Nałęcz: Songs Nicolas, Segolene i ...

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
kochanie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/02/07, 09:35

Nałęcz: Songs Nicolas, Segolene i ...




przez kochanie » 09/02/07, 09:40

Piosenki i klipy kandydatów z roku 2007: Nicolasa, Ségolène, Francois, Philippe, Jean-Marie, Dominique, Marie-Georges itd.
są bezpłatne i legalne pliki do pobrania z adresu: http://www.capytol.com/telecharger.html
„All Together” jest przeznaczone wyłącznie do bezpłatnego i legalnego pobierania plików mp3.
Klip powtarza piosenkę w rytmie z inkrustacją nazwiska kandydata.
Każdy ma swój własny klip i piosenkę, pierwszą w wydawnictwie muzycznym.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/02/07, 09:59

Moim zdaniem Sarko i Ségo mogliby stworzyć ten sam hymn: „Słowa, słowa, słowa” : Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 09/02/07, 11:51

LOL Targol!! : Chichot: : Chichot:
Zrobione!

Ech, tak! Piosenka, która zbierze wojska! Pochodzenie wszystkich najciemniejszych czasów, aby zjednoczyć każdego wojownika, aby był gotowy do bitwy... : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/02/07, 13:43

Um, to daje mi do myślenia... czy powinniśmy wybrać kandydata, którego poprzemy w dziedzinie ekologii?

Co o tym sądzisz?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/02/07, 14:21

Christophe napisał:Um, to daje mi do myślenia... czy powinniśmy wybrać kandydata, którego poprzemy w dziedzinie ekologii?

Co o tym sądzisz?


Nie jestem za tym. Podstawowym celem Econologie nie jest uprawianie polityki, nawet jeśli pewne tematy w jej treści są do niej zbliżone.

Fakt oficjalnego wspierania tego czy innego kandydata „ubarwi” tę stronę i w rzeczywistości spowoduje, że straci ona publiczność, która będzie przeciwna wspieranemu kandydatowi.

Co więcej, wątpię, aby wszyscy przyczynili się do tego forum popierać tego samego kandydata.

Można natomiast przeprowadzić ankietę wśród ekonologów, aby dowiedzieć się, kogo preferują.

Każdy może również wyrazić swoją osobistą opinię, ale oficjalna opinia z Econologie.com może sugerować, że witryna jest „anteną” tej czy innej strony.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 09/02/07, 14:33

Myślę, że jak Targol...

Żadnego wsparcia politycznego!!
Ale z drugiej strony mała ankieta polityczna przeprowadzona przez Polityka wydaje mi się dobrą rzeczą... Ankieta musi jednak pozostać anonimowa... Jeśli ktoś chce dodać komentarz, może to zrobić....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/02/07, 14:38

OK, o to zapytałem (nie było to moją intencją)...dziękuję za Wasze opinie.

Teraz myślę, że gdybyśmy Hulot się odważyli, a my go wspieraliśmy, nie sądzę, byśmy stracili dużą publiczność… Ale cóż, trzeba dawać i brać (innymi słowy: powrót, choćby symboliczny, danego kandydata), a to nie jest łatwe w przypadku polityków!

: Mrgreen:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/02/07, 14:41

ThierrySan napisał:Ale z drugiej strony mała ankieta polityczna przeprowadzona przez Polityka wydaje mi się dobrą rzeczą... Ankieta musi jednak pozostać anonimowa... Jeśli ktoś chce dodać komentarz, może to zrobić....


Myślę, że moglibyśmy poczekać do zamknięcia nominacji i gdy będzie już znana oficjalna lista kandydatów, zrobimy temat/ankietę „Jak myślisz, na kogo oddasz głos?”.

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie dotyczące strony anonimowej, zawsze są to ankiety.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 11/02/07, 17:27

Nie wiem, czy to słowa, ale oto, co proponuje jeden z kandydatów w sprawie ochrony środowiska:

Czy zgadniesz, kto to jest, zanim dotrzesz do końca? (nadal istnieją mocne wskazówki)


Zainteresowane strony są zaniepokojone powagą kryzysu ekologicznego, a szczególnie zagrożeniami związanymi ze zmianą klimatu. Wielu kwestionowało granice wzrostu: „Musimy produkować mniej i lepiej” oraz „ograniczyć nasz styl życia, aby przejść w stronę bardziej ekologicznego modelu gospodarczego”, ponieważ „wiara w nieskończony wzrost to wiara w mit”.

Obserwacji tej towarzyszy jednocześnie przekonanie, że zmiana jest możliwa. „Jeśli wszystkie projekty będą systematycznie uwzględniać komponent środowiskowy, będziemy mogli dość szybko zmienić sytuację”.

Potrzebujemy zdecydowanej polityki publicznej, ale każdy musi także wziąć na siebie odpowiedzialność. Wielu autorów zachęca władze publiczne do promowania zrównoważonych ekotechnologii i wszelkich technik, których zastosowanie jest mniej szkodliwe dla środowiska.

Wreszcie środowisko jest postrzegane jako obiecujący sektor dla rozwoju nowych zawodów, nowych usług, a co za tym idzie, nowych, zrównoważonych miejsc pracy.

zagadnienia

Globalne ocieplenie wymaga radykalnej zmiany naszego zachowania. Ale ratowanie naszej planety to także szansa na wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Możemy zatem spokojnie wybrać nowy model rozwoju.

propozycje

60- Przygotuj po oleju:

Należy przewidzieć wyczerpywanie się zasobów ropy naftowej poprzez masowe wspieranie energii odnawialnych, aby osiągnąć 20% zużycia w 2020 r., co stworzy 70 000 miejsc pracy i zmniejszy udział energii jądrowej.

Utworzenie publicznego centrum energetycznego pomiędzy EDF i GDF.

61- Walka ze zmianami klimatycznymi:

Uogólnienie izolacji i oszczędności energii w budownictwie mieszkaniowym, co stworzy 80 000 miejsc pracy.

Rozwijaj transport publiczny dzięki wyjątkowemu opodatkowaniu superzysków koncernów naftowych.

Stosowanie zasady „zanieczyszczający płaci” poprzez organizowanie odpowiedzialności przedsiębiorstw odpowiedzialnych za szkody w środowisku.

Ustal prawdę o kosztach drogowego transportu towarów, negocjując opłatę ekologiczną, aby zniechęcić do transportu ciężarówkami i przenieść ładunki na kolej, tak jak w innych krajach europejskich.

62- Rozwijaj ekologiczną wartość dodaną:

Uzależnij nowe pozwolenia na budowę od przyjęcia celów HQE (High Environmental Quality) w całym portfelu nieruchomości publicznych.

Wspieranie przemysłu ekologicznego poprzez tendencję do zerowego podatku VAT.

63- Zmobilizuj całe społeczeństwo w służbie doskonałości środowiskowej:

Utworzenie stanowiska wicepremiera odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój. Kompetencje wicepremiera zostaną rozszerzone o odpowiedzialność za planowanie przestrzenne.

Przekształcenie Rady Gospodarczej i Społecznej w Radę Gospodarczą, Społeczną i Środowiskową (CESE).

64- Promowanie utworzenia Światowej Organizacji Środowiska (WOME).

65- Promuj rolnictwo zapewniające żywność wysokiej jakości i szanujące środowisko:

Promuj wartość dodaną naszych produktów rolnych w celu poprawy dochodów i zachęcaj młodych ludzi do osiedlania się,

Promowanie reorientacji WPR w kierunku pomocy rolno-środowiskowej oraz zapewnienie przejrzystości i lepszej dystrybucji pomocy,

Przeniesienie zarządzania pomocą bezpośrednią dla rolnictwa do Regionów,

Zachęcanie rolników do wnoszenia wkładu w dostarczanie energii (biomasa, agropaliwa, biogaz, farmy wiatrowe).

66- Zaprzestać testowania GMO na otwartych polach w oczekiwaniu na wyniki dużej debaty publicznej, która określi politykę, którą należy wdrożyć, aby nie utrudniać upraw konwencjonalnych i zachować rozwój rolnictwa organicznego.

67- Zapobiegaj wpływowi zanieczyszczeń na zdrowie:

Zachęcaj, poprzez zachęty podatkowe, branże, które zobowiązują się do eliminacji toksycznych związków poza ograniczeniami nałożonymi przez europejskie rozporządzenie REACH.

Wdrożyć krajowy program ograniczenia stosowania pestycydów.

Osiągnąć cel zero odpadów przemysłowych do roku 2012.

68- Promuj ideę „globalnej WPR”, aby zorganizować rynki w bardziej zrównoważony sposób i dać realną szansę rolnictwu w krajach rozwijających się.


Jeśli po jego słowach pójdą czyny, wydaje mi się to całkiem obiecującym programem, nawet jeśli pewne aspekty nadal wydają mi się zbyt „nieśmiałe”.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 12/02/07, 09:50

sam17 napisał:Nie wiem, czy to słowa, ale oto, co proponuje jeden z kandydatów w sprawie ochrony środowiska:

Czy zgadniesz, kto to jest, zanim dotrzesz do końca? (nadal istnieją mocne wskazówki)

(..)


Jeśli po jego słowach pójdą czyny, wydaje mi się to całkiem obiecującym programem, nawet jeśli pewne aspekty nadal wydają mi się zbyt „nieśmiałe”.


Zapomniałeś podać czyj to był program.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94