Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze grzywny przez SMS

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276

Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze grzywny przez SMS




przez Remundo » 15/04/23, 08:07

Witam ekonomistów,

Dziś rano otrzymałem SMS-a z informacją, że muszę szybko zapłacić mandat, aby uniknąć kary.

Z nagłówkiem INFORMACJE ANTAI, poprosił mnie również o przejście na stronę parking-service.com

bardzo podejrzane, to rzeczywiście oszustwo:
Od kilku tygodni rozwija się oszustwo SMS-owe. Zaniepokojona jest Narodowa Agencja ds. Zautomatyzowanego Rozpatrywania Wykroczeń, zgodnie z BFMTV (03)

Otrzymałeś SMS-a z informacją o spóźnieniu z uiszczeniem mandatu za parkowanie z nagłówkiem „Info ANTAI”? Prawdopodobnie jest to oszustwo. Narodowa Agencja ds. Zautomatyzowanego Przetwarzania Wykroczeń (Antai) zachęca osoby będące celem tych częstych oszustw, aby nie klikały łączy w tych wiadomościach. Jeśli rzeczywiście zostałeś ukarany grzywną,Jedynym prawidłowym linkiem jest link do usługi publicznej, amendes.gouv.fr. Wszelkie inne łącza, takie jak „dossier-antai-gouv.info”, są fałszywe,

Źródło: Punkt

Słowo ...
1 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez izentrop » 15/04/23, 08:39

Witam,
Otrzymałem już, a także ważną kartę SMS-em. W przypadku oszustw związanych z przesyłkami często jest to e-mail...



Staje się to bardzo powszechne, trzeba być naprawdę czujnym na delikatne osoby.
Moja żona prawie została oszukana. Facet, który dzwoni do ciebie kilka razy w sprawie małej transakcji. Na szczęście interweniowałem, aby zatrzymać to całe kino, prawie mieliśmy opróżnione konto. Konto zostało zablokowane, zmiana karty kredytowej i kodów dostępu do internetu...
2 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez Janic » 15/04/23, 09:53

a jeśli chodzi o oszustwa, izmentrop wypowiada się tutaj jako specjalista w tej sprawie, ponieważ jest to jego codzienna praca na tej stronie.
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez izentrop » 15/04/23, 10:35

Janic napisał:a jeśli chodzi o oszustwa, izmentrop wypowiada się tutaj jako specjalista w tej sprawie, ponieważ jest to jego codzienna praca na tej stronie.
Zajmuję się oszustwem twoich magicznych myśli : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez phil59 » 15/04/23, 10:36

Miałem już tę wiadomość kilka razy i za pierwszym razem połączyłem się z „prawdziwą” witryną i nie ma pb.

Nigdy nie korzystaj z linków podanych w e-mailu lub SMS-ie, ale zawsze z oficjalnych, zwykłych witryn.

Niektórzy ludzie odsyłają fałszywe żebra itp., tylko po to, żeby się zabawić.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez Obamot » 15/04/23, 11:47

Janic napisał:a jeśli chodzi o oszustwa, izmentrop wypowiada się tutaj jako specjalista w tej sprawie, ponieważ jest to jego codzienna praca na tej stronie.

Obraz _on i inne wiatrowskazy bez programu...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oszustwo INFO ANTAI: oszukańcze kary SMS-em




przez phil59 » 15/04/23, 12:18

Obamot napisał:
Janic napisał:a jeśli chodzi o oszustwa, izmentrop wypowiada się tutaj jako specjalista w tej sprawie, ponieważ jest to jego codzienna praca na tej stronie.

Obraz _on i inne wiatrowskazy bez programu...


Pozostańmy widzem i obserwujmy „ping-ponga”! : Chichot:

Ping-pong, niestety niekonstruktywny.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123