Oszustwo związane z dostawą Chronopost

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280

Oszustwo związane z dostawą Chronopost




przez Remundo » 18/04/23, 08:45

Witam, BĄDŹ OSTROŻNY


Dziś rano otrzymałem wiadomość o oszustwie.

Stoper: Dostawa Twojej paczki została przerwana, ponieważ nie była zgodna ze wskazaną wagą. Uregulować to poprzez contact-livraison.fr


Strona https://contact-livraison.fr/client/login.php

Próbując na stronie, próbował obciążyć mnie 48 ct €. Na szczęście nie podałem numerów kart kredytowych.

Większość linków w witrynie wskazuje stronę błędu 404.

Ale strona wiedziała, gdzie mieszkam, co sugeruje, że zhakowała dane sprzedawcy internetowego, u którego się zarejestrowałem...

jest OSZUSTEM

Stara się wydobyć twoje dane osobowe, w tym kartę bankową.


Telewizja BFM zgłasza ten problem

Należy pamiętać, że specjalnie dla tego oszustwa utworzono kilka fałszywych witryn, na przykład „chronopost-routings.com” lub „chronopost-transport.fr”.

Jednak cel jest za każdym razem ten sam: odzyskać swoje dane osobowe, aby móc je zhakować.
Na ten sam temat

Uważaj na te oszustwa SMS-owe, które podszywają się pod Twój dział lub region
Czy wraz z końcem czerwonego znaczka pracownicy Poczty będą mogli czytać Twoją pocztę?

Chronopost na swojej stronie internetowej przypomina, że ​​oficjalne sms-y firmy wysyłane są pod numer 38004, a nie numer rozpoczynający się od 06 czy 07. Serwis zaznacza też, że w treści wiadomości zawsze umieszczany jest numer paczki lub nazwisko nadawcy . W przypadku podejrzenia o wątpliwą wiadomość Chronopost zaprasza internautów do wysłania oszustwa na adres nadużycie@chronopost.fr.
1 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Oszustwo związane z dostawą Chronopost




przez Christophe » 18/04/23, 09:22

To część trzeciej globalizacji i afrykanizacji Francji… a to tylko wierzchołek góry lodowej….

ps: banki są wspólnikami (ale niekoniecznie Francuzami)…
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oszustwo związane z dostawą Chronopost




przez phil59 » 18/04/23, 12:12

Dostaję też średnio 1 na miesiąc, ostatnio miałem wątpliwości, czekałem na paczkę, ale sprawdziłem na oficjalnej stronie i nic.

Otrzymujesz też z ZUS, dużo rzadziej z konta szkoleniowego itp...

Ostatnim razem chcieli, żebym zrezygnował z ubezpieczenia CB, żebym wziął ich…

Czasami też mieszkam w przyczepie kempingowej z 2 panelami słonecznymi, które wystarczą na miesiąc i też nie mam internetu, więc pytam, czy mogą mi wysłać mały czek!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87