeba odnowić, zapłacisz mniej więcej.

To powiedziawszy, zgadzam się w 100% z Benoît, znacznie lepiej byłoby ładować paliwo bezpośrednio.

W każdym razie za lub przeciw, to świetna informacja, dziękuję Bibiphoque, Christophe, jeśli możesz przekazać to jako wiadomość :-)
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 02/09/05, 15:45

Śmieszne jest to, że środek ten dotyczy wyłącznie nowych pojazdów (lub zakupionych/zmienionych właścicieli) od przyszłego roku, a ten „podatek” jest pobierany tylko raz od właściciela.

Ci, których stać na zakup mocnych pojazdów, będą się śmiać, gdy dowód rejestracyjny będzie kosztował ogromną sumę 600 euro dodatkowych (na przykład w przypadku pojazdu podatkowego o mocy 22 KM w Indre et Loire) w porównaniu z ceną danego pojazdu. .szybko zapłacone, natychmiast zapomniane :(

Docelowo konieczne byłoby ponowne umieszczenie naklejki na torze, opłata pobierana corocznie w zależności od emisji CO2 pojazdu i to wszystko. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/09/05, 15:55

Tak, masz rację, zasada dowodu rejestracyjnego jest głupia i przy cenie dużego pojazdu znikoma, to prawda, że ​​bardziej chodzi o hałas niż o wydajność.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/09/05, 16:21

Jestem za podatkiem płaconym od pojazdu, bez możliwości zwolnienia... Dodatkowo dla pojazdów starszych niż 4 lata wyniki badań technicznych samochodu są (lub mogą) być przekazywane do prefektury, która może indeksować podatek ten zależy od zarejestrowanych poziomów zanieczyszczeń, wyemitowanych ilości CO2-CO-Nx i przejechanego przebiegu (ponieważ dane te są rejestrowane podczas tych kontroli i powinny być odnotowane w zaświadczeniu o przeniesieniu pojazdu).

Podobnie niezapowiedziane kontrole drogowe przeprowadzane przez organy ścigania pozwoliłyby tym okropnym kierowcom, którzy poprzedzają nas ze swoimi śmierdzącymi i dymiącymi samochodami, zobaczyć dodatkową opłatę nałożoną na ich pojazd – do czasu naprawy i kontroli kontrolnej.

Byłby to najsprawiedliwszy system, ponieważ każdy, kto kupi mniej zanieczyszczający pojazd lub konserwuje go tak, aby zużywał mniej i mniej zanieczyszczał środowisko, będzie wspierany. Kiedy lub PMC, będzie to również korzystne nawet z ekonomicznego punktu widzenia...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/09/05, 19:04

Opodatkowanie paliw ze względu na emisję gazów cieplarnianych na litr wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem!

Dowód rejestracyjny jest dobry, ale 600 euro na zakup 22-konnego (!!!) pojazdu podatkowego to zdecydowanie za mało.

Mimo to wszystko zmierza w dobrym kierunku i tak jest zawsze. Przestańmy się cieszyć, nonolerobot ma rację. :rolleyes:
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 02/09/05, 21:04

Takiej sceny NIGDY jeszcze nie widziałem w prawdziwym życiu (po raz pierwszy i w Internecie!).

Mogliby dużo zarobić, gdyby częściej sprawdzali pojazdy. Jest to tym prostsze, że dane pojazdy można łatwo dostrzec wizualnie (również nosem!).

Jest to rodzaj anomalii, który powinien zostać obciążony wysokim podatkiem. Zachęci to ludzi do wyregulowania silników za 1/100 kwoty mandatu i uświadomienia sobie problemu...

Przypomina mi to zdanie, które przeczytałem na nie pamiętam na której stronie:

„Gdyby rura wydechowa Twojego samochodu znajdowała się pośrodku kierownicy, jak byś jeździł?” :P
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164